28 Nisan 2013 Pazar

Macmillan Çocuk Grubu Yayınları Nisan 2013 ikinci bülteni

Değerli Yayıncılarımız:

MCPG(Macmillan Çocuk Grubu Yayınları) Tanıtım Güncellemelerinin bu bölümünde, yayınevinin yayınlarından Eisner ödülüne aday gösterilen eserleri sizlere duyurmaktan mutluyum - A Wrinkle in Time: Çizgi Roman dalında Gençler için en iyi Yayın ve En İyi Uyarlama ödüllerine  aday gösterildi. Mastering Comics ve Sailor Twain de bu ödüle aday gösterilen yayınlardan. Daha fazla bilgi için aşağıya bakın!  If You Want to See a Whale and Odd Duck  Publishers weekly'nin Summer 2013( 2013 Yazı) için en iyi kitap listelerindeki üç kitaptan yalnızca ikisi!


 Çok Satanlar:
·         RELISH: MY LIFE IN THE KITCHEN by Lucy Knisley / Grafik Roman dalında New York Times En Çok Satanlar Listesi,  5 Mayıs 2013 'de 9. sırada  (listede İkinci hafta!)
·         A WRINKLE IN TIME: THE GRAPHIC NOVEL by Madeleine L’Engle, adapted and illustrated by Hope Larson /New York Times En Çok Satanlar Listesi,  5 Mayıs 2013 'de 6. sırada  (listede yirmi altıncı  hafta!) 


YENİ WEB SİTELERİ:
·         Charlie Joe Jackson’s Bookshelf, isteksiz okuyuclar için hazırlanmış yeni bir web sitesi, CHARLIE JOE JACKSON serisi,  MY LIFE AS… serisi ve daha nice serilere yer veriliyor!
·         ReaLITy gerçekçi  edebi kurgu sitesi dalında yeni bir web sitesi! SPEAK, SECOND IMPACT, FREAKBOY, ve fazlası!


FSG'den SEÇMELER

En Çok Satanlar:


·         A WRINKLE IN TIME: THE GRAPHIC NOVEL by Madeleine L’Engle, adapted and illustrated by Hope Larson / New York Times En Çok Satanlar Listesi,  5 Mayıs 2013 'de 6. sırada  (listede yirmi altıncı  hafta!) 
40,000 adet satıldı!
ÖDÜLLER:
·         A WRINKLE IN TIME: THE GRAPHIC NOVEL by Madeleine L’Engle, adapted and illustrated by Hope Larson / Çocuklar için en iyi Grafik Roman Dalında Eisner Ödülüne Aday!!!!
·         A WRINKLE IN TIME: THE GRAPHIC NOVEL by Madeleine L’Engle, adapted and illustrated by Hope Larson / Başka bir çalışmanın En iyi Grafik Roman Uyarlaması Dalında Eisner Ödülüne Aday!!!! 

YENİ WEB SİTESİ:
·         ReaLITy SPEAK, SECOND IMPACT, FREAKBOY,gerçekçi  edebi kurgu sitesi dalında yeni bir web sitesi! 

SPEAK4RAINN KAMPANYASI:

 Speak4RAINN kampanyasının Nisan ayının bu son günlerinde de oldukça  güçlü bir şekilde devam ettiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz. Speak şerefine, Macmillan yayınevi,  Cinsel Saldırıyı Bilinçlendirme ve farkındalığı arttırmak için RAINN (Rape, Abuse & Incest National Network- Tecavüz, Suistimal ve Ensest Ulusal Ağı) fonuna 10.000 $'lık bağış toplamayı öngördu.   Rainn ülkenin(Amerikanın) en büyük anti-cinsel şiddet örgütüdür ve Laurie Halse Anderson cinsel şiddete maruz kalan her kurbanın sesini yükseltmek gibi ileriye dönük hedeflerini uygulamakta kararlıdır. Macmillan bu kampanyaya şimdiye dek  26,000 dolardan fazla bağış toplayarak hedeflerinin çok üstüne çıkmanın memnıniyetini taşıyor!Medyanın İlgisini çeken en yeni haberler:
NPR’s Talk of the Nation,  Röportaj 11 Nisan 2013: Yazar Röportaj ( dinleyin ya da burada okuyun ) 

