20 Mayıs 2015 Çarşamba

IMMACULATE by Katelyn Detweiler

Jill Grinberg Literary Management yazarlarından  Katelyn Detweiler'ın en yeni dizisinin ilk kitabı IMMACULATE'ı sizlere takdim etmekten mutluyum. Eser, Viking Çocuk tarafından bu yıl Mayıs sonunda piyasaya verilecek.


Mina onyedisinde. Bir bakire. Ve hamile. 

Mina okumayı çok seven sınıfının en başarılı kız öğrencisi. Okulun en iddialı öğrencisinin kız arkadaşı. Ancak bir gün hamile olduğunu öğrenince-üstelik kimseyle birlikte olmamışken-dünyası başına yıkılır. Üstelik hiç kimse Mina'nın bekaret iddialarına inanmaz. Babası bu olaydan onun erkek arkadaşının sorumlu olduğunu düşünürken, erkek arkadaşı da Mina'nın kendisini aldattığına inanır. Mina'nın hikayesi haber olarak kısa sürede her yere yayılırken, bazıları onun bir yalancı olduğu şeklinde afişe ederler. Hatta onun geleneklere ters gelen biri olarak afişe edilir. Ve mucizelerin mümkün olduğuna inanlar-onlar,  Mina'nın doğmamış çocuğunun dünyanın en büyük mucizesi olabileceğine inanırlar. 

Mina'nın deneyimleri  okuyucuların anlayabileceği gerçek, evrensel sorunları anlatmaktadır: 
Genç gebelik, dostluk, ilişkiler, önyargı ve  zorbalık gibi.
Mucizeyi yapan--açıklanamazı- bile daha inandırıcı hale getiren ise  Mina'nın erişilebilir ve yalnız dünyasıdır. Bizimki gibi  bir dünya. Ancak yeni olanaklarla dolu bir dünya.


Katelyn Detweiler, Penn State Üniversitesi'nden, İngiliz Edebiyatı, Yaratıcı yazma vurgu BA ile mezun oldu ve daha sonra Columbia Yayıncılık Kursu için New York'a gitti. Jill Grinberg Literary Management'a  katılmadan önce Macmillan Çocuk Yayın Grubu pazarlama departmanında çalıştı. Katelyn, Pennsylvania'nın küçük bir kasabasında büyüdü. Mina'nın kasabası gibi bir kasabaydı Bu hikayeyi daha çok küçük bir kızken , annesiyle çıktığı bir araba yolculuğunda aralarında "eğer söylersem" ne olur oyununu oynarken bilinçaltından kurguladı . Oyun sırasında  annesine ,  "Hamileyim ama  bakireyim desem bana inanır mısın"  diye sorduğunda " Annesi, ona baktı, başını eğdi ve gülümsedi. Ve sonra evet dedi. 

IMMACULATE: yayınlanmadan ona yapılan peşin övgüler;“Katelyn Detweiler’s Immaculate is a vividly-imagined story about magic, faith, and family. Her heroine’s wildly unlikely teenage pregnancy leads to more than just a brutal break-up and national scandal; it allows for an exploration of essential questions about sex, identity, and what belief means to human beings. In a lovely and uplifting twist, Immaculate gives us girls who believe in themselves and each other, girls who move forward - in spite of extremely difficult circumstances - to create joy, love, and new life.”—Rachel DeWoskin, author of BLIND and BIG GIRL SMALL

"Immaculate is a bewitching and thought-provoking story about the strength and faith required to face a contemporary miracle.  This one begs for a sequel."—Deb Caletti, National Book Award finalist, author of THE LAST FOREVER and HE’S GONE

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com