4 Mayıs 2013 Cumartesi

PRIMATES by Jim Orroviabi&Maris Wicks


Haziran 2013, 978-1-59643-865-1, $ 14.99 / $ 16,99; 6 x 8 ½, 144 s,  10 yaş ve Yukarısı

2011 yılında çıkardığı Feynman adlı bilimsel biyografisiyle okuyucuların beğenisini toplayan Jim Ottaviani geçen yüzyılın üç büyük primatoloğunun aksiyon dolu maceralarını anlatan bu kurgusal olmayan kitapla karşımıza çıkıyor; Jane Goodall, Dian Fossey, ve Biruté Galdikas. Bu 3 büyük çığır açan araştırmacının üçü de ünlü  Louis Leakey'in öğrencisiydi ve her birinin primatoliye ve kendimizi anlamamıza derin katkıları oldu.

Goodall, Fossey, ve Galdikas'ın sırayla mücadelelerini anlatan, ve kariyerlerinin önemli başlıklarını kapsayan bu eser, Primatoloji alanında ve bu alanda büyük katkıları bulunan,  yirminci yüzyılın en önemli üç kadın bilim adamının, kolay okunur, eğlendirici ve bilgilendirici hikayesi. Grafik roman tarzında yazılmış. Çizimler Maria Wicks'e ait. 

Jim Ottaviani, 1997'den beri New York Times bestseller listelerini zorlayan, bilimsel odaklı grafik romanlar yazmakta. O bir nükleer mühendis, programcı, ve referans kütüphanecisi olarak çalıştı. O Ann Arbor, Michigan'da yaşıyor.Yazarın diğer kitabı FEYNMAN'ın satıldığı ülkeler:
Chinese Complex/Commonwealth Publishing
Chinese Simplified/Hunan Science & Technology Press
French/Vuibert
German/Egmont Verlagsgesellschaften mbH   
Italian/Bao Publishing
Japanese/Kodansha
Korean/BookSea Publishing
Russian serial/The Prime Russian Magazine
Spanish/Norma Editorial


Scott Johnson/THE WOLF AND THE WATCHMAN

Babanın gizlediği şey, oğulda açığa çıkar.— Friedrich Nietzsche
Bir Baba, oğlundan iyilik yapması için yalan söylemesini isterse......
Scott Johnson, babasındaki farklılığı daha büyüme çağındayken hissetmeye başlamıştı.Acaba babası hakkındaki gerçeği daha henüz bir delikanlıyken  keşfedebilmiş miydi: Babası bir casusdu, üstelik CIA'in en güvenilir ajanlarından biriydi. Scott, bunu anlamaya başladıkça, baba gerçeğinin nerede sona erdiğini ve yanılsamasının nereden başladığına bir türlü emin olamadığı bir çifte hayatı uzun süredir sürdürdüğünü anlamıştı.
Scott, yetişkin olduğunda savaş muhabiri olarak kariyerine başladığında, onu gençliğinin geçtiği ülkelere yolladılar. Pakistan ve Afganistan'ın tozlu sokaklarında, Yugoslavya'nın soğuk Kentselliğinde ve Mexico City'nin gizemli sokaklarında , o babasının karanlık geçmişiyle yüzyüze geldi.
Gerçek, Aldatma, ve manipülasyon gibi kavramlar üzerinde kışkırtıcı, düşündürücü bir hesaplaşma ve kendimize ve ailemize borçlu olduğumuz SADAKATİN bedelini anlatıyor. Aynı zamanda dünyanın en gizli ve affetmez kurumlarından biri tarafından test edildiğinde baba ile oğlu arasındaki sonsuz bağın kişisel bir hikayesi.

