23 Mart 2013 Cumartesi

Ted Kosmatska: Prophet of Bones

Daha once sizlere eserle ilgili yapmış olduğum Tanıtımı Okumak için tıklayınız.

Yazarın web sitesine gitmek için Tıklayınız;

Prophet of Bones Sitesini Gezmek için Tıklayınız;

Bilimin, dünyanın sadece 5.800 yaşında olduğunu kesin olarak kanıtladığı bir dönemde başlıyor - herkes öyle biliyordu. Paul, adında genç bir bilim adamı,  bir arkeolojik kazı sırasında, antik bir döneme ait alet kullanan, insan türüne benzer bir şey keşfettiğinde, modern bilimin temellerini sarsacak bir şekilde,  dünyanın yaşından çok daha eski bir döneme ait olduğunu fark eder .  Askeri birlikler bu olaydan haber alır almaz, bu zahmetli kazı çalışmasını kapatmaya gelirler ve kazıyı finanse eden milyarder, Paul'ü susturmak için hiç bir şeyi yapmaktan sakınmayacaktır. Yeni Dünyanın Yaratılışı konusunda arkadaşlarınıza vereceğiniz  harika bir kitap gibi geliyor.

Sizlerle BookList'tin Şubat 2013 sayısında çıkan muhteşem yorumu paylaşıyorum;


Bir hatırlatma olarak, eserin yayın haklarının Almanya'da Blanvalet;İtalya'da Rizzoli (2 kitap); Japonya'da  Hayakawa'ya;  İngiltere'de  Michael Joseph'a(Penguin) (2 kitap) satıldı. Türkçe yayın hakları serbest.

Kosmatka'nın sonraki kitabı, Prophet of Bones'un devamı olmayacak. Kitap yayınevinin başlangıçta planladığı gibi önümüzdeki yılın yani  2014 Nisan sonunda piyasaya verilecek. Kitabın adı  DIVINING LIGHT olacak. Asimov bilim kurgı dergisinde 2008 yılında yayınlanan ve Nebula ödülüne aday gösterilen, Asimov's Readers Choice ödülüne aday olan kısa bir hikayeye dayanmaktadır.


(Nebula Ödülüne aday gösterildi.)
(2009 Asimov Readers 'Choice Ödülü).
(Çincesi, 2011 de yayınlandı)
(Lehçesi 2010 da yayınlandı.)
(Rusçası 2009 2009'da yayınlandı)
( Çekcesi yayınlandı.)
(Romencesi yayınlandı.)
(Radyo istasyonu WRFR 93,3 lp / Rockland'da yayınlandı.)
(2008 Locus Kitap Önerisi)

Eğer herhangi bir sorunuz varsa bana yazın. Bu muhteşem kitabın satışını dört gözle bekliyorum.Vincent Curcio: Henry Ford: Lives and Legacies.

Amerikan otomobil endüstrisi yeniden doğma mücadelesi verirken, Curcio'nun  Ford Motor Company'nin kurucusu Henry Ford hakkındaki zamanında biyografisi, onun hayatı ve kişiliğiyle ilgili  zengin bir yeni anlayış sunuyor. Amerikan efsanesinin kahraman yanını ve kişiliğinin bilinmeyen karanlık yönlerini  anlatan Curcio, Ford'un tartışmasız büyüklüğünü, onun mirasını zorlaştıran derin kusurları, ve bunun günümüzdeki anlamını  ortaya koymaktadır. 

Yazar Suicide Suicide Blonde: The Life of Gloria Grahame; Chrysler: The Life and Times of an Automotive Genius; and, with Steven Englund, Charlie's Prep adlı eserlerin yazarı

Bu kitabın yayın hakları için Oxford University Press timothy.bent@oup.com'a başvurun. karışıklık için özürdilerim

