9 Eylül 2014 Salı

GOOD NIGHT, FIREFLY by Gabriel Alborozo

GOOD NIGHT, FIREFLY by Gabriel Alborozo, çocuklar çarpıcı güzellikte ateşböcekli, resimli bir masal. Bu kitabı Macmillan Çocuk kitapları açık arttırma yoluyla edindiler ve Frankfurtta önemli projeleri arasında sergileyecekler. Ayrıca bu çizerle yayınevinin iki kitaplık daha   anlaşma yaptığını duyurmaktan memnunum.

Nina karanlıktan korkar. Geceleri hep küçük gece lambasının minik ışığının yardımıyla uyur.Bir gece gece lambası yanmaz. Nina da karanlık gecesini aydınlatması için yanına bir ateşböceği alır. Yeni arkadaşıyla geçirdiği zamandan memnundur. Ancak kısa bir sürede ateşşböceğinin bu arkadaşlıktan kendisi kadar memnun olmadığını anlayacaktır. Bu muhteşem masal kitabının siyah beyaz resimleri arasında ateşböcekleri tüm parlaklığıyla çok güzel karanlığı aydınlatıypr. 3 ila 7 yaş grubu çocuklarına yönelik 32 sayfalık kitap.

GOOD NIGHT, FIREFLY by Gabriel Alborozo
Henry Holt Books for Young Readers
June 2015; 10 x 11; 32 pp.; Ages 3 – 7

Nina is afraid of the dark. Luckily she has a nightlight, but one night the power goes out. So Nina traps a firefly to keep her company. She has a jolly time with her new friend, until she soon realizes that the firefly doesn’t feel the same way, and she must let it go.

This irresistible bedtime story has stunning black-and-white illustrations accented with glowing spots of color—as magical as fireflies themselves!

Gabriel Alborozo previously worked as a cartoonist for such magazines as Private Eye andPunch, but his first love is and has always been creating art for children. He lives in London with his wife.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com