"Cinsel saldırıya maruz kalmış bir kurban için en zor şey,  sanırım tüm gücünü toplayıp konuşma cesaretini bularak birilerine ulaşması olmalı."The Atlantic Wire, April 2, 2013: Nisan 2013: Yazar Röportaj ( buradan okuyun )
"Speak tecavüz hakkında en çok okunan,  gençlere yönelik kitaplardan biri ... Ancak Steubenville'ye olanlar bugün bile- cinsel saldırı sorununun,  kitabın çıktığı 14 yıldan beri neredeyse aynı, hatta giderek daha tehlikeli bir boyut aldığını gösteriyor. "HOLT BYR (genç Yetişkinler)'den SEÇMELER

YORUMLAR:
FURIOUS by Jill Wolfson
Booklist, May 15, 2013 issue: STARRED REVIEW!
« “İntikama karşı adalet konusu üzerine düşündürücü tekrarlarıyla eser daha da görkemli bir hale dönüşüyor…Reşit olma konusunda yaratıcı ve dokunaklı hicivleriyle, öfke konusu üzerinde yazılmış muhteşem bir eğitici kitap: Kıran kırana mücadele gerektiren bir dünyada özgüveninizi nasıl arttırıp,  kimliğinizi belirlersiniz. Rick Riordan'ın  Olimposlular dizisinin hayranları için doğal bir seçim."
                http://us.macmillan.com/furious/JillWolfson


THAT’S A POSSIBILITY!: A BOOK ABOUT WHAT MIGHT HAPPEN by Bruce Goldstone
Publishers Weekly 22 Nisan 2013: YILDIZLI DERECELENDİRME!
«" Çok önemli bir matematik kavramına akıllı bir giriş. "


SATURDAY WITH DADDY by Dan Andreasen 
 Publishers Weekly, 15 Nisan 2013 sayısı
"Yaz ayının parlak renkleri ve yağlı boya çalışmalarıyla, Andreasen sevilen biri ile çocukluk anılarının oluşumunun önemini vurgulayan, iki  fil karakterini her sahnenin odak noktası yapıyor."
FIRST SECOND'DAN SEÇMELER:

 Çok Satanlar:
·         RELISH: MY LIFE IN THE KITCHEN by Lucy Knisley / New York Times Bestsellers Lisetleri, Grafik Romanlar kategorisi, 5 Mayıs 2013 sayısında: #9 ((listede İkinci hafta!))
·         RELISH: MY LIFE IN THE KITCHEN by Lucy Knisley /  New York Times Bestsellers Listeleri, Grafik Romanlar kategorisi, 28 Nisan 2013 sayısında: #8 

ÖDÜLLER:
·         MASTERING COMICS by Jessica Abel and Matt Madden / Çizgi Romanlarla İlgili En İyi Kitap dalında  Eisner  Ödülüne Aday- En İyi Çizgi Roman 
·         ODD DUCK by Cecil Castellucci, illus. by Sara Varon / A Publishers Weekly  -Yaz Tatili İçin En İyi 2013 Kitabı (Okuyun!)
·         SAILOR TWAIN by Mark Siegel / En İyi Yeniden Basım Grafik Albüm dalında Eisner Ödülüne aday

YORUMLAR:
RED HANDED: THE FINE ART OF STRANGE CRIMES by Matt Kindt
Publishers Weekly 11 Mart 2013: YILDIZLI DERECELENDİRME!
«" Olağanüstü demek az kalır ... Bu, Kindt'in renk paletini ,  siyah mürekeple ya da önemli noktalarda ortaya çıkan şifreli resimsiz diyalog değişimleriyle kullanımı olsun, her anlamda geçerli. Kindt okuyucuya konunun gizemini ortaya çıkarmak için mükemmel bir şekilde anlatıyor. "JERUSALEM by Boaz Yakin, illus. by Nick Bertozzi
Huffington Post 8 Nisan 2013: Yazar makalesi  (Okuyun!)