Leach/BUTTERFLY PEOPLE

"Ulusal Kitap Ödülü finalisti ve Columbia Üniversitesi'nde tarihçi Leach (Land of Desire: Merchants, Power, and the Rise of a New American Culture'ın yazarı) kitabında,  Amerika'daki  kelebek koleksiyonculuğunun büyüleyici ve kapsamlı tarihini  ve ulusun, ideolojilerin  ve endüstrinin bu konuyla ilgili ilişkilerini anlatır. Kitapta bahsi geçen bireyler arasında-William Henry Edwards, Samuel Scudder, Herman Strecker, Augustus Grote- gibi modern çağın büyük fikirleri ile mücadele eden isimler vardır: evrim, sanayi çağının genişlemesi ve piyasa ekonomisinin yükselişi, insanların doğayla ve güzellikle ilişkisi.  Bu kitap ilk bakışta size derin bir konunun içine daldığınızı hissettirebilir yada kendinizi ezoterik bir konuda yazılmış bir kitabı okuyormuş  gibi sanabilirsiniz, ama bir kez elinize aldığınızda kitap ülkenin (Amerika'nın) entelektüel tarihinin önemli bir bileşeni olarak kendini gösterir. 
Pul kanatlılar üzerine yazılmış tamamen bilgilendirici bu kitap, 19. yüzyıl bilim ve sanatını temsil eder, kelebeğin öyküsünün tarihini konu alan Butterfly People çok değerli örnekleri gibi nadir bir kitap olarak kalacak. 


New Yorkerda çıkan Yorumu Okumak için Tıklayınız

21 Mart 2013 Perşembe

Katie Finn's Broken Hearts, Fences, and Other Things to Mend

 Morgan Matson (AMY & ROGER'S EPIC DETOUR ve SECOND CHANCE SUMMER'IN  yazarı) olarak bilinen Katie Finn tarafından yeni bir çağdaş Genç Erişkin serisinin, ABD'daki satışını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Folio ajanı Emily van Beek bu diziyi (üçleme olucak) Macmillan / Feiwel & Friends yayıneviyle altı figürlü agresif bir anlaşma yapmış.


Gemma Tucker'ın erkek arkadaşı onu Kolombiya 'ya  yaz gönüllüsü olarak katılacağı gezi öncesinde terkedince,  Gemma harap olur. Teddy, akıllı, yakışıklı ve mükemmel  bir Kıdemli Sınıf Başkanı:
 Nesli Tükenmekte olan kuşları korumak isteyen, iyi niyetli ve tamamen doğal  giyinen biri. Gemma ise cupcake yapma işine daha fazla sarılır, ve gönüllü bir şeyler yapmaktansa erkek düşkünü Sophie ile takılmayı tercih eder. Ancak Teddy gibi biriyle birlikte olmak-yani her zaman doğru olanı yapan biriyle-Gemma'ya onbir yaşındayken bir arkadaşına yaptığı zalimce bir şakadan ötürü kendini iyi hissettirir.

Lynsay Sands AN ENGLISH BRIDE IN SCOTLAND,

Degerli Yayincilarimiz;

New York Times çok satan yazarı Lynsay Sands tarafından yeni bir serinin ilk kitabını sizlere takdim etmek isterim. English Bride in Scotland.


Evliliği hiç beklemiyordu ...
Annabel ,annesi onu aniden eve götürmek için Abbey'e geldiğinde, bir rahibe üzereydi ... Böyleyece İskoçlu toprak sahibiyle nişanlı olan kardeşinin yerine evlenebilecekti! Oysa o  bir eşi olmak hakkında hiçbir şey bilmiyordu, ne bir evin nasıl idare edilebileceğini ne de gerdek hakkında hiç bir şey bilmiyordu. 
O aşık olacağını hiç tahmin etmemişti. . .
Ross MacKay, Annabel'e gözlerini diktiği andan itibaren, utangaç ve sevimli gelini eşine kapıldı ... . Ama bir düşman hayatlarına girip, onları tehlikeye zaman, Ross Annabel'i kurtarmak için onu Highlands götürür. Annabel onun evlenmeyi istediği kız olmasa bile, artık onun istediği tek kadındır.Degerli Yayincilarimiz; 

Sizlerle Claire Messud'un The Woman Upstairs adlı eseri için Bookforum'un Mayıs sayısında çıkacak bir başka muhteşem yorumu paylaşmaktan memnunum.

