17 Aralık 2013 Salı

The holiday season offers us a special opportunity to
extend our personal thanks to our friends, and our
very best wishes for the future.
We wish to
you a very Merry Christmas and a Happy New Year

Asli Karasuil

16 Aralık 2013 Pazartesi

Jessie Norman: Stand Up Straight and Sing!

Inline image 2

muhteşem kapak resmi ile birlikte dünyaca ünlü opera yıldızı Jessye Norman'ın anı kitabının ms'si elimize ulaştı. Eser, Houghton MifflinInline image 1 Harcourt tarafından 2014 Haziranında çıkacak.
İlk yazar Nancy Scanlon
Tarafından kaleme alınan
Mists of Fate
İn yayın haklarının  
Entranced Publishing!’e
Satıldığını duyurmaktan memnunum.HALEN;


Başarılı çöpçatan Brianagh O'Rourke sonsuza dek mutlu, mesut birlikteliklerin olmadığına  inanır-Üstelik bu durumun sadece kendi için geçerli olmadığını düşünmektedir. Tutkunun sadece hayallerinde var olduğuna, gerçek hayatta olmadığına adeta kendini kandırmıştır. Peki acaba bunun için bir sebebi var mıdır? Ona sıfır tutkuyla bağlı olan erkek arkadaşı (onun veritabanına göre)onun için başka her şekilde mükemmel biridir.Ona beklenmedik şekilde evlilik teklifi yaptığında, Brianagh bu teklifi düşünmek için hemen bir uçağa atlayıp, İrlanda'ya gider. Ancak Kader ona her zaman başka planlar hazırlayacaktır; Gizli bir aile geleneğini yerine getirmesi için  13. yüzyıl İrlandasına yolculuk yapacaktır.GEÇMİŞ
Laird Nioclas MacWilliam'ın çok büyük sorunları vardır: Aşırı hırslı, sürgündeki babası onun ölmesini istemektedir. Nioclas'ın kavmi güçlü bir ittifak sağlaması için evlenmesi yönünde ona baskı yapar. Nioclas O'Rourke kızıyla yıllardır nişanlıdır - kızın çoğu için bir kayıp oldu gerçeğine rağmen. Eski nişanlısı, Nicholas bir başkasıyla nikâhlanacağı gün ortaya çıktığında, Nicholas ikili birçözüm sunar: eski nişanlısı onla evlenir ve kavmine bunun bir aşk evliliği olduğuna  ikna ederse, Nicholas eski nişanlısının üç ay içinde eve dönmesine yardımcı olacağına yemin eder.GELECEK

Brianagh, ailesi ve hayatını geri kazanmak için eve dönmekten baika bir şey istemez. Ancak günler haftalara dönüşüp, Nioclas kavmini eşinin kendisini çok sevdiğine  ikna etmeye çalışırken, eşi ona yavaş yavaş  aşık olmaya başlar. Zamanı geldiğinde, eşi karar vermelidir: ya istikrarlı ve başarılı hayatına geri dönecek, ya da gerçek aşka bir şans vermek için geçmişte kalacatır. Acaba hangisini yapacak?

ROSEMARY'S BABY Ira LevinROSEMARY’S BABY tekrar haberlerde!!!!

THE SOUND OF MUSIC'in NBC'deki canlı yayın başarısının ardından, NBC Ira Levin'in klasik 1967 de kaleme aldığı  korku / gerilim romanı Rosemary's Baby'nin mini dizi uyarlamasını  için  yeşil ışık  yaktı. James Wong ve Scott Abbott senaryo üzerinde çalışıyor, proje Agnieszka Holland tarafından yönlendirilecek. Lionsgate Televizyon, Joshua Maurer ile bu mini diziyi üretirken, , Alix Witlin ve David Stern  yönetici yapımcı olarak görev alacaklar. Filmin castingleri hemen başlıyor, bu yüzden  heyecan verici gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Ira Levin'in eserleri  yılın son çeyreğinde epeyce farklı ülkelere satıldı.Çince(Hem geleneksel Çince harfleriyle hem de sadeleştirilmiş karakteriyle basım haklarının her ikisi de) satıldı. Bundan başka Almanya, Hollanda ve Brezilya'ya satıldı.

Bildiğiniz gibi Romanda oyuncu eşiyle birlikte New York'ta yeni bir daireye taşınan Rosemary Woodhouse'un yaşamının yan dairede oturan yaşli çiftle tanıştıktan sonra nasıl değiştiği ve korkuyla dolduğu gayet ustalıklı ve akıcı bir şekilde anlatılır. Bu eser daha önce  romana sadık kalınarak Roman Polanski tarafından 1968'de  aynı adla sinemaya da aktarılmıştı.

İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.