Daily Beast'den kitap ve yazara gelen muhteşem övgüyü okumak için tıklayınız;


İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur

1 Mayıs 2013 Çarşamba

THE GIRLS FROM CORONA DEL MAR by rufi thorpe

Amerikalı Alfred Knopf yayınevi tam 450.000 dolarlık bir avansla anlaşmaya imza attı. Bu çok önemli bir rakam. zira yazarın ilk romanı.  İki kız arkadaşın çocukluklarından başlayan ve ölünceye dek bitmeyen dostlukları üzerine kurgulanmış. Keyifle okunacak ve sürükleyici bir roman.

satıldı.

28 Nisan 2013 Pazar

Chronicle Books'dan(Çocuk Yayınlarından) Haberler

STEAM TRAIN, DREAM'in New York Times Best Seller listesinde 1 numara olduğunu sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 5 Mayıs 2013 New York Times listelerindeListede onu hemen  Goodnight, Goodnight, Construction adlı çocuk kitabımız izliyor.Jill grinberg Literary Management'dan Önemli Haberler


Degerli Yayıncılarımız; Sizlere JGLM'den muhteşem haberlerim var!

BABYMOUSE FOR PRESIDENT genç okuyucular için en iyi yayın dalında Eisner Ödülü'ne aday gösterildi. Eisner ödüllerine kısaca çizgi roman dünyasının Oscar'ı diyebiliriz! Jaci Moriarty'nin A CORNER OF WHITE School Library Journal, Kirkus, Horn Book ve BCCB!'den derecelendirmelerini aldı ve tam DÖRT YILDIZLA derecelendirildi!

CINDER,NYT Bestseller Listelerindeki yerini koruyor;Listede 7. haftası

Margo Lanagan çok sayıda ödüle aday gösterildi:  “Into the Clouds on High”  (YELLOWCAKE) ve  THE BRIDE OF ROLLROCK ISLAND İçin 2011 Aurealis Fantastik Kısa Öykü Ödülü:  2.013 Stella Ödülüne kısa listeden aday, Avustralyalı kadın yazarlara verilen bir ödül;  2013 Ditmars Ödülüne , En İyi Fantezi Roman dalında 2012 Aurealis Ödülü, Avustralya Çocuk Kitapları Konseyi tarafından düzenlenen, 2012 Büyük Yaş Grubu Okuyucuları için En iyi  Kitap ödülünü aldı
Ayrıca, Yellowcake, PW ve Kirkus gibi önemli kitap eleştirmenlerinden yorumlar aldı.

Melina Marchetta'nın QUINTANTA OF CHARYN üç yıldızla derecelendirildi ve and PW'nun Haftanın En İyi Kitabı Listesinde!

DINNER WITH THE SMILEYS by Sarah Smiley, Mayıs ayında okunması gereken 15 kitaptan biri seçildi -- abu listedeki diğer önemli yazarların Khaled Hosseini, Dan Brown ve John Grisham! olduğunu hemen hatırlatayım. (Tıklayarak Listeyi Okuyunuz!)

Beth Ain STARRING JULES'un yazarı kitabevini tıka basa dolduran çocuk hayranlarına  kitabını  okuyor! Fotoğraflara bakınız! Ne şekerler di mi?


TWINMAKER 

BABYMOUSE 3 ve 4  Scholastic Canada! tarafından alındı

Şimdilik haberler bu kadar . Daha oldukça sizleri bilgilendireceğim.

Claire Messud: the Woman Upstairs


Degerli Yayıncılarımız; Claire Messud'un The Woman Upstairs'ı için  New York Times gazetesinin kitap eki Book Review'un 5 Mayıs 2013 sayısında  çıkacak yorumu paylaşmaktan memnunum. Eserle ilgilienen yayıncılarımıza duyurulur. saygılarımla,

Macmillan Çocuk Grubu Yayınları Nisan 2013 ikinci bülteni

Değerli Yayıncılarımız:

MCPG(Macmillan Çocuk Grubu Yayınları) Tanıtım Güncellemelerinin bu bölümünde, yayınevinin yayınlarından Eisner ödülüne aday gösterilen eserleri sizlere duyurmaktan mutluyum - A Wrinkle in Time: Çizgi Roman dalında Gençler için en iyi Yayın ve En İyi Uyarlama ödüllerine  aday gösterildi. Mastering Comics ve Sailor Twain de bu ödüle aday gösterilen yayınlardan. Daha fazla bilgi için aşağıya bakın!  If You Want to See a Whale and Odd Duck  Publishers weekly'nin Summer 2013( 2013 Yazı) için en iyi kitap listelerindeki üç kitaptan yalnızca ikisi!