WOMAN UPSTAIRS / Claire Messud
9780307596901 Alfred A. Knopf Nisan 2013


"“Heartfelt and profound. . . . From the outset, it’s been clear that Claire Messud has all the necessary equipment—a fertile imagination, a grown-up sensibility, and writerly ambition in spades—to write very good fiction, perhaps even a novel that defined our times. Her latest novel is an absolute page-turner, from its grab-you-by-the-collar opening to its final rumination on the creative uses of anger. . . . For another, it may well be the first truly feminist (in the best, least didactic sense) novel I have read in ages—the novel, candid about sex and the intricacies of female desire, that Virginia Woolf hoped someone would write, given a room and income of her own. The Woman Upstairs takes on, at full throttle, the ways in which women are socialized into being accommodating ‘nice girls,’ and the ruthlessness—the ‘myopia’—that is necessary to pursue artistic ambition. It shows Messud at the height of her considerable powers, articulating the quandary of being alive and sentient, covetous and confused in the twenty-first century. . . . The Woman Upstairs is an extraordinary novel, a psychological suspense story of the highest sort that will leave you thinking about its implications for days afterward. Messud’s skills are all on display here, [in] a work of fiction that is not just beautifully observed but also palpably inhabited by its gifted writer in a manner she has not quite dared attempt before.” —Daphne Merkin, Bookforum


Bu muhteşem eserle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Sandor Katz: The Art of Fermentation


Degerli Yayıncılarımız;

 Sandor Katz'ın The Art of Fermentation adlı eserinin Reference and Scholarship kategorisinde.James Beard Vakfı ödülünü aldığının  müjdesini iletmekten mutluluk duyuyoruz. Biliyorsunuz eseri daha önce tanıtırken aday gösterildiğini yazmıştım. Diğer aday kitapları görmek için aşağıdaki linke tıklayınız:İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Paul Lukacs: INVENTING WINE Paul Lukacs'ın  Inventing Wine  adlı eseriyle James Beard Vakfı ödülü için aday gösterildiğinin müjdesini iletmekten mutluluk duyuyoruz:


Georges Borchardt Agency-Kış kataloğu

Georges Borchardt 2013 Kış Kataloğu için Tıklayınız;

İlgilendiğiniz eserleri benden istemenizi rica ederim. teşekkürler,

20 Mart 2013 Çarşamba

Eve Ensler:IN THE BODY OF THE WORLD

Degerli Yayıncılarımız;Sizlerle Eve Ensler'in  Metropolitan Books'dan Nisan 2013 da  yayınlayacak IN THE BODY OF THE WORLD adlı eserin tanıtımını paylaşmaktan memnunum..Alkışlanan oyun yazarı ve Vajina Monologlarının çok satan yazarı tarafından yazılan bu güçlü anı kitabının sizlere kısa bir özetini yapmak isterim.

Oyun yazarı, yazar ve aktivist Eve Ensler bütün hayatını kadınları bedenleri hakkında bilgilendirmeye adadı .  O bu ilham verici ve lirik anılarında anlattığı  gibi hayatının büyük çoğunluğunu kendi vücudundan kopuk geçirdi.- İlk kopukluğu babasının saldırı ve cinsel istismarıyla başladı, annesinin bunlara kayıtsız kalışıyla devam etti. Daha sonra uyuşturucu, alkol ve seks ile bir patlama yaşadı. Vücudu adeta  başkalarının hakim olduğu bir makine gibiydi; fiziksel benliğinden ve doğal halinden uzaklaşmış bir şekilde yaşadı hep." Başka türlü yaşamadım çünkü, kendi bedenimde ya da bu dünyada  yaşıyor olamazdım," diye yazıyor, "Acıları hissetmiyor ya da acı duymuyordum."

Ama Eve Ensler bir gün içinde bulunduğu bu şok durumundan çıkar. Kongo'ya yaptığı bir ziyarette, oradaki kadınların maruz kaldığı şiddet ve tecavüzü görünce paramparça olur. Kısa süre sonra ona rahim kanseri teşhisi konur.Aylar süren zorlayıcı bir tedavisi süresince önceliği kendi bedenine vermeyi öğrendi-İşte o an, dünyadan kopukluk hissinin üzerinden gittiği andı. Hayatta kalabilme mücadelesi verirken, insanın her çeşit zora dayanabilme gücünü anladı.

