17 Ocak 2015 Cumartesi

Brian Falkner:BATTLESAURUS


Sizlere  BATTLESAURUS by Brian Falkner'i takdim etmekten mutluyum. Bu genç yetişkinlere yönelik canavarlarla dolu bir alternatif tarih karışımı. Konusuna gelince: Napolyon Waterloo muharebesini gizli bir savaş silahını salıvererek kazanır—Dev etçil dinazorlardan bir lejyonu. Bu lejyon, Amerika'nın vahşi doğasından getirtilmiştir.  Bu hayvanların nasıl komuta edileceği konusunda imparatorun sırrını bilen yalnızca bir çocuk, bu sırrı dünya hakimiyetini korumak için gizli tutacaktır. Ve eğlence bununla da bitmiyor! Brian Falkner'ın,  Napolyon'un İngiltereyi işgali konusunda yazmakta olduğu bir başka yaratık- tarih karışımından kitabı 2016 yılı Mayıs ayında piyasaya çıkacak.


Kitabın müthiş fragmanını izlemek için tıklayınız!
TRAILER:  “Kendi dünyamıza benzer bir dünyada, bir tirant Dinazorları yok edecek bir silah çıkaracak”


BATTLESAURUS by Brian Falkner
Farrar Straus and Giroux Books for Young Readers
Temmuz 2015; 5 ½ x 8 ¼; 368 sayfa .; Hedef Kitlesi 12-18 yaş grubu

 “saurs” denilen hayvanların 1815 Avrupasında günlük yaşamın bir parçası olduğunu biliyor musunuz?  Napolyon'un  Waterloo muharebesini kazandığını biliyor musunuz? Ya peki bu muharebeyi İngiliz ve Prusyalılara karşı çok korkunç bir gizli silah kullanarak kazandığını biliyor musunuz? Yalnızca bir çocuğun—bir büyücünün oğlunun—İmparatorun dünya hakimiyetini eline geçirme planlarını suya düşürdüğünü biliyor muydunuz? Bunların hepsi doğru. En azından macera yazarı Brian Falkner'ın kaleminden bu tarihi fantazi, Avrupa'yı yeniden şekillendiren savaşın 200. yılına özel bir kitap.

BRIAN FALKNER was born and raised in Auckland, New Zealand, and now lives in Australia. He is the award-winning, best-selling author of several action-adventure novels, including the Recon Team Angel series and Brainjack.


Brian Falkner’ın eserlerinin uluslarası yayıncıları:
·         Germany/DTV
·         France/Bayard jeunesse.
·         Slovenia/Emka  
·         Dutch (Holland)/Amsterdam: Sjaloom
·         Turkey/Arkadas

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com