 Çok Satanlar:
·         RELISH: MY LIFE IN THE KITCHEN by Lucy Knisley / Grafik Roman dalında New York Times En Çok Satanlar Listesi,  5 Mayıs 2013 'de 9. sırada  (listede İkinci hafta!)
·         A WRINKLE IN TIME: THE GRAPHIC NOVEL by Madeleine L’Engle, adapted and illustrated by Hope Larson /New York Times En Çok Satanlar Listesi,  5 Mayıs 2013 'de 6. sırada  (listede yirmi altıncı  hafta!) 


YENİ WEB SİTELERİ:
·         Charlie Joe Jackson’s Bookshelf, isteksiz okuyuclar için hazırlanmış yeni bir web sitesi, CHARLIE JOE JACKSON serisi,  MY LIFE AS… serisi ve daha nice serilere yer veriliyor!
·         ReaLITy gerçekçi  edebi kurgu sitesi dalında yeni bir web sitesi! SPEAK, SECOND IMPACT, FREAKBOY, ve fazlası!


FSG'den SEÇMELER

En Çok Satanlar:


·         A WRINKLE IN TIME: THE GRAPHIC NOVEL by Madeleine L’Engle, adapted and illustrated by Hope Larson / New York Times En Çok Satanlar Listesi,  5 Mayıs 2013 'de 6. sırada  (listede yirmi altıncı  hafta!) 
40,000 adet satıldı!
ÖDÜLLER:
·         A WRINKLE IN TIME: THE GRAPHIC NOVEL by Madeleine L’Engle, adapted and illustrated by Hope Larson / Çocuklar için en iyi Grafik Roman Dalında Eisner Ödülüne Aday!!!!
·         A WRINKLE IN TIME: THE GRAPHIC NOVEL by Madeleine L’Engle, adapted and illustrated by Hope Larson / Başka bir çalışmanın En iyi Grafik Roman Uyarlaması Dalında Eisner Ödülüne Aday!!!! 

YENİ WEB SİTESİ:
·         ReaLITy SPEAK, SECOND IMPACT, FREAKBOY,gerçekçi  edebi kurgu sitesi dalında yeni bir web sitesi! 

SPEAK4RAINN KAMPANYASI:

 Speak4RAINN kampanyasının Nisan ayının bu son günlerinde de oldukça  güçlü bir şekilde devam ettiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz. Speak şerefine, Macmillan yayınevi,  Cinsel Saldırıyı Bilinçlendirme ve farkındalığı arttırmak için RAINN (Rape, Abuse & Incest National Network- Tecavüz, Suistimal ve Ensest Ulusal Ağı) fonuna 10.000 $'lık bağış toplamayı öngördu.   Rainn ülkenin(Amerikanın) en büyük anti-cinsel şiddet örgütüdür ve Laurie Halse Anderson cinsel şiddete maruz kalan her kurbanın sesini yükseltmek gibi ileriye dönük hedeflerini uygulamakta kararlıdır. Macmillan bu kampanyaya şimdiye dek  26,000 dolardan fazla bağış toplayarak hedeflerinin çok üstüne çıkmanın memnıniyetini taşıyor!Medyanın İlgisini çeken en yeni haberler:
NPR’s Talk of the Nation,  Röportaj 11 Nisan 2013: Yazar Röportaj ( dinleyin ya da burada okuyun ) 

