16 Mart 2017 Perşembe

Kim Culbertson THE WONDER OF US

Kim Culbertson'ın yakında çıkacak genç yetişkin romanı THE WONDER OF US (bu yazının tamamına yapılan inceleme) adlı kitabı için Booklist2den gelen yıldızlı incelemeyi sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum.

“The witty, sensitive story—with strongly drawn characters and a fun, vividly described tour, topped off by a creative scavenger hunt—will capture and celebrate BFFs.”—Booklist

Abby, katıldığı büyük Avrupa turuyla Floransa'yı gezerken en yakın arkadaşı Riya ile karşılaştığında, ikisi neredeyse hiç konuşmaz. Riya ailesi Berlin'e taşındıktan sonra 11. sınıfa Berlin'de devam ederken, Abby, Riya'sız geçen bir yılda kendini çok kötü hisseder. Oysa kızların farklılıkları her zaman birbirini tamamlıyordu -Riya, Abby'nin tarih bilgisine maceraperestliğiyle hep destek olmuştu.
  Ancak şimdi, hayatlarının macerasına çıktıklarından, Riya aksayan dostluklarını yeniden inşa etmeyi taahhüt ediyor. Riya'nın baskıcı (yakışıklı) İngiliz kuzeni ile birlikte yaptığı yolculukta onlara refakat eden Abby ile birlikte Zürih, Berlin, Edinburgh, Reykjavik ve Londra'yı keşfederler. Gerilimler arttıkça ve sırlar açığa çıktıkça, kızlar değişimin her ikisi için de kaçınılmaz olmasına rağmen, gerçek dostluğun önemini keşfediyorlar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com