8 Mart 2013 Cuma

Jill Grinberg 2013 Bologna Kitap Fuarı Katloğu ve Önemli Başlıklar

Değerli Yayıncılarımız: Sizlerle Jill Grinberg Literary Management'ın Bologna Kitap Fuarı için hazırladıkları listeyi paylaşmaktan memnunum. 


Jill Grinberg Bologna 2013 Kataloğu için Tıklayınız;

   Aslında listemizdeki çoğu kitaba aşinasınız. Çünkü kaleme alınmaya başlandığı andan beri sürekli sizleri bu kitaplarla ilgili bilgilendirdim. 

Sizlere listemizde dikkatinizi çekmek istediğim bazı kitaplar var;

1. Beth Ain'in  STARRING JULES-Mutlaka izlenmesi gereken bir dizi-yazar blogundan, blogculara ve tweetçilere kitapla ilgili epey bilgi veriyor. Hatta bir tweetinde Barnes & Noble'da sergilenen 12 kitabının resmini attı.http://www.bethain.com/STARRING_JULES_SERIES.html
2.BABYMOUSE-Önümüzdeki yıl 10. yıldönümünü kutlayacak. Bu nedenle Random House, dizinin ilk kitabı  QUEEN OF THE WORLD'ü gelecek yıl yeniden piyasaya sürecek. Random House önümüzdeki yıl dizi için bir doğum günü partisi vermeyi ve diğer yıl dönümü etkinlikleri hazırlamayı planlıyor. Eserin yaklaşık iki milyon kopya baskısı yapıldı.http://www.randomhouse.com/kids/babymouse/homepage.htm

3. THE SUMMER PRINCE by Alaya Johnson- Yazar Alaya Johnson Ulusal Halk Radyosunda (National Public Radio) sunulan Publishers Weekly’nin özel bir yayınına çıktı. Entertainment Weekly’den eserle ilgili yorum geldi.
4.  Kirby Larson’un Random House’dan  (HATTIE EVER AFTER) ve Scholastic’ten  DUKE adlı kitapları çıkıyor. Duke, Scholastic’in Sonbahar kataloğunun öncü başlığı olacak. II. Dünya savaşında babasının cepheden biran önce dönmesi için çok büyük bir fedakarlık yapan bir çocuğun dokunaklı hikayesi.

5. Melina Marchetta Astrid Lindgren ödülü için uzun listeden aday-Astrid Lingren Ödülü Nedir(linke tıklayınız)


6. Catherine Murdock’ın harika bir yepyeni romanı var(tek kitap-dizi değil). Adı HEAVEN IS PAVED WITH OREOS, bu sonbaharda yayınlanacak. Dairy Queen dizisinin sevimli küçük karekteri Sarah bu kitaptada yer alıyor. Eserin kurgusu Roma ve Amerikada geçiyor. EAT, PRAY, LOVE'ın yazarı Elizabeth Gilber’in bu esere bir övgüsü var.

7. TWINMAKER, SPIN, WILDLIFE’a scouts(kitap izcileri) nden güzel yorumlar geliyor. THE COLORS OF MADELEINE bir üçleme. Maalesef elimizde bu üçlemenin henüz materyali yok.İlk kitap CRACKS IN THE KINGDOM olacak. Bu dizi çok özel bir dizi olacak.

8. Jill Grinberg’in çocuk ve genç yetişkin listelerinden tam beş kitabın film ve televizyon haklarının opsiyonları verildi. Bu kitaplar şöyle;

BABYMOUSE Televizyon için;

CINDER   Henüz adını veremeyeceğimiz bir firmaya uzun metrajlı film için;

HERO'S GUIDE TO SAVING YOUR KINGDOM-Fox / Blue Sky (HC yabancı haklara sahiptir);

IMPOSTOR-Warner Bros’a CW televizyon ağı için;


Alan Silberberg'in  MATT & CRAZ ise daha sonra yıl içinde duyurusu yapılacak, büyük bir televizyon ağı tarafından opsiyonlandılar.

Katie Anderson'un KISS & MAKE UP-Warner Bros dijital webisodesun yanı sıra bu yılın sonlarında telefonlarda video oyunu çıkacak.

Ayrıca - Bu yıl Jill Grinberg Literary Management için bir değişimi ifade ediyor. Artık Bologna’da basılı kataloglar dağıtmak yerine toplantılarını fuarda elektronik ortamda yapacaklar. Bunu da iPad, laptops ve Kindle Fires’da muhteşem renklerle kataloglar gösterilebilirken artık kağıda basılmış siyah beyaz katalogların pek cazibesi kalmadığı için yaptıklarını söylüyorlar.

Fuara katılacak yayıncılarımıza şimdiden başarılı ve güzel bir fuar geçirmelerini dilerim. Kataloğumuzdan beğeniceğiniz eserleri benden isteyiniz. Saygılarımla,