"Cinsel saldırıya maruz kalmış bir kurban için en zor şey,  sanırım tüm gücünü toplayıp konuşma cesaretini bularak birilerine ulaşması olmalı."The Atlantic Wire, April 2, 2013: Nisan 2013: Yazar Röportaj ( buradan okuyun )
"Speak tecavüz hakkında en çok okunan,  gençlere yönelik kitaplardan biri ... Ancak Steubenville'ye olanlar bugün bile- cinsel saldırı sorununun,  kitabın çıktığı 14 yıldan beri neredeyse aynı, hatta giderek daha tehlikeli bir boyut aldığını gösteriyor. "HOLT BYR (genç Yetişkinler)'den SEÇMELER

YORUMLAR:
FURIOUS by Jill Wolfson
Booklist, May 15, 2013 issue: STARRED REVIEW!
« “İntikama karşı adalet konusu üzerine düşündürücü tekrarlarıyla eser daha da görkemli bir hale dönüşüyor…Reşit olma konusunda yaratıcı ve dokunaklı hicivleriyle, öfke konusu üzerinde yazılmış muhteşem bir eğitici kitap: Kıran kırana mücadele gerektiren bir dünyada özgüveninizi nasıl arttırıp,  kimliğinizi belirlersiniz. Rick Riordan'ın  Olimposlular dizisinin hayranları için doğal bir seçim."
                http://us.macmillan.com/furious/JillWolfson


THAT’S A POSSIBILITY!: A BOOK ABOUT WHAT MIGHT HAPPEN by Bruce Goldstone
Publishers Weekly 22 Nisan 2013: YILDIZLI DERECELENDİRME!
«" Çok önemli bir matematik kavramına akıllı bir giriş. "


SATURDAY WITH DADDY by Dan Andreasen 
 Publishers Weekly, 15 Nisan 2013 sayısı
"Yaz ayının parlak renkleri ve yağlı boya çalışmalarıyla, Andreasen sevilen biri ile çocukluk anılarının oluşumunun önemini vurgulayan, iki  fil karakterini her sahnenin odak noktası yapıyor."
FIRST SECOND'DAN SEÇMELER:

 Çok Satanlar:
·         RELISH: MY LIFE IN THE KITCHEN by Lucy Knisley / New York Times Bestsellers Lisetleri, Grafik Romanlar kategorisi, 5 Mayıs 2013 sayısında: #9 ((listede İkinci hafta!))
·         RELISH: MY LIFE IN THE KITCHEN by Lucy Knisley /  New York Times Bestsellers Listeleri, Grafik Romanlar kategorisi, 28 Nisan 2013 sayısında: #8 

ÖDÜLLER:
·         MASTERING COMICS by Jessica Abel and Matt Madden / Çizgi Romanlarla İlgili En İyi Kitap dalında  Eisner  Ödülüne Aday- En İyi Çizgi Roman 
·         ODD DUCK by Cecil Castellucci, illus. by Sara Varon / A Publishers Weekly  -Yaz Tatili İçin En İyi 2013 Kitabı (Okuyun!)
·         SAILOR TWAIN by Mark Siegel / En İyi Yeniden Basım Grafik Albüm dalında Eisner Ödülüne aday

YORUMLAR:
RED HANDED: THE FINE ART OF STRANGE CRIMES by Matt Kindt
Publishers Weekly 11 Mart 2013: YILDIZLI DERECELENDİRME!
«" Olağanüstü demek az kalır ... Bu, Kindt'in renk paletini ,  siyah mürekeple ya da önemli noktalarda ortaya çıkan şifreli resimsiz diyalog değişimleriyle kullanımı olsun, her anlamda geçerli. Kindt okuyucuya konunun gizemini ortaya çıkarmak için mükemmel bir şekilde anlatıyor. "JERUSALEM by Boaz Yakin, illus. by Nick Bertozzi
Huffington Post 8 Nisan 2013: Yazar makalesi  (Okuyun!)

