2 Nisan 2013 Salı

Holt, Metropolitan Books ve Times Books, London 2013 Rights Guide


Değerli Yayincilarimiz;

Ekli dosyamızda Holt,Metropolitan Books  ve T,mes Books'un Londra Kitap Fuarı 2013 listelerini bulabilirsiniz.
Listemizdeki önemli başlıklarımıza gelelim;
Listenin en göze çarpan kitabı hiç kuşkusuz  KILLING JESUS by Bill O’Reilly.  Eserin manuscripti henüz hazır olmasa da uluslarası bazı yayıncılar eseri okumadan satın aldılar. Almanya'da  Droemer yayınevi eserin Almanca yayın haklarını satın aldı. İngiltere ve Hollanda yayın hakları da satılmak üzere..

Greg Grandin’in THE EMPIRE OF NECESSITY'si için heyecanlıyız  Grandin, hatırlaycağınız gibi , FORDLANDIA'nın yazarı. Bu eserin  manuscripti sanırım bir kaç güne kadar hazır olur ve elimize geçer.

 Times Books listelerinden sizlerin dikkatinizi THE GOOD SLEEPER by Dr. Janet Kennedy adlı esere çekmek isterim. Kitapla ilgili çok iyi eleştiriler geldi ve listede yer alan mükemmel bir  ebeveyn kitaplarından biri.

Romanlara gelince, listemizde edebi ve ticari gerilim romanları yer almakta.
Edebi romanlar listesinde Magdalena Zyzak’ın  THE BALLAD OF BARNABAS PIERKIEL'ine dikkatinizi çekerim, Genç bir Polonyalı yazarın ilk romanı. Eser İngilizce olarak yazıldı.  (Yazar, eşiyle birlikte California'da yaşıyor). Diğer göze çarpan yazarımız ise Ted Kosmatka. THE PROPHET OF BONES'u daha kitap kaleme alındığı tarihten beri uzun bir süredir sizlere tanıtıyordum, kitap Amerika'da bu hafta yayınlanıyor (Size geçen hafta kitaba yapılan muhteşem övgüleri de yollamıştım), Önümüzdeki bahara yazardan yeni bir kitap geliyor.Bu kitap  PROPHET'in devamı niteliğinde değil. Adı  DIVINING LIGHT. Yazarın  aynı adla yayınladığı ödüllü bir kısa öyküsünden yola çıkarak hazırlandı.

İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.