29 Eylül 2012 Cumartesi

Henry Hpolt Frankfurt 2012

Holt Yayinevinin Frankfurt için hazırladığı haklar rehberini sunmaktan memnunum. Londra Kitap fuarında olduğu gibi, yayıncı sadece başlık gruplarına odaklı bir "kısa liste", hazırlamasının yanında Frankfurt Kitap fuarında hazır olmayan kitapların, gelecekte çıkacak kitapların ve yayın tarihlerinin yer aldığı geleneksel bir uzun liste hazırlamış. İkisini de sizlerin beğenisine sunuyorum. Listemizdeki kitaplara gelince, yayınevinden çıkacak yılın en önemli öncü başlıklarından biri olan Bill O'Reilly'nin KILLING KENNEDY adlı eseri Amerikada 2 Ekimde yayınlanacak. Yayıncı halen kitabı okumak isteyen yayıncılardan imzalı bir belge istiyor. Şimdiye dek eserin yayın hakları İngiltere, Almanya, Hollanda ve Brezilya'ya satıldı. Bir hatırlatma olarak, ilk baskısının 1,1 milyon kopya olduğunu söylememe sanırım lüzüm yok. Yayınevinden çıkacak diğer bir onemli başlığımız ise WHY MEN FAKE IT: The Truth About Men and Sex by Abraham Morgentaler. Zaten sabah tanıtımını yapıp, eserin ms'sini sizlere gondermiştim. Bu gerçekten çok ilgi goren bir başlık ve güzel bir kapağı olacak.
Henry Holt Romanlarda, karşılıksız bir sevginin anlatıldığı muhteşem bir roman olan REDEMPTION MOUNTAIN by Gerry Fitzgerald . Yayınevi bu esere çok onem veriyor. Hatta Fuardaki standlarında bu kitabın posterlerini asacaklarını soylediler. Ayrıca muhteşem bir thriller ve Ted Kosmatska'nın ilk yazarlık deneyimin meyvesi THE PROPHET OF BONES var. Ama bunun yayın hakları satıldı.
Yayınevinin alt kuruluşu Metropolitan yayınevinden çıkacak, Eve Ensler'in yeni eseri IN THE BODY OF THE WORLD'un ms'si sanırım bir kaç hafta içinde elimize ulaşacak. Bu yazara da yayıncısı çok önem veriyor. Ayrıca büyük bir tanıtım yapılacak. Yazarın bu eseri ve EMOTIONAL CREATURES için devasa posterler hazırlanacak.
Size zatan KILL ANYTHING THAT MOVES tanıtımlarını daha önce yapmıştım. Bu da çok önemli bir projemiz. bu kitabın bir dönüm noktası olacağına inanıyorum.
Greg Grandin'in yakında yayınevinden kitapları çıkacak. Şimdiden FORDLANDIA'nın film haklarının satıldığını sizlere soyleyebilirim. Yayınevi yazarın eski eserlerini yeniden basacak. ve yeni eserlerini yayınlayacak.
Times Books'dan THE SECOND NUCLEAR AGE by Paul Bracken ve Chen Guangchen 'in anıları çıkacak. Chen Guangchen 'ın anıları daha şimdiden pek çok ülkeye satıldı. Üstelik kör satış yapıldı. Yani anılarını alan yayıncılar kitapla ilgili malzemeleri görmeden aldılar. Hala malzemeler hazır değil. ancak ekim sonu gibi bir kaç bölüm elimize geçebilecek.

28 Eylül 2012 Cuma

The Law of Attraction for Teens How to Get More of the Good Stuff, and Get Rid of the Bad Stuff! Christopher Combates

The Law of Attraction for Teens How to Get More of the Good Stuff, and Get Rid of the Bad Stuff! Christopher Combates
Gençlere yönelik
Çekim Kanunu, Niyetin Gücü, Düşünce Tezahür, Yaradılış Süreci, İzin verme Sanatı ve İnancın Gücü; bu terimlerin hepsi tek bir şey demek Diğer bir deyişle, bir şey hakkında ne düşünüyorsanız o şey hayatınızın bir parçası haline gelir. Bu biraz garip gelebilir ama eminim eğer bunun farkında değilseniz sizi fazla şekillerde etkiler. Aklınızdan geçen her bir düşünce, gerçekliğinizi ve yaşam deneyimlerinizi etkiler...Olmaz olmaz demeyin... Bu mümkündür çünkü ... Düşünceler Duyguları Oluştur....
Laws of Attraction istediklerinizi gerçekleştirmenize olanak verir....ister daha iyi notlar almak isteyin, ister arkadaşlarınız, ebeveynler veya öğretmenleriniz ile daha iyi ilişkiler oluşturmak olsun, ister bir araba almak, isterseniz sizin için doğru olan bir üniversiteye girmek, ya da hayalinizdeki iş bulma olsun, LAws of Attraction(Çekim Kuralları) nı kullanarak istediğinizi elde edebilirsiniz!

I SEE KITTY bu Yasmine Surovec

Kedi sevenler, bu kitap sizin için! Köpek severler, bu keyifli resimli kitabı okuduktan sonra siz de kedileri seveceksiniz! Cat Vs Human, adlı Popüler çizgi roman blogunun yaratıcısın Yasmine Surovec'den I SEE KITTY geliyor. Chloe,bir yavru kedisinin olmasını istiyor. Bu istegi oylesine yoğun ki baktığı her yerde çimenlerde, bulutlarda hatta bir kadının saçında bile yavru kedileri görüyor.
Yasmine'in inanılmaz sayıda takipcisi var, ((136,000'in üstünde Tumbler'da takipçisi; 36,000 Facebook'ta "Beğenenler", 5,000'in üstünde, Twitter; 650,000 kişiyle aylık blogu izleniyor). Yetişkinlere yönelik CAt vs Human blogundan derlemeler http://catversushuman.blogspot.com Andrew McMeel (Ekim 2011) tarafından yayımlandı.
Ben Yasmine Surovec tarafından KITTY SEE
Roaring Brook Basın Eylül 2013, $ 15.99 / $ 18,50; 8 10x, 40 s, Çağlar 3 - 6
O Kitty'i seviyorum! Yılın en güzel resimli kitabında, genç kedi severler Kitty'i bulmak için genç kedi severler davet ediyor. Yasmine Surovec kedileri seviyor. O Cat vs Human popüler çizgi blogunun oluşturucusu .