14 Ocak 2016 Perşembe

Tonya Hurley; FEATHERVEIN

GHOST GIRL’ün yazarı ve yayınlandığı ülkelerde bestseller listelerini zorlayan  Tonya Hurley'in yeni kitabı FEATHERVEIN’in sizlerle sunumunu / ilk bölümlerini paylaşmaktan çok memnunum . Feiwel & Friends yayınevinden Liz Szabla’nın FEATHERVEIN’a diğer tüm yayınevlerinden önce teklif geçerek  aldığı haberleri Pulishers Weekly ve Hypable (aşağıda) geçen hafta duyuruldu. Tonya’nın yeni çalışmasının yayıncısının Feiwel editorünün Liz olmasından heyecan duyuyoruz - Bildiğiniz gibi, Feiwel ve Liz, Marissa Meyer’in yayıncısı ve editörü.

Tonya’nın uluslarası satısları hakkında bilgi:
The GHOST GIRL dizisi 2008 başlarında Little Brown Books for Young Readers’dan çıktı. Önemli bir bestseller haline geldi ve tam 22 ülkeye satıldı. GHOSTGIRL dizisinin çevrildiği diller: Brazil (Ediouro), Catalan (5 Books–Edicions 62), China (People’s Literature), Czech (3 Books–Vydavatelstvo Junior), Denmark (Phabel), France (Plon), Germany (–Fischer), Greece (P.Publishing), Holland (Mynx), Hungary (PeopleTeam), Indonesia (Serambi Ilmu Semesta), Israel (Sefer Lakol), Italy (RCS), Japan (Poplar-sha), Korea (Moonhak), Poland (Egmont), Portugal (Bertrand), Slovakia (Vydavatelstvo Junior), Spain/Mexico (5 Books–Santillana), Taiwan (Core Culture), Thailand (Bliss), and Turkey (Artemis Yayinlari)
GHOST GIRL’ün ardından The Blessed Serisi Simon & Schuster tarafından 2013’de çıktı. THE BLESSED serisinin satıldığı ülkeler: Brazil (Moderna), Catalan (Grup Editorial 62), Spain/Mexico (Alfaguara)
​ GHOST GIRL’ün hem de Blessed’in ajanslığını yapan William Morris’den Laura Bonner’e göre “ çoğu editör THE BLESSED serisini sürükleyici ve güzel bir seri olarak değerlendirirken, kendi pazarlarında diziyi yayınlamanın,dizinin dini içeriği nedeniyle riskli olduğu konusunda geri dönüşüm yaptılar. İspanya'nın bu diziyi alması çoğu editörün bu düşüncesini değiştirmiş gibi görünmedi. FEATHERVEIN ise dini unsurlar taşımıyor.Üstelik daha sumum aşamasında, yalnızca birkaç bölümü hazırken satıldı.
Feiwel ve Friends ‘den Liz  Szabla , Tonya Hurley’nin(GHOSTGIRL serisinin yazarı) yazmakta olduğu iki kitaplık bir anlaşma yaptı. FEATHERVEIN  genç yetişkinlere yönelik bir çağdaş fantezi, , kuşlar ile iletişim kurabilen  bir kız çocuğu olan Wren üzerine kurgulu. Louisiana’da  bir annesinin gizemli bir şekilde ortadan kayboluşunu araştırmak üzere,  parçalanmış  ailesini geride bırakarak ,sihirli bir dünyaya girer. Yayın tarihi 2017 sonbaharda yayınlanmak üzere planlandı;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com