Bu kitapla ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

Ethan Ellenberg Literaray Agency Kataloğu ve bülten


Degerli Yayıncılarımız; 

Sizlerle The Ethan Ellenberg Agency'nin listelerini ve bazı güncelleştirmelerini paylaşmaktan memnunum.JOHN Scalzi'nin  2012 yılında tam 23 yeni dile çeviri hakları verildi ve biz bu mirası üzerine inşa etmek istiyoruz. OLD MAN'S WAR serisinin 5. kitabı, THE HUMAN DIVISION Tor tarafından tefrika ediliyor ve çok, çok iyi gidiyor. John , bu yıl yeni bir bağımsız roman yazarken ve yıl sonuna kadar  Wolfgang Petersen'in filmi için Paramount'un planları hakkında daha fazla bilgi alacağız. Senaryo tamamlandı ve düzeltmeleri yapıldı. Göreceğiz.

             
SHARON SHINN'in Berkley'den Kasım ayında yeni ve büyük bir epik fantezisi çıkacak ROYAL AIRS: : AN ELEMENTAL  BLESSINGS NOVEL,  TROUBLED WATERS'ın devamı.


GAIL MARTIN onu ASCENDANT KINGDOMS serisi ile başarısına devam ediyor, biz Orbit'e iki kitap daha sattık. Bu büyük epik fantezi,  ilk kitabı henüz yayımlandıve ikinci kitabı,REIGN OF ASHES'ın  Şubat 2014 'de yayınlanması planlanıyor.


Karen Miller onu yeni epik serinin ilk kitabı  THE TARNISHED CROWN'u  Orbit'e  teslim etti ve İlkbahar 2014 de yayınlanmasını bekliyoruz. Epik fantezi yayınları seven herkes bunu görmek için sabırsızlanacaktır.

MaryJanice Davidson'ın hayranlarına- Berkley'den iki yeni kitap anlaşması yapıldı. İlk kitabı   Deja Vu, olacak. Bu kitabın metnini MAry Janice Davidson bu yaz sonunda Berkley'e teslim edecek.Bazı heyecan verici yeni istemci haberlerim var. Bu yılki Edgar adaylarından biri olan, Al Lamanda bizimle bir anlaşma imzaladı ve biz şimdi onun John Bekker serisini alıyoruz. Serinin ikinci kitabı, SUNRISE, Five Star'dan çıkıyor ve John Bekker serisinin iki yeni romanı da bu ilk kitabının ardından hazır olacak. bu kitap ve aynı zamanda önceden basılmış yazarın büyük gerilim başlıklarının çeviri hakları The Ethan Ellenberg agency tarafından kontrol edilecek. Sizlere kısa süre içinde bu konuda daha fazla haber vereceğim.

Judd Trichter Thomas Dunne Books'e  LOVE IN THE AGE OF MECHANICAL REPRODUCTION'ın son
taslağını teslim etti. John Scalzi ile başarılı olan her okur bu her kesime hitap eden  bilim kurgu gerilim romanıyla da ilgilenecektir ilginecektir.

Diğer yeni istemci  JAMES CAMBIAS bilgi kurgu romanı A DARKLING SEA'yi 2014 İlkbaharında yayınlanmak üzere teslim etti.

GA Aiken 'Dragon Serisi'  geçen yıl 3 yeni dile daha satılarak, şimdiye dek çeviri hakları toplam   7 ülkeye satılmış oldu. Dizide yazarın üç yeni kitabı daha yayınlandı.

Ellora CAVE yayınevinin 2012'de 25 yeni  lisansıyla bir posteri var- erotik romantizm dalında kitap yayınlamaya devam edecekler. Bu katalogda  bazı güncelleştirilmiş başlık bilgilerini gönderiyorum.

