22 Ocak 2013 Salı

Anne Appelbaum: IRON CURTAIN

Gulag Adlı eseriyle Pulitzer Ödüllü , alkışlanan gazeteci Anne Applebaum Tarihi ettik Ahlaki Bir ​​hesaplaşmayı Konu eden yepyeni Bir ​​çalışmasıyla okuyucunun karşısına Çıkıyor;
Demir Perdenin arkasındaki yaşamların hikayesini.

. İkinci sete Dünya Savaşı'nın SONUNDA, Sovyetler Birligi Doğu Avrupa'daki topraklarının Büyük Bir kısmını Kendi KONTROLÜ Altına Aldı   Stalin'in gizli Polisi ettik, birbirinden TAMAMEN FARKLI Yönetim sistemine Sahip Bir düzine ülkenin yönetimini  TAMAMEN Yeni Bir ​​Siyasi Ahlaki sistemine dönüştürmek for Yola çıktı ettik: Komünizm .   Demir Perde  , Pulitzer Ödüllü gazeteci Anne Applebaum Doğu Avrupa'daki Komunist rejimlerin nasıL yaratıldığını Günlük Yaşamın o bölgedeki peoples for nasıL oldugunu anlatmaktadır ettik.


Applebaum, Politik Partiler, Kilise, medya, gençlik organizasyonlarının-onu düzeydeki Civil Toplum örgütlerinin-nasıL Eklendi çok Çabuk yok edildiğinin YIKICI detaylarını anlatıyor. Gizli servis polislerinin nasıL örgütlendiğini, onun çeşit muhalefetin nasıL zayıflatıldığını edildigini anlatıyor IMHA ettik. Bu kitap, yepyeni arşiv malzemelerinden DAHA once İngilizce'de Hiç Yayınlanmamış kaynaklardan faydalanılarak hazırlandı ettik. Ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.