6 Mayıs 2016 Cuma

Jessica Cluess: A SHADOW OF BRIGHT
Jessica Cluess A SHADOW BRIGHT AND BURNING 
Sonbahar / Kış 2016 a Publishers Lunch Buzz Book seçimi.

*Listeyi okuyunuz *
  
Jessica Cluess uluslarası satışları:
Brazilya: Galera
İspanya: Editorial Hidra


A Shadow Bright and Burning

Kategori: Genç Yetişkin
Random House Çocuk Kitapları, 2016 Güz
Brezilya:. Galera İspanya: Editoryal Hidra.
müsveddesi mevcuttur.

A Shadow Bright and Burning by Jessica Cluess  Jonathan Strange ve Mr. Norrell'ın dünyası ile  Shadow and Bone'un heyecanını taşıyan genç yetişkinlere yönelik fantastik bir üçlemenin ilk kitabıOnun büyü yapması  suç ve cezası  ölüm.

Büyücü kızların tehlikeli olarak kabul edildiği bir dünyada, Henrietta Howel alevler içinde yanabilir. Bir arkadaşını kurtarmak için gücünü ortaya çıkarmak zorunda kalan Henriatta, idam edilmek yerine Majestelerinin kraliyet büyücülerinden biri olarak yetiştirilmek üzere  davet edildiğinde şok olur.

Londra sosyetesinin parıltısı ve ihtişamına katılan Henrietta çevresine bir kahin , insanlığı terörize eden korkunç suç çetesi Ancients'i yenecek kız olarak ilan edilir. Diğer  büyücü adaylarından , onun gücünü ve kalbini test etmeye can atan yakışıklı bir gençle tanışır. Ona meydan okuyacak biri.  Onun için mücadele edecek biri. Ona ihanet edecek biri.

Ama Henrietta  göründüğü gibi değildir, ve o seçilmiş biri olduğundan şüphelenmektedir. Aldatma gibi tehlikeli bir oyunun içindeyken,  büyücülerin herkesden gizlediği önemli bir  sırları olduğunu keşfeder. Savaşın başgöstermesiyle, şehrini ve sevdiği birini kurtarmak için acaba kendini ne kadar riske atacaktır?

Capcanlı ve sürükleyici anlatımıyla, Jessica Cluess'ın etkileyici fantastik kurgusunun okuyucuları güçlü ve unutulmaz kahraman Henrietta Howel ve büyü, canavarlar ve kargaşalarla dolu  eğlenceli bir dünyayla tanışır.

“Inexorable from the first sentence, A SHADOW BRIGHT AND BURNING takes hold and never lets go. With vivid characters, terrifying monsters, and world-building as deep and dark as the ocean, I was transfixed from start to finish.” —Victoria Aveyard, #1 New York Times bestselling author of Red Queen

"Unputdownable. I loved the monsters, the magic, and the teen warriors who are their world's best hope! Jessica Cluess is an awesome storyteller!” —Tamora Pierce, New York Times bestselling author of the Circle of Magic series

“A fun, inventive fantasy. I totally have a book crush on Rook.” —Sarah Rees Brennan, bestselling author of Unspoken and The Demon’s Lexicon trilogy

"A glorious, fast-paced romp of an adventure. Jessica Cluess has built her story out of my favorite ingredients: sorcery, demons, romance and danger.” —Hugo- and Nebula-winning author Kelly Link, author of Stranger Things Happen and Magic for Beginners

More about Jessica Cluess:
Jessica Cluess is a graduate of Northwestern University and, more recently, the Clarion Writers' Workshop. A Shadow Bright and Burning is her debut novel. 

Summit University Press

 Summit University  Press '2016-17 katalogunu paylaşmaktan memnunum. Önce sizlere kısaca yayınlarından söz edeyim. İlgilendiğiniz konular varsa kataloğa bakıp, seçtiğiniz kitapları benden isteyiniz. Summit University Press 1975 yılından beri yayınlarını İngilizce yayınlarken, 2012 yılından itibaren Español markasını oluşturarak, İspanyolca eserler de  yayınlamaya başlamıştır. Summit University Press Zihin, Beden ve Ruh, Kişisel Gelişim ve Karakter Gelişimi, Maneviyat, Doğu-Batı Tasavvuf, Kendi Kendine Yardım ve İlham kategorilerinde kitap ve e-kitap yayınlamaktadır. İngilizce yayınlanan kitapları Amerika Birleşik Devletleri'nin yanısıra, Kanada, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği, Avustralya, Yeni Zelanda, İzlanda, Hindistan, Nijerya, Gana ve Güney Afrika çapında satılmaktadır. Geniş yayın yelpazesiyle yayınlanan başlıkları dünya çapında 30'dan fazla dile tercüme edilmiştir. 

