26 Haziran 2015 Cuma

LAST SUMMER IN TOKYO

Last Summer in Tokyo
Little, Brown Books for Young Readers, Fall 2016. World English. 
Italy: Piemme. 
Germany: DTV.
Manuscript hazır

 17 yaşındaki Sophia Wachowski'nin Tokyo'dan ayrılışına bir hafta vardı. Hayatını dünya çapındaki Pin-pon turnuvalarına katılmakla geçirmiş biri olarak,  veda etmeye alışıktı .Ama vedalaşmayı sevmiyordu.

Aslında, düşününce bu korkunç bir şeydi. Özellikle, Tokyo uluslararası okulundaki son dört yılının mükemmele yakın geçtiği düşünülürse. En iyi çılgın arkadaşı, çok sevdiği muhteşem  erkek  arkadaşı ve tam kapısının önünde capcanlı, ışıklı bir şehir dururken oradan ayrılacak olması çok korkunçtu.  Japonya'daki son  haftasının her saniyesinden  zevk almayı düşünürken karşısına eski erkek arkadaşı Jamie Foster-Collins çıkacaktı. aslında Jamie üç yıl önce Kuzey Carolina'da yatılı okula başlamıştı ve  Sophia'nın bildiği kadarıyla, halen o okula devam ediyordu. Sophia'nın  istediği en son şey, geçmişte onunla yaşadığı sıkıntılı günlerle tekrar başa çıkacak olmasıydı.


Haftanın bitmesine günler kala, Sophia en sevdiği yer ve insanların ondan uzaklaştıkları hissine kapılmaya başladı. - Jamie'nin çok iyi bildiği bir histi. Sophia daha ziyade Jamie'nin  eski yaşantısıyla  uyum içinde kalma mücadelesini gördü, bu da onu çekiyordu. Birlikte şehri keşfe çıkmakla ikisi de daha önce hiç öngöremeyecekleri bir son dakika bağlantısı kurmaya başlamıştı. Ama bir haftalık kısacık Tokyo maceralarını veda etmekten başka bir şekilde sonlanabilir miydi? 

Before Sunrise, ve Lost in Translation, tarzında LAST SUMMER INTOKYO romantik özlem dolu ve esprili genç yetişkinlere yönelik bir çağdaş roman. Stephanie Perkins ve Jennifer E. Smith hayranları için mükemmel bir seçim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com