Elizabeth Jennings / Lisa Marie Rice 2012 yılında 5 yeni dile satıldı, yazarın şık, erotik, romantik gerilimleri dünya çapında satmaktadır.

Kurgusal olmayan kategoride tartışmalı bir başlığımız var; Dr Alexander Unzicker ve Sheila Jones tarafından yazılan BANKRUPTING PHYSICS-Bu kitap  için geniş bir pazar olacağına inanıyoruz. Sicim kuramını anlamakta güçlük mü çekiyorsunuz? Herkes gibi  nedeni sizi de  şaşırtacak.


Catch A Falling Star by Kim Culbertson


Başrolünde eski bir çocuk yıldızın oynacağı bir tatil filminin çekimleri için Hollywood'lu film yapımcıları Carter'in küçük kasabasına geldiğinde, filmin erkek başrol oyuncusu Adam Jakes'in rolü tehlikeye girer. Carter, Hollywood'la yakından uzaktan hiç ilişkisi olmayan Little kasabasının tek kızıdır.  Ama sonra Adam'ın " yapımcıları Carter'a red edemeyeceği bir teklif yaparlar: Carter, Adam'ın sevgilisini oynayacaktır.

Kim Culbertson'in Genç Yetişkin romanı Catch a Falling Star için  aşağıdaki heyecan verici Kirkus yorumunu sizlerle paylaşmaktan heyecanlıyız. Scholastic, 2014 Nisan  ayında bu eseri ABD'de yayınlayacak. Şimdiye kadar Almanya'da Bertelsmann yayınevine ilk ve tek uluslarası satışı gerçekleşti.


"Culbertson, hassas ve sempatik yazısıyla eğlenceli olduğu kadar algısal bir karakter çalışması ortaya çıkarmış " - KirkusKIRKUS REVIEWS – FEBRUARY 1, 2014

CATCH A FALLING STAR 

Author: Kim Culbertson

Review Issue Date: February 1, 2014 

Online Publish Date: January 15, 2014 

Publisher:Point/Scholastic

Price ( Hardcover ): $17.99

Price ( e-book ): $17.99 

Publication Date: April 29, 2014 

ISBN ( Hardcover ): 978-0-545-62704-7

ISBN ( e-book ): 978-0-545-62705-4 

When a movie company comes to shoot in a picturesque California town, the movie star’s 

manager pays a local girl to pose as the star’s girlfriend in this heartfelt romance. 

Seventeen-year-old Carter happily works in her family’s small cafe in Little, Calif. Although 

she’s a talented dancer, she has no ambition to leave her beautiful town, and she certainly doesn’t 

care about movie stars. Carter’s brother, John, has become a compulsive gambler, plunging the 

family into debt, so despite her disdain for Hollywood, Carter can’t resist the large sum of money 

troubled teen star Adam Jakes’ manager offers her. Naturally, as they spend time together on 

their mock dates, Carter begins to fall for Adam, who turns out to be a nice guy despite his drop-
dead-handsome looks and Hollywood background. As an actor familiar with the trials of artists, 

he gives her some insight into the reasons she stopped dancing. Meanwhile, Carter’s star-struck 

good friends, who don’t know about the ruse, struggle to understand her emotions and actions as 

they gaze on stars in the night sky, with one friend writing a stargazing blog that integrates 

Carter’s experiences with both types of stars. Culbertson writes with sensitivity and sympathy, 

crafting an entertaining but perceptive character study. 

Written with a sure hand and keen insight. (Romance. 12-16)

Karen Brown/THE LONGINGS OF WAYWARD GIRLS/U.S. promotions


Degerli Yayincilarimiz;
Sizlerle Georges Borchardt Literary Agency'nin listelerinden  Karen Brown'un THE LONGINGS OF WAYWARD GIRLS ile ilgili Atria'nın fantastik promosyon planlarını paylaşmaktan  mutluyum. Buna Atria'nın kitapla ilgili iki büyük yaz promosyonu, Galley Alley'i ve Summer Fiction Sampler'ı da  dahil ediliyor! İşte aşağıda bazı ayrıntılar şunlardır:

Atria’nın Galley Alley'i  ne demek? önce buradan başlamak isterim. Yayın öncesi kitapları daha geniş bir endüstriyel kitleye tanıtmak hedefiyle kitapçılar, yorumcular, kütüphaneciler ve esnaf / yorumculara reklam amaçlı yapılan tanıtımlar, yani kitap çıkmadan önce onun hakkında erken kulis yapmak gibi bir şey.

