23 Mayıs 2014 Cuma

Jane Smiley

BEA'ya çok az bir zaman kalmışken sizlere Jane Smiley ile ilgili  bazı heyecan verici   güncellemeleri paylaşmaktan  mutluyum. Kirkus, Jane Smiley'i  özel BEA sayısının bir parçası olarak ona yer verecek. Ayrıca onun için harika bir yıldızlı derecelendirme yapmış. Onu da aşağıki orjinal mailde sizlerle paylaşıyorum.


Smiley follows an Iowa farm family through the thick of the 20th century, [as] the Langdons raise five children to varied destinies; [there’s a] sense that we’ve simply dropped in on a continuing saga. Smiley juggles characters and events with her customary aplomb and storytelling craft . . . Underpinning the unfolding of three decades is farm folks’ knowledge that disaster is always one bad crop away, and luck is never to be relied on; it wouldn’t be a Smiley novel without at least one cruel twist of fate. Smiley is the least sentimental of writers, but when Rosanna and Walter Langdon look at the 23 people gathered at Thanksgiving in 1948 and ‘agreed in an instant: something had created itself from nothing,’ it’s a moment of honest sentiment, honestly earned. An expansive tale showing this generally flinty author in a mellow mood: surprising, but engaging.”
Kirkus (starred review)
Jane Oprah'ın O dergisinin "Age Issue" " Yaşlılık " bölümünde  yayınlandı--hafıza ve yaşlanma konusunda kısa ama önemli bir parça. Bu yayını okuyabilmek için ekli dosyayı inceleyiniz. Ayrıca Paris Interview yazma süreci ile ilgili onunla bir röportaj yaptı. Ayrıca önümüzdeki hafta BEA için New Yorka gidecek ve orada Library Journal’dan Barbara Hoffert ile bir röportaj,  Lev Grossman ve Emma Straub ile   "Drop Dead Gorgeous Fiction“ adlı bir panele katılacak, Barnes & Noble’un kitap bloğunun editörüyle bir söyleşi yapacak, ve daha pek çok parti ve imza gününe katılacak.  Jane Smiley'nin eserleriyle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com