6 Ekim 2015 Salı

Jennifer Wright: IT ENDED BADLY

Jennifer Wright'ın  IT ENDED BADLY-adlı eseri, Antik Roma'dan başlayıp , Ortaçağ İngilteresi'ne ve 1950'lerin Hollywood'una kadar olan dönem ve kültürleri kapsayan, tarihteki en kötü ayrılıkları konu eden bir kitap. Kafa kesmeler, ayaklanmalar, seks bebekleri ve ünlüler hakkında çıkan dedikodular-ve zaman içinde onun feci kötü sonuçlarıyla dolu hazin bir tarih. Kitapda verilen bazı örnekleri belirtmem gerekirse, bunlardan biri İmparator Nero'dur. İmparator Nero sevdiği hemen herkesi,  en yakın arkadaşlarını, öğretmen ve akıl hocasını öldürmek zorunda kaldı. Oscar Wilde'ın uğruna hapse girdiği sevgilisi(eşcinsel), bu ilişkiye devam ettiğinde varlıklı ailesinden gelen maddi yardımların kesileceği bahanesiyle onu terk etti. Ve aralarındaki ilişkiyi tamamen inkar eden bir kaç kitap yayınladı.  Caroline Lamb, Lord Byron'a ilişkileri bittiğinde ona zehir zemberek bir mektup yazıp, içine kasığından kopardığı bir tutam kanlı tüy koydu.  

Alaycı bir zekâ ve önemli empati ile, Wright  kitabında tarihteki bu onüç korkunç ayrılığı bir araya getirebilmek için tarihin arşivlerinde derin bir kazı yaptı. Eğitici, eğlendirici ve gerçekten sizin en kötü ayrılığınızı bile gerçek perspektif içinde değerlendirmenize yardımcı olan IT ENDED BADLY tüm seven ve sevdiğinden ayrılan herkese , ve belki de hiç düşünmeden eski sevdiğine gece boyunca  kötü emailler atanlara yazdı. Bu kitap bizlere ne kadar kötü olursak olalım, kimsenin 8. HENRY kadar kötü olamayacağını anlatıyor. 


Jennifer Wright cinsellik ve flört konularında New York Observer ve New York Post'da bir köşe yazarı. TheGloss.com'un kurucu editörlerinden biri ve yazıları her gün düzenli olarak Cosmopolitan,Glamour ve Maxim gibi yayınlarda görünür. Onun ayrılıklarda en büyük tedavisi cin, 30 Rock rerunsı tekrar tekrar izlemek, ve tarihi biyografi okumak geliyor.  New York'ta yaşıyor ve bu şehri çok seviyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com