24 Mart 2015 Salı

Harold Ober 2015 rights guide

HArold Ober 2015 London Rights Guide Okumak için Tıklayınız:
Harold Ober Listelerinden göze çarpan başlıklar:

 Stephen Dobyns 'in yeni kitabı IS FAT BOB DEAD YET? ve 
 (Amerika'da Blue Rider tarafından Eylül ayında yayınlanacak).  Donald Westlake'in Dortmunder kitaplarına benzer bir tarz gösteren bir çizgi suç romanı. Almanca yayın hakları Bertelsmann'a verildi ancak diğer tüm haklar mevcuttur. Plume Paperbacks  ise Dobyns 'in bu yeni romanını diğer en popüler  başlıkları(The Church of Dead GirlsBoy in the WaterThe Two Deaths of Senora Puccini) ile birlikte yeniden yayımlanıyor.

 William Goyen eserleri Dzanc Books tarafından 2014 yılı Ekim ayında  yeniden basıldı.Goyen 20. yüzyılın büyük Amerikan edebiyat yazarlarından biri, kelimenin tam anlamıyla o bir yazarların yazarı. Dzanc yayınevi yazarın çoğu kitabını geçen yılın sonlarında yeniden yayınladı. Ayrıca  yazarın  kısa hikayelerini, hem yayınlanmış ve hem de daha önce hiç yayınlanmamış olanlarını bir araya getirip,  tek bir ciltte ilk kez 2015 yılında yayınlamış olacak. Bunun gerçekten heyecan verici bir olay olduğunu düşünüyoruz ve bu heyecan verici koleksiyon için bazı büyük yabancı yayınevleri bulacağımızı umuyoruz.


 William Mach eserlerine  yenilenen ilgi görmekten mutluyuz. Şubat ayı onun çalışmaları için büyük bir ay oldu-- Vintage  "Klasik Film "  dizisi altında yazarın THE BAD SEED adlı eserinin yeni bir baskısını yayınladı. Alabama Press, yazarın kendi büyüdüğü kasabaları anımsatan kurgusal Alabama kasabalarında yer alan  “Pearl County”  adlı romanlarını yeniden basım yaptı. Alistair Cooke Mach'ın çalışmalarının en büyük hayranıydı. Ona dünyanın en büyük çağdaş yazarlarından biri diyordu, hatta Faulkner'dan bile daha büyük. Biz yeni nesil okuyucuların onun eserlerini beğeneceğini umuyoruz.

Listemizdeki eserlere bir kaç  not daha eklememiz gerekirse: John Gierach 2015 PEN / ESPN Spor Edebiyatı Yazım Ödülü'ne aday gösterildi. Onun en son kitabı ALL FISHERMEN ARE LIARS geçtiğimiz Nisan'da yayımlandı, ve önümüzdeki ay karton kapaklı baskısıyla yeniden piyasaya çıkacak. Kitaplarının tümü( 17 ) hala baskıda. Bu da onun spor ya da doğa gibi dar kapsamlı tarzlardan öte bir tarzı ve değeri olduğunu kanıtlıyor.


Diğer yeniden baskı yapılacak eserlere gelince- Syndicate Books bu yılın sonlarına doğru Margaret Millar',n tüm eserlerine yeniden basım yapacak.

Open Road yayınevi bu yılın Aralığında Joan Williams'ın 6 kitabını yayınlayacak

Open Road Cameron Hawley 'in 4 kitabın yeniden basım yapacak.Eser isimlerini ajansı bize bildirir bildirmez sizlere duyuracam.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com