1 Şubat 2017 Çarşamba

Angie Thomas : THE HATE U GIVEThe Hate U Give
Agent: Brooks Sherman
Balzer & Bray/HarperCollins, February 2017. North American.
Film: Fox 2000.
Brazil: Galera/Record. Bosnia: Sahinpasic.Denmark: Gyldendal. Finland: Otava. France: Nathan Jeunesse. Germany: CBT. Hungary: GABO. Israel: Kinneret Zmora Dvir. Italy: Giunti. Netherlands: Moon.Norway: Gyldendal Norsk. Poland: Papierowy Ksiezyc.  Serbia:Urban Reads. Spain: Oceano. Spain (Catalan): Grup Editorial 62. Sweden: Natur & Kultur.  UK: Walker Books.  
Müsveddesi mevcut

Angie Thomas'ın THE HATE U GIVE'i Spike Lee'nin DOĞRU ŞEYİ YAP'ının ahlaki karmaşıklığı ile ünlü polisiye dizi The Wire'ın cesur dünyasında geçen olağanüstü önemli bir roman. Erişilebilir ve ilgi çekici romanda trajedinin büyük bir ustalıkla umut, mizah ve kararlılık ile harmanlanıp,  okuyuculara tüm klişeleri bir kenara koyup, 21 . yy'da  önyargının nasıl göründüğünü cömertçe anlatarak karşılıyor.
 Onaltı yaşındaki Starr iki farklı sınıf arasındaki farklı dünyayı farkeder: yoksul siyah mahalledekiler ve banliyödeki  lüks lisesi. Starr en iyi arkadaşı Khalil'in polis tarafından öldürülmesi ile, bu iki farklı sınıf arasındaki huzursuz edici denge çatırdar. Ve Starr  hayatını değiştiren o korkunç gece hakkında mahkemede ifade vermek  zorunda olduğunda, söyleyeceği her kelime ona ya da çevresine zarar verebilir;
ya da  onu da öldürebilir.
Angie Thomas’s bio:
Angie Thomas doğup, büyüdüğü  Jackson, Mississippi'de ikamet etmekte. O kimin en büyük başarı Right-On Dergisinde ondan başarılı bir rapçi olarak söz edilmiş. O Belhaven Üniversitesi Yaratıcı Yazarlık konusunda BFA derecesine sahip.The Hate U Give onun ilk romanıdır.

Yazar ve onun alkışlanan ilk romanı aşağıdaki listelere dahil edilmiştir;

Entertainment Weekly'nin 2017'nin En Beklenen 23 Kita

Entertainment Weekly'nin 2017'nin En  Beklenen 35 Genc Yetişkin Romanı Bustle'nın   2017 de tekip edilmesi gereken 17 yazarı 


Şubat 2017'nin  iBooks 'En İyi Kitaplar listesi

Barnes & Noble Teen'in  2017'nin beklenen 15 ilk yazarlarımız arasında listesinde


&


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com