26 Aralık 2016 Pazartesi

Bonnie-Sue Hitchcock’un THE SMELL OF OTHERPEOPLE’S HOUSES!Barnes & Noble 
Bonnie-Sue Hitchcock 
SMELL OF OTHER PEOPLE HOUSES 

2016'NIN En İyi Genç Yetişkin Kitabı seçimi


* Tıklayın buradan listeye bakınız *

2017 Carnegie Medal ödülüne aday

2016 Guardian Çocuk Kurgu Ödülüne ilk listeden girmişti

Edinburgh İlk Kitap Ödülü'ne aday

Bir telgraf (UK) "2016'nın En İyi Genç Yetişkin Kitabı" seçimi

American Kitapçılar Derneği "Indies tanıtım" seçimi

A Politics & Prose 'Yazın Okunacak en iyi kitap' Seçimi

2016 Book Riot En İyi Kitap seçimi

Bir metro UK Genç Yetişkin Yaz Okuma Seçimi

A Chicago Halk Kütüphanesi En İyi Genç Kurgu 2016 seçimi

A 2017 William C. Morris İlk Yazar Ödülü finalisti


Kitap, düşmanca ortamda ergenliğe geçişhakkında son derece hassas bir şekilde
incelenerek yazılmış bir gen yetişkin romanı.

Bonnie-Sue Hitchcock Yabancı yayıncılar şunlardır:
Birleşik Krallık: Faber Çocuk .
Almanya: Carlsen / Königskinder

Ruth,  Canadian ormanında bir uçak kazasında ölen babasını özlüyor, ve hayatını berbat edecek bir sırrı var.  Dora, babası hapisten çıktığında muhtemelen onu öldüreceği için en yakın arkadaşının ailesinin yanında kalıyor. Hank ve  kardeşleri annesinin erkek arkadaşından kaçıp,
Alaska'ya giden bir feribota gizlice binip, içlerinden birinin başını fena bir derde sokacak bilmedikleri bir yolculuğa çıkıyorlar.

Bu gençler-ve diğerleri-kendi hikayelerini biraraya getirinceye kadar  birbirlerine ne kadar ihtiyaçları olduğunu fark edemezler. Çünkü Alaska'da bir genç olmak  başka bir yerde bir genç olmaya hiç benzemez. Burada yani Kuzey Kutup Dairesi yakınlarında olmanın kuralları vardır: Yerini bil. Kibirli olma. Asla, ve asla hayatın kolay olacağını sanma.

Bonnie-Sue Hitchcock'un Biyografisi:
Yazar, Bonnie-Sue Hitchcock, Hamline Üniversitesinde Çocuk ve Gençler  için yazma üzerine  MFA yaptı. Alaska'da  doğup büyüyen yazarımız, uzun zamandır Alaska Halk Radyosunda gazeteci. 10 yıl boyunca ticari balıkçılıkla uğraştı. Çocuklarını Güneydoğu Alaska'da bir teknede büyüttü-
  Amerika'nın Alaska eyaleti üzerine nadir özgünlük getiren yazılarını burada hazırladı.   O şimdi  Lyons, Colorado'da, Eylül 2013 feci bir sel baskınından sonra hasar gören yeniden inşa ettiği evinde yaşıyor. Bu onun ilk romanı.

The Guardian praises Bonnie-Sue Hitchcock’s
THE SMELL OF OTHER PEOPLE’S HOUSES 

"The visceral and poetic power of Bonnie-Sue Hitchcock’s prose hits you from the opening lines of her extraordinary debut novel, which has been longlisted for this year’s Guardian Children’s Fiction Prize….It is no small feat in this short, tightly edited novel to resolve four separate stories and deliver an ending of emotional heft. This is a captivating debut by an exciting new author whose native Alaska permeates every page." —The Guardian

Gwyneth Paltrow’un  Amerikada haftalık çıkan GOOP dergisi


Bonnie-Sue Hitchcock’un
THE SMELL OF OTHER PEOPLE’S HOUSES
Genç Yetişkin rehberlerinde yer verdiler

