19 Temmuz 2012 Perşembe

Brendon Burchard: The Charge

Etkili multimilyarder eğitmeni Brendon Burchard neyi neden yaptığınızı bildiğinizi sandığınız her şeyi bu kitapta yeniden farklı bir yaklaşımla anlatmaktadır. Burchard’a göre günümüzün hiper-bağlantılı, stresli dünyasında, insanları dürtüleyen etmen artık ihtiyaçlar değil istekler. Burchard insan davranışlarını belirleyen 10 üst düzey temel dürtüyü şu şekilde belirlemiştir; Kontrol, Yeterlilik, Uyum, Bakım, Bağlantı, Değişim, Hırs, Yaratıcı Düşünce, Katkı ve Bilinç: Insan hayatında bu dürtülerden birinin eksikliği, onları depresif ve kendilerini bir bir şeyler yapmaya karşı isteksiz hissetmelerine neden oluyor. Burchard, insanların hayatlarını bu bakış açısından nasıl değerlendireceklerini, eksik olduğu alanları belirleyip, yaşamlarına tekrar bir kıvılcımı geri getirmek için nasıl bir plan oluşturacaklarını okuyucularına öğretir. Okuyucular bu kitapla onları daha canlı, hırslı ve başarılı hissetmelerine engel olan bu düşüncelerinin kontrolü nasıl ellerinde tutacaklarını, düşünce yapılarını nasıl şekillendireceklerini ve nasıl başarıyı yakalayacaklarını anlatıyor.
Eserin Uluslarası satışları; Arabic: Jarir. Brazil: Novo Conceito. Croatian: Mozaik. Czech: ANAG. Hebrew: Miskal. Korean: Munhakdongne. Lithuanian: Baltu Lanku. Polish: MT Biznes. Romanian: Curtea Veche. Russian: Eksmo. Simplified Chinese: Xiron. Slovak: Eastone Group.

18 Temmuz 2012 Çarşamba

David BArsamian: POWER SYSTEMS

David Barsamian'ın , dünyanın önde gelen düşünürlerinden biri olan Noam Chomsky ile değişen ve çalkantılı çağımız üzerine yapılan bir dizi yeni röportajdan oluşan kitaptan (eski adı DEMAND THE IMPOSSIBLE) söz etmek isterim. Kitap, Metropolitan Books tarafından Ocak 2013’de yayınlayacak.
Yazarın Chomsky ile yaptığı bir onceki soylesilerden olusan WHAT WE SAY GOES’un yayın hakları aşağıdaki ülkelere satıldı Arapça / Dar Al Kitab, Avustralya / Yeni Zelanda / Allen & Unwin, İngiliz / Penguin Birleşik Krallık, Bulgarca / Bard, Çince (Kompleksi) / İyilik Yayınevi, Çince (Basitleştirilmiş) / CITIC, Fince / FinnishBarış Komitesi, Fransızca / Editions Fayard, Yunan / Patakis, İtalyanca / RCS Libri, / Japon NTT Yayıncılık A.Ş., Korece / Times Publishing Company Pencere, Romence / Editura bombardımanı, Slovakça / VSSS , İspanyolca / Grup Editorial 62 Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin
Chomsky ile 2010 2012 yıllarında yapılan söyleşileri kapsayan eser, düşünürün en acil ve öncelik verilmesi gereken konulardaki endişeleri üzerine yazılmış; Arap dünyasındaki demokrasinin geleceği, Fukushima nükleer felaketinin etkileri, Avrupa’daki finansal kriz, Amerikan ana akım politik kurumlarında bozulmala ve İşgal hareketinin yükselişi. Her zaman olduğu gibi, Chomsky ödünsüz ilke ve açıklık anlayışı ile, canlı ve kolay anlaşılabilir şekilde fikirlerini sunuyor.
Bu Amerika içinde ve dünya genelindeki pek çok kriz üzerine yapılan bu mülakatlar bir çok yeni nesil okuyucunun yanında Chomsky hayranlarına ilham kaynağı olacak. Chomsky, bu mülakatların günümüz dünyasını anlamak isteyen herkes için eşsiz bir kaynak olduğunu onaylıyor.
Noam Chomsky'nin Hegemonya veya Hayatta Kalma ve Başarısız Devletler de dahil olmak üzere çok sayıda siyasi çok satan eserlerin yazarıdır. MIT'de dilbilim ve felsefe profesörü, o geniş, modern dilbilim devrim olan ile yatırılmaktadır. O, Boston, Massachusetts dışında yaşıyorlar.
David Barsamian, ödüllü ve yaygın sendikasyon Alternatif Radyo müdürü, Lannan Vakfı 2006'da Kültürel Özgürlük Kardeşlik ve bağımsız gazetecilik için ACLU'nun Upton Sinclair'in Ödülü kazandı. Barsamian Boulder, Colorado yaşıyor.
"Chomsky, küresel bir olgudur ... gezegende dış politikası üzerinde belki de en çok okunan ses. " -Samantha Power, The New York Times Book Review
"Oturmak ve güncel olaylar ve Noam Chomsky hakkında konuşmak belki de en aydınlatıcı deneyimlerden biri olmalıdır. Ama her zaman en iyi soruyu düşünemezseniz ne olur? Endişe etmeyin: Chomsky ile David Barsamian görüşmeleri sürekli delici ve kışkırtıcı sorular soruyor. Eğer Chomsky'e aşina iseniz, yine de sizi şaşırtmayacaktır. " -Political Affairs-

