17 Kasım 2012 Cumartesi

Macmillan Children Group

Yıl sonu yaklaşırken, temsilcisi bulunduğım Macmillan Çocuk Kitapları yayınlarından bazı kitaplar, pek çok kitap eleştirmeninden tam not alarak 2012 yılının 2012'nin EN İYİ KİTAPLARI arasına girdi!  Bu bültenimizde sizlerle aşağıda Publishers Weekly, School Library Journal, Kirkus ve Book List'nden yorumlarla 2012 YILININ EN İYİ KİTAPLARI nı göreceksiniz.

16 Kasım 2012 Cuma

Rick Atkinson

Rick Atkinson'un 
İkinci Dünya Savaşı sırasında Avrupa'daki Müttefik 
Kuvvetler hakkında 
kaleme aldığı
alkışlanan Liberation(Kurtuluş) Üçlemesine
GUNS AT LAST NIGHT
kitabıyla
Muhteşem Final!

Rick Atkinson'un,  The Liberation üçlemesinin son kitabı GUNS AT LAST LIGHT   2. dünya savaşı sonunda müttefiklerin Nazizme karşı zaferini konu ediyor. Batı Avrupasının tarihçesini D-Day'den başlayıp, Nazi Almanyasının  teslim oluşuna kadar anlatıldığı, bu üçlemenin en son kitabı, Atkinson'un en populer kitaplarından biri olacak.
Bu yirminci yüzyılın rakipsiz destanında: Amerika Birleşik Devletleri ve müttefiklerinin şaşırtıcı bir bedel karşılığında Hitler'i mağlup ederek Avrupa'yı özgürleştirmesi anlatılıyor. Yazarın çok satan Kurtuluş Üçlemesinde(Liberation Triology), üçlemenin ilk iki cildi olan AN ARMY AT DAWN ve THE DAY OF BATTLE'da, Rick Atkinson, Amerikan liderliğindeki koalisyonun zafer eşiğine, Kuzey Afrika ve İtalya ile nasıl mücadele ederek geldiğini anlatıyordu. Şimdi de savaşın en dramatik öyküsünü-Batı Avrupa'nın kurtuluş mücadelesini anlatıyor.
D-day "Deliverance Day" yani Kurtuluş Günü anlamına geliyor. 6 Haziran 1944'teki Normandiya çıkarması bir anlamda 2'nci Dünya Savaşı'nın bitişini ve Avrupa'nın Hitler rejiminden kurtuluşunu sembolize ediyor. Bu kitapta Normandiya'daki en kanlı savaşı, Paris'in kurtuluşunu, Market Garden harekatını, Bulge Savaşını gerçekleştiren müttefiklerin en sonunda 3. Reich'in tam kalbine dayanışını anlatıyor-Bütün bu tarihsel olaylar ve daha yeni malzeme ve karakterle okuyucuya büyüleyici bir tarih zenginliği ile anlatılyor.
Bu anıtsal üçlemeyle ilgilenen yayıncılarımızın dikkatine.

14 Kasım 2012 Çarşamba

Cedar Fort

Cedar Fort Press'in kataloğunu incelemek için
http://cedarfort.com/#%7Bselector%3A%22.ldsba-body%22%2Cmodule%3A%22/cedarfort/foreignRights/foreignRights.module%22%7D linkine giriniz.