4 Mayıs 2015 Pazartesi

Charles Shields' Mockingbird: A Biography of Harper Lee

Folio Literary Management  2007'de Henry Holt'dan çıkan, Harper Lee Mockingbird biyografisinin yazarı Charles J. Shields'i temsil etmektedir. Harper Collins yayınevinin Harper Lee'nin — Go Set a Watchman—adlı bir başka romanını yayınlayacağı duyurmasının ardından, Harper Lee'nin hayatı ve çalışmaları üzerine yazılmış kitaplara ilginin artacağını ve dolayısıyla Charles J Shiled'sin New York Times listelerinde çok satan  bu biyografisinin ilgi göreceğine inanıyoruz.

Lee'nin Watchman adlı eserinin müsveddelerinin varlığından yalnızca bir kaç kişi haberdardı. Bu kişilerden biri de yazarımız Charles J Shileds idi. Lee'nin yeni kitabının ortaya çıkacağının duyurulmasının ardından Shileds'in Harper Lee biyografisi Amerikada ve diğer ülkelerde ilgi görmeye başladı, ve yazarımız Shield ile aşağıdaki medya organlarında söyleşiler yapıldı.
·         Minnesota Public Radio News http://www.mprnews.org/story/2015/02/05/npr-books-harper-lee
·         KCRW, Los Angeles Public Radio http://www.kcrw.com/people/charles-shields
·         The Gothamist http://gothamist.com/2015/02/08/harper_lee.php
·         News Talk 770, Calgary, Canada
·         "John Gormley Live": radio broadcast from Saskatchewan, Canada
·         New York Times www.nytimes.com/2015/.../dont-do-it-harper-lee.html

 Shields 'in Harper Lee biyografisinin satışlarında patlayıcı bir  satış etkisi yarattı.Mockingbird 'ün baskıları tükendi ve yeni baskılar yapıldı. Şu anda eser tam 10. baskısında. Ayrıca Harper Lee'nin şimdiye dek bilinen tek romanı To Kill a Mockinbird'den başka bir romanı daha olduğunu bilmek benim için çok heyecan verici bir haber oldu.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com