13 Mart 2013 Çarşamba

Harold Ober London 2013 kataloğu


Degerli Yayincilarimiz; Sizlerle Harold Ober Londra 2013 listesini paylaşmaktan memnunum.


Listemizde Öne Çıkan Başlıklarımız;

THE BASTARD PLEASURE- Belfast'ta Çatışmaların zirvesye çıktığı bir  dönemi konu eden yoğun bir metafizik tiyatro, şiddet ve intikam dolu bir hikayeyi anlatır. Ulster Tatler Yayınevi, Seán McGrady'nin ilk kitabı için "Başından sonuna  kadar büyüleyici bir kitap" dedi..


THE BURN PALACE -Türkçe Tanıtımı için Tıklayınız, Stephen Dobyns'in en son edebi gerilim romanı, en son Oprah dergisi olmak üzere pek çok önemli kuruluştan, harika eleştiriler aldı: " Normal bakışın, şeytanca bakan camın içinden baktığında ne hale geldiğini gösteren,  zarif beklenmedik,  nefis inandırıcı bir  keşif." Hollandaca ve Almanca hakları satıldı.


THE COMPLETE SHORT STORIES OF JAMES PURDY  Eserlerine birçok kişi tarafından saygı (ve bazıları tarafından nefret edilen) bir yazarı yeni nesil okuyuculara tanıtan bir kitap. Bu toplama(kolleksiyon) kitapta bazıları daha önce hiç yayınlanmamış hikayeleri içerir.(Kitabın önsözü film yapımcısı  John Waters tarafından yazıldı. BOT WRIGHT BEGINS adlı kışkırtıcı romanı bu eserle aynı anda yeni baskıya girdi.


Ve şimdiye dek size söz ettiğim konulardan tamamen farklı bir şey, bir insan anatomisinin söylenmeyen bir  parçasının kültürel / bilimsel tarihini konu eden:  Carol Rinzler'in LEONARDO'S FOOT Bellevue Press'den çıkıyor. Bu kitabın alt başlığı da çok ilginç; 10 ayakbaşparmağı, 52 kemik ve 66 kas insan dünyasını nasıl şekillendiriyor. Vallahi bende çok merak ettim. Her bir el parmağımızla gurur duymayı bir kenara bırakıp; insan olmanın ne demek olduğunu anlamak açısından ayaklarınızı taktir etmenizin zamanı geldi.     Bellevue Press Pulitzer ödüllür Tinkers'ın yazarı Paul Hardin'in yayıncısı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Her zaman olduğu gibi listemizden beğendiğiniz eseleri bana yazmanızı rica ederim.