BEDTIME MATH dizisi


Eğlenceli bir Cuma gecesi etkinliği için, biraz matematik problemleri çözmeye ne dersiniz? Bu fikir kulağınıza hoş gelmediyse, o halde Bedtime Mathematic serimize bir bakın. Misyonumuz: çocuklara matematiği sevdirerek, gerçek hayatta matematiği en etkin şekilde kullanmalarına   yardımcı olmak.

"Biz çocukların matematiği  akşam yemeği üzerine yenen bir tatlı gibi sevmelerini istiyoruz." -Laura Overdeck, Time dergisi

Dizinin tamamı 141.000 kopyanın üzerinde satıldı!


​​BEDTIME MATH by Laura Overdeck, illustrated by Jim Paillot
Editör: Jean Feiwel
Kağıt üzerinde Kurulu: Haziran 2013; 978-1-250-03585-1; 7 ½ x 9 1/8; 112 pp .; Çağlar 3-8, tam renkli çizimler boyunca

Misyonumuz: Her gece çocuğunuz uyumadan önce ona masal anlatır gibi  matematiği bilmeceler halinde çözmesine ortak olun.Bu dizinin hazırlanma sebebi Amerikada bir çok insanın matematiği sevmemesinden ve onu anlamamasından kaynaklanıyor.Bu genellikle bulaşıcı bir hastalık gibi her geçen gün herkese bulaşıyor. Matematik korkusu çocuğa başarısızlık korkusu aşılayarak onlara zarar veriyor.

Bedtime matematik tüm bunları değiştirmek istiyor. Ebeveynleri çocuklarını yargılamadan, yatmadan önce rahat bir  ortamda çocuklarıyla birlikte  eğlenceli ve ilginç matematik problemlerini çözecekler. Her biri kısa öykü ve üç matematik sorusu ile kitaba yayılmış 120 soru ve üç farklı seviyedeki yaş grubuna hitaben hazırlanmış (kabaca okulöncesi, 1. ve 2. sınıf öğrencileri hedefleyen ve büyük çocuklar) içerir.

Herkes anne-babaların çocuklarına okumalarına yardımcı olmaları gerektiğini biliyor ama matematik de en az onların okumayı öğrenmeleri  kadar önemlidir. Biz sayıları eğlenceli hale getirip,  yatmadan çocuğunuzla matematik problemleri çözebilirsiniz.BEDTIME MATH #2: THIS TIME, IT’S PERSONAL
Paper Over Board: March 2014; 978-1-250-04096-1; 7 ½ x 9 1/8; 96 pp.; Full color art

Families will find fun, mischief-making math problems that kids can't wait to figure out. With over 100 math riddles on topics from pillow forts and and sneeze speeds to overfed pets and underwear, kids will find math isn't just fun, it can be found in their everyday lives.

Bulgarian/Soft Press ∙ Chinese Simplified/Jieli ∙ Czech/Grada ∙ Korean/Mirae ∙ Russian/Kariera


BEDTIME MATH #3: THE TRUTH COMES OUT 
Paper Over Board: March 2015; 978-1-250-04775-5; 7 ½ x 9 1/8; 96 pp.; Ages 3 – 7; Full-color Illustrations

Bedtime Math 3 uncovers the truth behind everything from our greatest inventions to favorite foods to best moments in history. Think Did You Know? meets 1, 2, 3. 

Bulgarian/Soft Press ∙ Korean/Mirae


LAURA OVERDECK has a B.A. in astrophysics from Princeton University and knows numbers. Since she enjoys them so much, she (along with her husband John) decided to give their three children math problems instead of bedtime stories, and bedtime math was born. It has since grown into a nationwide movement to make math cool and to get kids fired up about numbers.

Check out the trailer here: https://www.youtube.com/watch?v=ibfTn0DGgvM

In the news: The Bedtime Math app was the subject of a recent major scientific study conducted by the University of Chicago. The study, which appears in the October 9th issue of Science Magazine, concluded that the incorporation of math into childrens' home lives dramatically improved their math achievement levels in academic settings - particularly in cases where parents described themselves as math-phobic. You can read more HERE.

The results of the study have garnered major media for Bedtime Math, including NPR's All Things Considered and NPR's Science Friday. Here's some of the recent international coverage:

See more at the author's website!