26 Şubat 2015 Perşembe

Garth Nix: NEWT'S EMERALD

Genç  yetişkinlere yönelik tek kitap(dizi değil)  Garth Nix'in NEWT'S EMERALD' ını sizinle paylaşmaktan çok memnunum.  Biraz büyü ve saltanat macera karışımı NEWT'S EMERALD, Garth'ın yiğit kadın kahramanı, Lady Truthful Newington ile ona yeni hayranlar kazandırmaya devam edecek. HarperCollins 'in Katherine Tegen Yayınları, HarperCollins Birleşik Krallık ve Allen & Unwin eseri bu sonbaharda yayınlayacak. Jill Grinberg Literary Management bu eseri   gelecek ay düzenlenecek Bologna Kitap Fuarı'nda öncü başlığı olarak sunacak.

Newington Zümrütünün büyülü bir fırtına sırasında çalınmasından sonra, on sekiz yaşındaki Lady Truthful Newington  bu büyülü aile yadigarını aramak için Londra'ya gider. Ancak iyi yetiştirilmiş genç bir bayanın,  çalıntı mücevher için metropol avına çıkamayacağı için erkek kılığına girip hayatını, onun itibarını riske atacak  tehlikeli bir maceraya sürüklenir. 

Hayatının baharında genç bir bayan  ve kötü bir büyücüye karşı cesur genç adam rollerini dengelemesi kolay değil, ama Truthful bu durumun üstesinden gelmek zorundadır. Babasının hayatı ve hatta İngiltere'nin  kaderi bile onun Newington Zümrütünü kurtarmasına bağlı olabilir!


Garth Nix gelen yorumlar: "Büyü ile bir saltanat romantizm karışımı bir sürpriz. Şirin, oldukça oldukça etkileyici. "-Gail Carriger, New York Times Bestselling author of THE PARASOL PROTECTORATE and THE FINISHING SCHOOL series 


Garth'ın en son kitabı, CLARIEL'in  çeviri hakları
 De Boekerij (Hollanda) ve Triton (Çek Cumhuriyeti)'ya satıldı.

ESKİ KRALLIK Üçlemesininin satıldığı diller:  The OLD KINGDOM Trilogy was licensed by: Editoria Rocco (Brazilian) Infodar (Bulgarian), Edicions de la Magrana (Catalan), Science Fiction World (Chinese), Mozaik Knjiga SABRIEL ONLY (Croatian), Triton Publishers (Czech), Forlaget Rosenkilde (Danish), Uitgeverij M Editions (Dutch), WSOY (Finnish), Hachette (French), Verlagsgruppe Lubbe (German), Livani Publishing (Greek), Graff (Hebrew), Ulpius (Hungarian), Editrice Nord (Italian), Shufunotomo Co. (Japanese), Jayoo Munhaska (Korean), Wydawnictwo Literackie (Polish), Editorial Presenca (Portuguese), RAO International Publishing (Romanian), AST Publishers (Russian), Alfa Naronda Knjiga (Serbian), Mladinska Knjiga Zalozba SABRIEL ONLY (Slovenian), RBA Libros (Spanish), Clio Culture Group (Taiwanese), Bliss Publishing (Thai), Serambi (Indonesian), Bonus Animus (Lithuanian) SABRIEL only.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com