 Bu Atria'nın 5. yıllık Galley Alley'i olacak. Atria, ilk kez bu kitap için yapılacak  promosyonu iki defalık çerçeveye ayırarak Book Expo America'da (May 29 - June 1 in NYC) ve ALA (June 26 – July 2 in Chicago, IL)'da yapacaklar.


 Longings Yaz ve erken Güz döneminde yayınlanacak 16 özellikli kurgu ve kurgu olmayan eserlerden biridir.


 Nasıl çalışır: Katılımcılar kitabı  değerlendirmek için 

www.atriagalleyalley.com'dan üç galley / Arc isteyebilir . Atira geçen yıl ilk defa  e-galley seçeneği sunarak, katılımcıların özellikli başlıklardan (tüm e-galleyleri NetGalley aracılığıyla yerine getirilir) sınırsız sayıda e-galleyi seçmelerini istedi.


 İlanlar  Mayıs ve Haziran ayı boyunca Shelf Awareness, Publishers Weekly ve Booklist'in / Early Word ekinde veriliyor.

Promosyonu duyuran kartpostallar Tüm B & N ve Indie kitapçılarına postalanacak ve BEA ve ALA'daki standında dağıtılacak


The Summer Fiction Sampler (aşağıda)

·      Örnekleyicide bu yaz satışa çıkacak seçilen kurmaca başlıkların örneklerini içeren (evet, kendi ISBN ve her şeyi var!)  ücretsiz bir e-Kitap,
·        Örnekleyicilerde yayıncıdan bir mektup, her kitabın kapak, her belirtilen yazarın edinilebilir yayındaki geçmiş kitaplarınının listesi ve her kitabın satın alınabileceği linkleri içerir
·        Reklamlar AtriaSummerFiction.com'a bağlanan Goodreads, BookMovement ve BookBrowse dahil, kitap kulübü özel web sitelerinde yayınlanır
·        Biz ödül paketi kazanmak için aylık yarışmalar dahil, AtriaSummerFiction.com ve Atria / S & S sosyal medyada kitabı teşvik edeceğiz
·        Hediye ve yazar sohbetleri dahil S & S Kitap Kulübü e-bülteni ve Facebook.com / SomethingToReadAbout tarihinde Kitap Kulübü postalar ve tanıtım da dahil olacak.19 Mart 2013 Salı

Henry Holt Genç yetişkin ve Çocuk Güz 2013 Kataloğu

Degerli Yayıncılarımız;  Genç Okurlar için Henry Holt Yayınlarının Güz 2013 kataloğunu sizlerle  paylaşmaktan heyecanlıyım. Güz katalog sezonu Kasım ile Ağustos ayından itibaren yayınlanan başlıkları kapsar.


Henry Holt Genç Okurlar Güz 2013 kataloğu

Güz 2013 Kataloğundan satırbaşları:


Resimli  Kitaplar
COOL CREATIONS IN 35 PIECES by Sean Kenney


Aynı 35 tuğlayı kullanarak, LEGO sanatçısı Sean Kenney çocukların evde inşa edebileceği 60'dan fazla şaşırtıcı model sunuyor.


Sean Kenney Yurtdışı satışları:

Czech / Albatros Media for  COOL CARS AND TRUCKS; COOL CITY; and COOL ROBOTS
Russian / Zao “Open Systems” for COOL CARS AND TRUCKS; COOL CITY; veCOOL ROBOTSMevcut Malzemeler: Ocak Sonu

Mike Slack ELECOPTER

 MONKEY TRUCK'ın yazarından  

FALL BALL by Peter McCarty

 - Küçük bir oğlan ve arkadaşları -evlerinin arka bahçesinde futbol oynayarak- sonbahar manzaralarını, kokuları ve seslerini dinliyor

 JEREMY DRAWS A MONSTER:yurt dışı satışları 
French / Kaleidoscope
Portuguese (Brazil) / Editora Globo
Hebrew / Matar
Korean / Marubol Publications
Chinese Simplified / Macmillan CenturyTHE GREATEST DINOSAUR EVER by Brenda Guiberson, illustrated by Gennady Spirin    
En hızlı, en güçlü, en büyük, ya da en zeki. . . zarifçe detaylı çizimleri aracılığıyla, genç okuyucular hangi dinazorun en büyük olduğunu karar vermeye davet ediliyor.

