23 Mart 2013 Cumartesi

Ted Kosmatska: Prophet of Bones

Daha once sizlere eserle ilgili yapmış olduğum Tanıtımı Okumak için tıklayınız.

Yazarın web sitesine gitmek için Tıklayınız;

Prophet of Bones Sitesini Gezmek için Tıklayınız;

Bilimin, dünyanın sadece 5.800 yaşında olduğunu kesin olarak kanıtladığı bir dönemde başlıyor - herkes öyle biliyordu. Paul, adında genç bir bilim adamı,  bir arkeolojik kazı sırasında, antik bir döneme ait alet kullanan, insan türüne benzer bir şey keşfettiğinde, modern bilimin temellerini sarsacak bir şekilde,  dünyanın yaşından çok daha eski bir döneme ait olduğunu fark eder .  Askeri birlikler bu olaydan haber alır almaz, bu zahmetli kazı çalışmasını kapatmaya gelirler ve kazıyı finanse eden milyarder, Paul'ü susturmak için hiç bir şeyi yapmaktan sakınmayacaktır. Yeni Dünyanın Yaratılışı konusunda arkadaşlarınıza vereceğiniz  harika bir kitap gibi geliyor.

Sizlerle BookList'tin Şubat 2013 sayısında çıkan muhteşem yorumu paylaşıyorum;


Bir hatırlatma olarak, eserin yayın haklarının Almanya'da Blanvalet;İtalya'da Rizzoli (2 kitap); Japonya'da  Hayakawa'ya;  İngiltere'de  Michael Joseph'a(Penguin) (2 kitap) satıldı. Türkçe yayın hakları serbest.

Kosmatka'nın sonraki kitabı, Prophet of Bones'un devamı olmayacak. Kitap yayınevinin başlangıçta planladığı gibi önümüzdeki yılın yani  2014 Nisan sonunda piyasaya verilecek. Kitabın adı  DIVINING LIGHT olacak. Asimov bilim kurgı dergisinde 2008 yılında yayınlanan ve Nebula ödülüne aday gösterilen, Asimov's Readers Choice ödülüne aday olan kısa bir hikayeye dayanmaktadır.


(Nebula Ödülüne aday gösterildi.)
(2009 Asimov Readers 'Choice Ödülü).
(Çincesi, 2011 de yayınlandı)
(Lehçesi 2010 da yayınlandı.)
(Rusçası 2009 2009'da yayınlandı)
( Çekcesi yayınlandı.)
(Romencesi yayınlandı.)
(Radyo istasyonu WRFR 93,3 lp / Rockland'da yayınlandı.)
(2008 Locus Kitap Önerisi)

Eğer herhangi bir sorunuz varsa bana yazın. Bu muhteşem kitabın satışını dört gözle bekliyorum.