"Bu anıtsal, önceden belirlenmiş, sınırlı ve sınırlayıcı masalları, daha nüanslı ve pek de aşina gelmeyen hikayeler uğruna bir kenara attıkça , biz yetişkinlik zevklerini ve belirsizliklerini hiç tatmadan büyümüş bir çocuk olarak kalacağız."
                http://us.macmillan.com/jerusalem-1/BoazYakin

PRIMATES: THE FEARLESS SCIENCE OF JANE GOODALL, DIAN FOSSEY, AND BIRUTÉ GALDIKAS
by Jim Ottaviani, illus. by Maris Wicks
BoingBoing, 16 Nisan 2013 Sayısı: Yayın öncesi kitapdan özel bir alıntı ( burada görün!)

"Müthiş!"


RELISH: MY LIFE IN THE KITCHEN by Lucy Knisley
Kirkus 1 Nisan 2013: hikaye ( burada okuyun!)

"Gözün bir gastronomisi."NPR.org 11 Nisan 2013 ( burada okuyun!)
"Kahkahalarla gülmek her zaman eğlencelidir ...  Yemek için Yaşarız diyenlerden gelecek bir takdiri bekleyerek, yazar lezzetli bir yemeğin keyfini çok güzel ifade ediyor."

Slate.com, 3 Nisan 2013: S & C Özellikli ( okuyun! )
"Onun çizgi romanları çoğunlukla otobiyografik olmasına rağmen, aynı zamanda seyahatname ve gıda yazma unsurlarını da içeriyor. RELISH, Knisley'in  besinlerle ilişkisi ve ailesiyle olan derin bağlarının yanında, okuyucuyu  bilgilendirici yardımcı yemek tarifleri içerir. (Şahsen ben pesto tarifini  denemek için sabırsızlanıyorum.) "

USA Today, 3 Nisan 2013: S &C;  Özellikli (  okuyun! )
"Yemek Pişirme Zevki ya da 30 Dakika Yemek Hazırlama kategorisinde bir reçete ve Knisley'in  bir şef annenin ve gurme babanın kızı olarak büyümesi ve  atıştırmalık yiyeceklerle kendi maceralarını anlatan bir otobiyografi ."

Wall Street Journal 8 Nisan 2013: Yazarla röportaj (  okuyun!)
"Bu kitabın  arkasındaki fikir, sadece gıdalardan  daha fazla , bizim ailemiz, dostlarımıza, bizim geçmişteki anıları mıza bağlı olmanın yolu bu."Roaring Brook Press 'den Seçmeler
ÖDÜLLER:
·         BEAR HAS A STORY TO TELL by Philip C. Stead, illus. by Erin E. Stead / E.B. White Read-Aloud Award, Picture Book Honor
·         IF YOU WANT TO SEE A WHALE by Julie Fogliano, illus. by Erin E. Stead / A Publishers Weekly Best Summer Books of 2013 (See it here!)

YENİ WEB SİTESİ:
·          Charlie Joe Jackson’s Bookshelf'i ziyaret edin, bu site isteksiz okuyucular için hazırlanmış yeni bir site ve içeriğinde CHARLIE JOE JACKSON serisi, MY LIFE AS… serisi ve daha pek çok seriye yer verilmiş!

ULUSLARASI SATIŞLAR:
·         IF YOU WANT TO SEE A WHALE by Julie Fogliano, illus. by Erin E. Stead / Korece yayın hakları  Munhakdongne'e satıldı

YORUMLAR:
NIÑO WRESTLES THE WORLD by Yuyi Morales
Publishers Weekly, 15 Nisan Sayısı: YILDIZLI DERECELENDİRME!
« “Morales, Meksika profosyonel güreşini konu ediyor , hikayenin her kısmını okumak en az konusu kadar  eğlenceli.”


THE THINGS I CAN DO by Jeff Mack
Publishers Weekly, 22 Nisan 2013 konu
"En dokunsal görünümlü resimli kitaplardan biri ...  Jeff'in  yaratıcı enerjisi hiç kusursuz bir şekilde kitaba aktarılmışç."
http://us.macmillan.com/thethingsicando/JeffMack