19 Kasım 2016 Cumartesi

WINTERSONG by Sarah Rae Jones

Karanlık, romantik ve unutulmaz, Labyrinth and The Darkest Part of the Forest hayranları için  fantastik bir  öykü
Cin Kral, yaşadığı,  yeraltının soğuk ve ürkütücü derinliklerindeki dehşet verici krallığında, ondokuz yaşındaki Liesl 'in üzerine karanlık bir gölge düşürür. Liesl'in büyükannesi onu  hep eski yasaları takip etmesi için uyarıp, ona her yıl, kışın en uzun gecesinde,Cin Kral'ının kendine  ebedi bir gelin arayışı içinde uyanıp dünyaya geleceğini iddia ediyordu . Hassas ve duyarlı, Liesl  güzel kız kardeşi Käthe'yi zarar görmemesi için güvende tutmanın  görevi olduğunu biliyor. Ancak, Liesl gizemli Goblin Kralının onuruna gizlice verilen büyüleyici bir müzik şöleninde, kendine sığınacak bir yer bulur.

Cin Kral , Käthe 'yi çaldığında, Liesl çocukça fantezilerini artık bir kenara bırakıp,  kardeşini kurtarmak için Yeraltına bir yolculuk yapması gerektiğinin farkındadır. Kendisine çok tuhaf gelse de orada güzel bir dünya -ve o dünyayı yöneten gizemli adamı bulacak- imkansız bir seçim yapması gerekecektir . Zaman ve onun aleyhine çalışan eski kanunlar ile, Liesl  kaderi yazılmadan önce  gerçekten kim olduğunu bulmak zorundadır.

Konusu 19. yüzyılın sonunda  geçen romanımız, Beethoven gibi genç bestecilerin, yeni yeni türedikleri ve  müziğin sesini sonsuza dek değiştirdikleri bir dönemi, S. Jae-Jones'un zengin hayal gücüyle yazdığı bu ilk romanda müziğin büyüleyici masalını, sevgi, kardeşlik ve  genç bir kadının kendini arayışı konu edilmektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com