19 Kasım 2016 Cumartesi

Howard Wallace, PI


Açıklama: Macintosh HD: Kullanıcılar: John: Masaüstü: Unknown.jpegHoward Wallace, PI

Ajan: Molly Ker Hawn
Tür: Orta yaş grubu çocuklara yönelik
Sterling, 2016 Dünya İngilizce Güz.
El yazması mevcuttur.

HOWARD WALLACE PI dostluk ve aile hakkında etrafa sezdirmeden yapılan  gözlemleri ile orta dereceli yaş grubuna sahip çocuklara yönelik mizahi bir roman.  Gordon-Korman ile Dashiell Hammett'in buluşması

Kural bir: elinizde ne varsa onu kullanın

Güvenilir kurallar listesinden başka, oniki yaşındaki sözümona özel dedektif Howard Wallace'ın başka bir şeyi yok.  Ofisi, üç ayaklı bir masadan  ve salamura fıçısından bir sandalyeden ibaret.  Bisikleti, onu mahalledeki zorbalardan uzaklaştıramayacak kadar eski ve yavaş.  Hatta arkadaşı bile yok-sadece ona işin nasıl yapıldığını göstermesi için yalvaran şu yeni kız, Ivy Mason'dan başka kimsesi yok . Ivy'i işe başlamadan önce unutamayacağı bir hoşgeldin sürpriziyle hafifçe korkutmak ya da ona şantaj yapmak gibi farklı fikirleri  de var.

Kural altı: Kötü bir plan hiçbir plan yapmamaktan daha iyidir.

Howard, müşterilerinin Ivy'e kızmaya başladığını ve işi elinden kaçırdığını görebiliyor. Ivy bir öğretmenin- üstelik şüpheli bir öğretmenin davasını almak istiyor. Davayı kazanmalı yoksa işini çözülmemiş vakalarla dolduracak. Bu nedenle Howard işi halletmek için daha az yasal yollara başvurur.

Kural on: Asla  yakalanma.

Kurallar, daha çok şey gibi... rehber gibi değil mi?


Casey Lyall Bio:
Casey Lyall, yazar, bir pop-kültür bağımlısı, bir kütüphane çalışanı ve bir Kanadalı; Eğer @CKLyall de Twitter'da onu bulabilirsiniz. Bu onun ilk romanı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com