4 Mayıs 2013 Cumartesi

PRIMATES by Jim Orroviabi&Maris Wicks


Haziran 2013, 978-1-59643-865-1, $ 14.99 / $ 16,99; 6 x 8 ½, 144 s,  10 yaş ve Yukarısı

2011 yılında çıkardığı Feynman adlı bilimsel biyografisiyle okuyucuların beğenisini toplayan Jim Ottaviani geçen yüzyılın üç büyük primatoloğunun aksiyon dolu maceralarını anlatan bu kurgusal olmayan kitapla karşımıza çıkıyor; Jane Goodall, Dian Fossey, ve Biruté Galdikas. Bu 3 büyük çığır açan araştırmacının üçü de ünlü  Louis Leakey'in öğrencisiydi ve her birinin primatoliye ve kendimizi anlamamıza derin katkıları oldu.

Goodall, Fossey, ve Galdikas'ın sırayla mücadelelerini anlatan, ve kariyerlerinin önemli başlıklarını kapsayan bu eser, Primatoloji alanında ve bu alanda büyük katkıları bulunan,  yirminci yüzyılın en önemli üç kadın bilim adamının, kolay okunur, eğlendirici ve bilgilendirici hikayesi. Grafik roman tarzında yazılmış. Çizimler Maria Wicks'e ait. 

Jim Ottaviani, 1997'den beri New York Times bestseller listelerini zorlayan, bilimsel odaklı grafik romanlar yazmakta. O bir nükleer mühendis, programcı, ve referans kütüphanecisi olarak çalıştı. O Ann Arbor, Michigan'da yaşıyor.Yazarın diğer kitabı FEYNMAN'ın satıldığı ülkeler:
Chinese Complex/Commonwealth Publishing
Chinese Simplified/Hunan Science & Technology Press
French/Vuibert
German/Egmont Verlagsgesellschaften mbH   
Italian/Bao Publishing
Japanese/Kodansha
Korean/BookSea Publishing
Russian serial/The Prime Russian Magazine
Spanish/Norma Editorial