23 Şubat 2013 Cumartesi

WHERE THERE IS LOVE, THERE IS GOD by MOTHER TERESA
COME BE MY LIGHT İlham Verici / Dini

Doubleday, 2007.  North American.                                                                      
Albanian: Conference of Bishops. Brazil: Vida Melhor Editor. Bulgarian: Communitas Foundation. Catalan: Planeta. Complex Chinese: PsyGarden. Croatia: Verbum. Czech: Karmelitankske Nakladatelstvi. Danish: Kristeligt Dagblads. Dutch: Tirion.French: Meta-Editions. German: Pattloch. Hungarian: Vigilia. Indonesian: PT Gramedia. Italian: RCS Libri. Japanese:Daughters of St. Paul. Korean: Yolimwon. Latvian: Kala Raksti. Lithuanian: Kataliku Pasaulio Leidiniai. Norwegian: Luther Forlag. Polish:Znak. Polish Book Club: Bertelsmann Media. Portugal: Aletheia Editores. Romanian: The Loreto Sisters. Russian: Book Club.Simplified Chinese: CITIC. Slovak: Kapucini na Slovensku. Slovene: Zavod. Spanish (World): Planeta. Swedish: Libris Media. UK: Ebury. Vietnamese: Vina Books.

Bu tarihi eser, tarihinin en sevilen ve en önemli dini figürlerinden birinin içsel ruhani yaşantısını ortaya koymaktadır.Hayatı boyunca yoksullara  hizmet eden, Rahibe Teresa tüm dinlerin şefkat simgesi haline geldi; Hastaların evlerine giderek tedavilerine, ölmek üzere olanlara ve binlerce kimsesize bakmaya yardımzı olmasındaki olağanüstü katkıları olmuştur. Onun ruhsal yüksekliği ya da onun mücadeleleri az bilinmekledir. Onu yazı ve derin düşüncelerinden oluşan bu derleme kitabıyla, hemen hemen daha önce kamuoyuna hiç duyurulmamış, ilk kez derinlemesine bir şekilde Rahibe Teresa'nın iç hayatına ışık tutuyor.
Doubleday, 2008.  North American.                                                                       Books available.
Croatian: Verbum. Czech: Karmelitankske Nakladatelstvi. French: Desclee de Brouwer. German: Pattloch. Hungarian: Uj Ember Kiado. Italian: Rizzoli. Latvian: Tapals. Lithuanian: Kataliku Pasaulio Leidiniai. Polish: Agape. Romanian: The Loreto Sisters.Slovak: Karmelitankske Nakladatelstvi.

Rahibe Teresa'nın Vatikan’da azize ilan edilmesi için kurulan komitede görev alan Rahip Brian Kolodiejchuk onun din ile ilgili en karışık sözlerini,  hayranlarına hazine olabilecek bir şekilde kitaplaştırdı. JESUS IN MU ALL IN ALL Roma Katolik ilahileri tarzında yazılmış; Dokuz rakamının Latince karşılığından türetilmiş, Novena Hristiyanlar için dokuz günlük ibadetler ve dualar dizisidir. Rahibe Teresa kendine bir dua gibi konularda aydınlatmak her günün yansımaları, temelidir:

• Kalbinde İsa'yu bulma
• İsa'nın Size olan sevgisine ikna olmak
* Meryem, İsa'nın Annesinden kılavuzluk etmesi
• Çevrenizdeki kişilerin ihtiyaçlarını gidermek için İsa'nın anlatımı

Çarpıcı tam renkli görüntüler eşliğinde, 
JESUS IS MY ALL IN ALL ,  insanlığın en parlak kadınlardan birinin kelime ve bilgelik ölümsüzleştiren bir kitap.Doubleday, 2010.  North American.                                                                      
Croatian: Verbum. French: Desclee de Brouwer. German: Pattloch. Italian: Rizzoli. Latvian: Kala Raksti. Romanian: The Loreto Sisters. Slovene:Zavod Novi svet. Spanish (Spain): Planeta.


Rahibe Teresa'nın Tanrı ile  ilişkisi ve kendine muhtaç -yoksulun yoksuluna-hizmetinde bağlılığı bu kitapta kendi kelimeleriyle güçlü bir şekilde anlatılmakta. Büyük ölçüde kız kardeşlerine verdiği derlserden alınarak yazılan bu eser, WHERE THERE IS LOVE, THERE IS GOD Rahibe Teresa'nın olağanüstü imanını ve Tanrı'nın iradesine teslim oluşunu anlatıyor.