13 Aralık 2016 Salı

Only Child / Rhiannon Navin

 Şimdiye dek satıldığı ülkeler:Brazil: Casa de Palavra. Complex Chinese: CW Education. Dutch: HarperCollins Holland. French: Lattès. German: DTV. Greek: Klidarithmos. Hebrew: Miskal. Italian: Ponte alle Grazie. Polish: HarperCollins Polska. Portuguese:HarperCollins Iberica. Simplified Chinese: Beijing White Horse Time. World Spanish: HarperCollins Iberica. UK:Macmillan/Mantle. US: Knopf.

ONLY CHILD'da  okula silahlı saldırıdan sağ olarak kurtulan yedi yaşındaki bir çocuğun hikayesi. Acı ve intikam duygusuyla yaşayan ailesini ve çevresindekileri bu durumdan kurtarması gereken bir çocuk.

Bu, insanlık ve merhamet hakkında bir roman. Küçük bir erkek çocuğun ağabeyi kadar cesur olmaya çalışması, bize bağışlama kabiliyetimizi ve buna olan ihtiyacımızı hatırlatabilir. Kibrit kutusundan arabalar ve Sihirli Ağaç Evi kitaplarını seven birinci sınıf öğrencisi olan Zach'ın hikayesi, akla gelebilecek en dehşet verici deneyimlerinden birine dayanmaktadır. Bu olaydan sonra, hiçbir şey aynı olmayacaktır. Zach'ın annesi, ailelelerini gözyaşlarına boğduğu ve yaşadıkları kasabayı  parçalamaya sebep olduğu için nişancının ailesine karşı adalet arayışına devam ederken, Zach, ailesinin ve yaşadığı çevredeki insanların bu olayın izlerinden kurtulmak için cesaretini toplayıncaya kadar kardeşinin dolabında saklanır.. 

"Şu anda İngiltere dışında yaşayan bir Alman  olan yazar Rhiannon Navin, İngilizce veya Almanca olarak hiç bir eseri yayınlamadı; ancak bu projeye kazandırdığı derinlilik ve ses beni gerçekten etkiledi" diyor Folio ajans. En önemlisi, onun okul çağında üç  çocuk annesi olması: on yaşındaki Samuel ve altı yaşındaki ikizler Frankie ve Garrett.

Rhiannon, 60 Münutes (60 Dakika) programının moderatörü Leslie Stahl'dahil olmak üzere (kendisi okula düzenlenen silahlı saldırı olaylarıyla ilgili pek çok program sundu), Jodi Picoult ve Stuart Ross Fink (The Last Word) gibi ünlü yazarlardan çeşitli övgüler  aldı.

Her şeyden önce bu romanın mesajı umut olacaktır: gelecek için umut ve şimdiye kadar hayal ettiğimizden daha iyi olabilmemiz için saf, içten inanç: düşünülemez bölgeleri aşabiliriz ve en olası yerlerde şifa bulabiliriz .


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com