"Bu anıtsal, önceden belirlenmiş, sınırlı ve sınırlayıcı masalları, daha nüanslı ve pek de aşina gelmeyen hikayeler uğruna bir kenara attıkça , biz yetişkinlik zevklerini ve belirsizliklerini hiç tatmadan büyümüş bir çocuk olarak kalacağız."
                http://us.macmillan.com/jerusalem-1/BoazYakin

PRIMATES: THE FEARLESS SCIENCE OF JANE GOODALL, DIAN FOSSEY, AND BIRUTÉ GALDIKAS
by Jim Ottaviani, illus. by Maris Wicks
BoingBoing, 16 Nisan 2013 Sayısı: Yayın öncesi kitapdan özel bir alıntı ( burada görün!)

"Müthiş!"


RELISH: MY LIFE IN THE KITCHEN by Lucy Knisley
Kirkus 1 Nisan 2013: hikaye ( burada okuyun!)

"Gözün bir gastronomisi."NPR.org 11 Nisan 2013 ( burada okuyun!)
"Kahkahalarla gülmek her zaman eğlencelidir ...  Yemek için Yaşarız diyenlerden gelecek bir takdiri bekleyerek, yazar lezzetli bir yemeğin keyfini çok güzel ifade ediyor."

Slate.com, 3 Nisan 2013: S & C Özellikli ( okuyun! )
"Onun çizgi romanları çoğunlukla otobiyografik olmasına rağmen, aynı zamanda seyahatname ve gıda yazma unsurlarını da içeriyor. RELISH, Knisley'in  besinlerle ilişkisi ve ailesiyle olan derin bağlarının yanında, okuyucuyu  bilgilendirici yardımcı yemek tarifleri içerir. (Şahsen ben pesto tarifini  denemek için sabırsızlanıyorum.) "

USA Today, 3 Nisan 2013: S &C;  Özellikli (  okuyun! )
"Yemek Pişirme Zevki ya da 30 Dakika Yemek Hazırlama kategorisinde bir reçete ve Knisley'in  bir şef annenin ve gurme babanın kızı olarak büyümesi ve  atıştırmalık yiyeceklerle kendi maceralarını anlatan bir otobiyografi ."

Wall Street Journal 8 Nisan 2013: Yazarla röportaj (  okuyun!)
"Bu kitabın  arkasındaki fikir, sadece gıdalardan  daha fazla , bizim ailemiz, dostlarımıza, bizim geçmişteki anıları mıza bağlı olmanın yolu bu."Roaring Brook Press 'den Seçmeler
ÖDÜLLER:
·         BEAR HAS A STORY TO TELL by Philip C. Stead, illus. by Erin E. Stead / E.B. White Read-Aloud Award, Picture Book Honor
·         IF YOU WANT TO SEE A WHALE by Julie Fogliano, illus. by Erin E. Stead / A Publishers Weekly Best Summer Books of 2013 (See it here!)

YENİ WEB SİTESİ:
·          Charlie Joe Jackson’s Bookshelf'i ziyaret edin, bu site isteksiz okuyucular için hazırlanmış yeni bir site ve içeriğinde CHARLIE JOE JACKSON serisi, MY LIFE AS… serisi ve daha pek çok seriye yer verilmiş!

ULUSLARASI SATIŞLAR:
·         IF YOU WANT TO SEE A WHALE by Julie Fogliano, illus. by Erin E. Stead / Korece yayın hakları  Munhakdongne'e satıldı

YORUMLAR:
NIÑO WRESTLES THE WORLD by Yuyi Morales
Publishers Weekly, 15 Nisan Sayısı: YILDIZLI DERECELENDİRME!
« “Morales, Meksika profosyonel güreşini konu ediyor , hikayenin her kısmını okumak en az konusu kadar  eğlenceli.”


THE THINGS I CAN DO by Jeff Mack
Publishers Weekly, 22 Nisan 2013 konu
"En dokunsal görünümlü resimli kitaplardan biri ...  Jeff'in  yaratıcı enerjisi hiç kusursuz bir şekilde kitaba aktarılmışç."
http://us.macmillan.com/thethingsicando/JeffMack