26 Ocak 2013 Cumartesi

Francis Goldin Agency'den haberler

TWO EVILS (aka OFF THE GRID) by PJ Tracy -Londra Sunday Times listesine # 8 numaradan giriş yaptı.
Barbara Kingsolver's Flight Behavior New York Times'ın en çok satanlar listesinde ciltli kitaplarda yer edinmeye devam ediyor. Times bu eseri 2012 yılının Önemli Kitaplarından biri olarak listeledi. Kitap yakın bir zamanda ABA indie çok satanlar listesinde # 1 oldu. Kitabın Amerika'daki satışları toplam 234741 adete ulaştı.
Eserin Yurt Dışı Satışları; İngiltere (Faber); Fransa (Rivages); Holland (Atlas), Norveç (Juritzen); İtalya (Neripozza); Türkiye (Pegasus), İsrail (Keter); İspanya (Planeta), Polonya (Proszynski Medya).
Kingsolver Şehir Sanat ve Konferanslar serisinin bir parçası olarak, San Francisco'daki Herbst Tiyatrosu'nda 12 Şubat'ta Amerika Birleşik Devletleri eski Başkan Yardımcısı ve önde gelen iklim değişikliği uzmanı, Al Gore ile konuşma görünecektir. Burada dinlenebilir: http://www.cityarts.net/radio-broadcasts/
-- Ünlü LA Times eleştirmeni David Ulin John D’Agata’nın The Lifespan of a Fact adlı eserini, yılın üç kitabından biri olarak belirtti.
http://www.latimes.com/features/books/jacketcopy/la-ca-jc-holiday-ulin-picks-20121202,0,742686.story
Lifespan of a Fact, Brian Evenson'un romanı Immobilty ile birlikte Huffington Post'un en iyi 20 kitabından biri olarak ortaya çıktı:
http://www.huffingtonpost.com/2012/10/16/best-books-2012_n_1952748.html?utm_hp_ref=books#slide=1621497
--Ray Douglas’un kitabı Orderly & Humane(satıldı)The Atlantic Monthly tarafından yılın en iyilerinden biri olarak seçildi.
http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2012/11/books-of-the-year-2012-the-top-5-and-the-runners-up/265460/
---Newsday'den Molly Crosby tarafından yazılan The Great Pearl Heist için gelen bir başka büyük yorum:
"A delicate game of cat and mouse ensued, and we follow Grizzard and company from teahouse to pub as they stealthily conduct business. A complicated sting operation, which requires close reading, tries to ensnare Grizzard, who's always one step before the law. I found myself rooting for this supremely cool and confident criminal wizard. Does London's "King of Fences" get away with it? You'll just have to read the book to find out."
http://www.newsday.com/entertainment/books/the-great-pearl-heist-it-s-a-gem-1.4294404
-Helene Wecker's The Golem and the Jinni, Publisher's weekly'nin 4 Şubat 2013 sayısında ilk roman olarak gösterilecek ve Bookspan kitap kulüpleri için alternatif bir seçim olarak seçildi.
Ajansın yaptığı En Yeni Satışlar;
--Ajansın yeni yazarı Mary Miller'in isimsiz ilk romanı, önceden King Jesus Returns! diye adlandırılmıştı, W.W. Norton'a daha yazım aşamasındayken satıldı. WW Norton eserin Dünya İngilizce haklarını kontrol ediyor. Aufbau/Metrolit yayınevi ise Almanca yayın haklarını aldı.
--Thomas Saterlee’nin romanı The Stages Danimarkalı Forlaget Rosenkilde & Bahnhof yayınevine satıldı. Eserin Amerikada'ki yayın hakları henüz satılmadı. Kitap, Søren Kierkegaard’ın bu Mayısta doğumunun 200. yılını anlatıyor.
--R.M. Douglas’s Orderly & Humane Polonya'da Wydawnictwo yayınevine satıldı.
--The First Twenty Minutes by Gretchen Reynolds, Finlandiyalı (Atenna)yayınevine satıldı.
--Goodnight Moon yazar, Margaret Wise Brown’un, Three Little Animals, Japon(Penguin Sha)'ya satıldı