21 Kasım 2014 Cuma

Robin Stevens:Murder Most Unladylike
Murder Most Unladylike: A Wells and Wong Mystery


Orta Okul Çocuklarına yönelik polisiye
Murder Most Unladylike, yazar Robin Stevens 'dan yaş 10-12 yaş grubu gençlere yönelik yeni bir tarihsel cinayet gizem romanı!

1934 yılında Deepdean Kız Okulu.  Öğrencilerden Daisy Wells ve  en yakın arkadaşı Hazel Wong okulda olup biten heyecan verici sırları bulup, çözmek amacıyla gizlice dedektif olurlar.

 Hazel, dedektif olmaya karar verdikten sonra bir gün Spor Salonunda, Okul Müdires Bayan Bell'in cesedini keşfeder. Ama, ceset ,   Daisy'le salondan beş dakka uzaklaşıp geri döndüklerinde ortadan yok olur-  Artık kızlar müdirenin bir cinayete kurban gitmiş olabileceğini düşünüyorlar. . . ve  Deepdean'da bunu yapabilecek birden fazla şüpheli var.


Artık, Hazel ve Daisy'nin sadece çözecekleri bir cinayet yok: onlar  ilk etapta cinayetin işlendiğini kanıtlamak zorundalar.  Katil şüphesiz tekrar biri ya da birilerini öldürecektir. Polis katili tekrar cinayet işlemeden önce yakalamak zorundadır. Bunun için Hazel ve Daisy kendi listelerindeki şüpheliler hakkında kanıtlar bulmak zorundadır. ​Description: MIBM final
Carnegie Medal Ödülüne Aday
Times UK Children’s Book of the Week
One of The Metro’s 2014 Summer Picks
Featured in the Booktrust Best Book Guide

2015 Redbridge Children’s Book Award ödülüne Uzun listeden aday