CHAPTER BOOKS-

MY LIFE AS A BOOK serisinin yazarlarından yeni bir chapter kitap geliyor.
EINSTEIN THE CLASS HAMSTER by Janet Tashjian, illustrated by Jake Tashjian 

MY LIFE AS A BOOK serisi şu ülkelere satıldı
Catalan/Macmillan Infantil y Juvenil - Books 1 - 2
Chinese Complex/Yuan Liou - Books 1 – 2
Chinese Simplified/Macmillan Century - Books 1 - 3
Czech/Albatros Media - Books 1 - 2
German/Boje Verlag - Books 1 - 2
Hebrew/Dani Books - Books 1 - 2
Italian/la Nuova Frontiera - Book 1
Korean/Bear Books - Book 1
Portuguese (Brazil)/Pandorga Editore - Books 1 - 3
Slovak/Albatros Media - Books 1 - 2
Spanish/Macmillan Infantil y Juvenil - Books 1 - 2
Turkish/Yakamoz Yayinlari - Books 1 - 3Romanlar
Jason Vanhee tarafından BOZUK DÜNYANIN MOTORLAR
Shirley Jackson ve Stephen King'in yankılarıyla,  ölmekte olan bir dünyada yalnız iki gencin  ürpertici hikayesi edebi korku romanı

Susan E. Dellinger, Ph.D.COMMUNICATING BEYOND OUR DIFFERENCES

Communicating Beyond our Differences: Introducing the Psycho-Geometrics System
Psikoloji / İletişim

Sizce bu beş geometrik şekilden hangisi  kişiliğinizi daha doğru yansıtıyor? Çember? Kare? Dikdörtgen? Üçgen? Çizgi? Dr Susan Dellinger'a göre,  iş yerinde çalışan her bireyin kişilik türünü belirlemek için,  bu beş psikolojik şekilden biri atanır. Bu iş ve kişisel gelişim kitabında, Dr Dellinger kişilere başkalarının  kişilik tipini nasıl belirleyeceklerini gösterir ve daha etkili iletişim kurmak için başkalarının inançları, değerleri ve tutumlarını belirlemek için geometri psikolojisinin nasıl kullanılacağını ortaya koyar. Onun devrimci sistemi ayrıca, işletmeleride çalışanlara psiko-geometrik profil yönetimini uyarlayarak, iş performansını ve moral arttırıcı performans sağlar. Buna ek olarak, Dr Dellinger  "zor" insanlar ile başa çıkma yollarını ve daha iyi bir iş edinebilmek için gerekli araçlar ile ilgili olarak okuyuculara fikir veriyor.

18 Mart 2013 Pazartesi

Folio-Bologna 2013 rights guide

Degerli Yayincilarimiz; 
Biz bu yılki Bologna Kitap FuarıFolio Literary Agency'nin listelerini sizlerle paylaşmaktan mutluyuz! Bu listede henüz sizlerle malzemelerini  paylaşmadığımız üç yeni kitabımız var.Kim Culbertson'inki çağdaş Genç Yetişkin  romanı CATCH A FALLING STAR Mayıs 2014'de yayınlanmak üzere  Scholastic yayınevine satıldı  ve Caldecott madalyalı Philip Stead'in eleştirmenlerce beğenilen resimli kitapları  JONATHAN AND THE BIG BLUE BOAT( Macmillan / Roaring Brook, Haziran 2011)  ve CREAMED TUNA FISH & PEAS ON TOAST   (Macmillan / Roaring Brook, 2009).