“A quietly brilliant novel-in-stories, THE SMELL OF OTHER PEOPLE’S HOUSES is told through the voices of four very different teens living in Alaska in the 1970’s. Part of Hitchcock’s talent lies in how she entangles the stories of characters whose paths seem to be heading in opposite directions—the connections feel both surprising and seamless. And there is no mistaking that Hitchcock is Alaskan born and bred: She paints an incredibly vivid, nuanced portrait that encompasses some of the state’s grittiest communities.” —Goop


Goldy Moldavsky: KILL THE BOY BAND

KILL THE BOY BAND

The Bookbag
Goldy Moldavsky'nin
New York Times bestsellerı
KILL THE BOY BAND
kendi listesinde
2016'nın En İyi 10 Gençlere Yönelik Roman seçimi


Listeyi görmek için buraya btıklayınız.National Public Radio’s Best Books of 2016(Ulusal Halk Radyosunun 2016 Yılının En İyi Kitabı Seçimi)

Latinidad'ın 2016 Yılının En İyi Kitabı seçimi

Scholastic Şubat 2016 da yayınladı. Bitmiş kitapları mevcut.
Macaristan: Alexandra. İtalya: DEAGOSTINI. Hollanda: Leopold. Birleşik Krallık:Macmillan, UK.
yayınevlerine satıldı

New York Times Bestsellerı
 American Kitapçılar Birliğinin  Indies  Tanıtım seçimi
An American Kitapçılar Birliği Kids 'Indie Sonraki Seçimi
Entertainment Weekly'nin Must Listesi'nde yer aldı
Guardian'da yer aldı
 Bookbag 2016 En İyi 10 Gençlik Litabı seçimi

KILL THE BOY BAND Heathers ve Jawbreaker gibi filmlerin hayranları hitap edecek.Bir gecede gelişen olayları anlatan genç yetişkinlere yönelik 60.000 kelimelik  çağdaş bir kara mizah. 
Onbeş yaşındaki Harley, samimi olduğu üç arkadaşı ile, bölgedeki en popüler erkek müzik grubu The Ruperts'ın üyeleriyle tanışabilmek umuduyla  NYC'de grubun kaldığı otele yerleşirler. Ama işler bekledikleri gibi gitmeyecek, grupla tanışmak yerine, beklemedikleri şekilde yanlışlıkla grubun en  populer üyesini kaçıracaklardır.
Harley, Rupert P'yi eli kolu bağlı( Eli Kolu Bağlı Rupertların en büyük hit parçası olmasına rağmen) bir şekilde tutmaları konusunda kendini suçlu hissetmeye başlar.  Harley her ne pahasına olursa olsun Rupert P.'yi serbest bırakmak konusunda kararlıdır. Bunun sonucu ara dönem sınavlarına ıslahevinde girecek olsa bile...Ama Harley'in kahraman yüz olma planları, kızların Rupert P'yi bir dakkalığına refakatsiz bırakması, ve döndüklerinde onu ölü bulmaları nedeniyle büyük bir başarısızlıkla sonuçlanır.
Rupert P.'nin  ölümünü çevreleyen koşullar çok farklı olaylara açılır. Özellikle Harley, en iyi arkadaşının onu sırtından vuracak çok daha kötü planları olduğunu keşfeder. Harley arkadaşlarıyla beraber her şeyi itiraf edecek  ya da arkadaşlarına sahip çıkıp, kendi paçasını kurtarmaya çalışacak.
 Goldy Moldavsky hakkında daha fazla bilgi:
Goldy Moldavsky Brooklyn College Gazetecilik Bölümü lisans derecelerine sahiptir. Onun non-fiction çalışması en son MovieMaker Magazine'de yayınlandı.  Katie Holmes, Kristen Bell ve Sarah Michelle Gellar gibi gençken şöhret olan ünlülerle röportaj yaptı.