13 Mayıs 2013 Pazartesi

THE ATLAS OF LOVE, by Laurie Frankel


THE ATLAS OF LOVE-Laurie Frankel'in ilk romanı. Kitabın ilk bölümünü okumak için tıklayınız.
Biliyorsunuz ikinci romanı GOODBYE FOR NOW. Eser tam 27 ülkeye satıldı. Ve hala satılmakta. 

THE ATLAS OF LOVE 2011 Ağustosunda  Amerika'nın prestijli yayınevlerinden biri olan St. Martins Press tarafından yayınlandı.  Katie Crouch'un Girls in Trucks'ına benzer bir ilk roman—kadınlara yönelik bir up market roman.

-Atlas of Love, bir bebeği büyüten üç yakın arkadaşı anlatan konusuyla farklı bir aşk romanı diyebiliriz. Sevgi teması üzerine kurulu bu eser üç yakın arkadaşın  arasında geçen muhteşem anları anlatan neşeli,  duygusal ve  tatlı bir mizah. St Martins tarafından 2011 Ağustosunda yayınlandı.   Şimdiye kadar, ilk yabancı satışı 2010'da kitap kaleme alınırken Almanya'da Droemer'e yapıldı. Ancak daha yeni satışlarını takip edemedim.  Bu kitap sadece çok iyi.  Okurken,  Atlas'a  ve onun sıradışı ailesine hayran kalacaksınız.Eserle ilgili Yorumları Okumak için Tıklayınız;

Bazen yaşamlarımızda hiç hayal edemediğimiz değişiklikler olur ... Jill birinci  dönemin sonunda hamile kaldı. Bu durumunu  en iyi iki yakın arkadaşına anlattı ve onlarda  iyi arkadaşların yapacağı şeyleri yaptılar:doğacak bebeği birlikte büyütmeye karar verdiler. Ayrılmaz üçlünün ilk-ebeveynlik deneyimini bir yandan okula giderken yaşamalarını Janey neşe ve bilgelik dolu bir  masalla anlatıyor. Ailelerle ilgili herhangi bir zengin masalında olduğu  gibi, bu da aşk ilişkisi, Yahudi bir büyük anne, Mormonlar, hastalık, ihanet, ruh testleri, ölüm,  cinsiyeti belli olmayan bir  köpeği  içeriyor. Pazar gecesi yemekleri-ve tabii ki, Atlas adındaki bir bebeğin,  bu ayrılmaz üçlünün dünyasını nasıl etkilediğini anlatıyor.


Laurie Frankel'in bloğu;