Anne Applebaum: IRON CURTAIN

Doubleday yayınevinden Kasım (2012)ayının sonunda Amerika'da yayınlanacak Anne Applebaum'ın Iron Curtain adlı eseriyle ilgili tanıtıcı bilgidir.
Komünizm neydi? Sovyetler Birliği'nin çöküşünden on beş yıl sonra artık bu sorunun cevabı açıktır. Komünist Asya gelişti; Komünist Avrupa'da artık yok. Sovyet bloğu - Varşova Paktı ile bağlı ülkeler - artık bir tehdit değil. Bunun yerine, tuhaf ahlakı ve garip estetiğini anlamanın giderek zorlaştığı, kayıp medeniyeti temsil etmektedirler. Anne Applebaum komünizmin tarihini araştırıyor, onun ölümünü ve günümüzde kalan tarihsel mirasını araştırıyor.
24 ülkede sözleşme altında olan Anne Applebaum, GULAG ile Pulitzer Ödülü kazanan bir yazar. O, Washington Post Yayın Kurulu ile bir köşe yazarı ve üyesidir.
Bu eserin satıldığı ülkeler;
İngiltere, İtalya, Polonya, Brezilya, Almanya

Golem and Djinni
Yahudi ve Arap mitolojilerinden unsurlar içeren, bir destandan söz etmek istiyorum. Kitap Aralık 2011 de çıkacak Ajansı şu bu hafta açık arttırma yolu ile kitaba bir Amerikalı yayıncı bulacak.ama ajansı daha şimdiden çok ilgi aldıklarını söyledi.Golem ve Djini. Golem ve Dijini 1899'da ayrı ayrı New York'a gelen iki yaratığın hikayesi. Kadın, ihtiyar bir büyücü tarafından bir adamın karısı olması için kabala büyüsü ile yaratılmış Golemdir. Golem'in kocası New york'a gelirken gemide ölür, karısını azgın sularda yapayalnız bırakır. Erkek ise bir sihirbaz tarafından tuzağa düşürülüp, bir bakır kaba hapsolan ve daha sonra New York'un aşağı yakansındaki Suriyeli bir kalaycı tarafından yanlışlıkla salıverilen Djinidir.Kitap onların garip insan şehrini keşfetme yolculuklarını anlatır. Golem, insanların arzu ve isteklerinden sıkılır; kendini boğuluyor gibi hisseder. Djinni ise insanların durgunluklarından kötüleşir. Ama yine de en azından bu yeni dünyanın, kendilerine geçici bir yer olması için çaba sarfederler ve geçici ilişkiler kurarlar. Romanın üçüncü bölümüne doğru birbirleri ile karşılaşırlar. İlk görüşte aşk değildir bu. Daha çok birbirlerine karşı saldırgan ve kuşkucu bir yaklaşım sergilerler. Birbirlerinin gerçekten kim olduğunu yalnızca o ikisi biliyordur. Bu nedenle romanın sonlarına doğru aralarında güçlü bir bağ oluşur.
Bu içeriğinde tarihi unsurlar ve büyülü masallar bulunduran harika bir roman. Yidiş ve OrtaDoğu edebiyatının alıntılar içeren bu eser tıpkı Michael Chabon'un Kavalier ve Clay gibi farklı düşünceleri içinde bulunduran çok özel bir roman. 

Vera Brosgol; Anya's Ghost

Eisner ödülleri açıklandı. Sizlerle temsilcisi bulunduğum First Second yayinevinden çıkan Anya’s Ghost Eisner ödülünü Genç Yetişkinler İçin En İyi Yayın (12-17 Yaş Arası) dalında aldı. Eisner ödüllerini merak eden yayıncılarımız http://aslikarasuil.blogspot.com/2012/04/first-second-presste-eisner-odullerine.html, anya's ghost ile bilgi almak isteyen yayıncılarımız aslikarasuil.blogspot.com adresimde soldaki arama kutucuğuna anya's ghost yazarakistedikleri bilgileri bulabilirler. eserle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.
Eserin şimdiye dek satıldığı ülkeler;
Portuguese (Brazil)/Editora Pensamento Cultrix
Czech/Argo French (France only)/ Alter Comics
French (North America)/Les Editions de la Courte Echelle
Hebrew/Armchair Publishing
Indonesian/Mizan Publishing
Italian/Bao Publishing
Korean/Jakkajungsin
Norwegian serial/Egmont Serieforlaget
Spanish/Norma Editorial

16 Temmuz 2012 Pazartesi

Medallion Press Frankfurt 2012 katalog

.Medallion Press Frankfurt 2012 Katalog

QUEST FOR GOOD MANNERS BY kaRİN lEFRANC


Eser 4-8 yaş grubu çocuklara yazılmış, muhteşem renkli çizimleri var.

Prenses Rosalind  sorar. "Görgü kurallarının önemi nedir? "
Neden hep lütfen ve teşekkür ederim demek zorundayız? " Bir peçeteyi nasıl kullandığımız kimin umurunda?
Rosalind ve evcil ejdarhası Sparkler'ın kaba davranışlarından rahatsız olan kraliçe , onları şatodan 
Görgü Kurallarını öğreninceye kadar uzaklaştırır.  Sihirbaz Percival onların bu yolculuklarında yardımcı olacak  sihirli çatalı bulmalarını ister. Yol boyunca değişik sorunlarla yüz yüze gelirler. Ancak son denemeye kadar Görgü Kurallarının arkasında yatan gerçek sırrı bulamayacaklardır.

Gmrgü kurallarını çocuklara, onları sıkmadan eğlendirerek öğreten bu muhteşem ve öğretici bir kitap. Mom's Choice Award Honoring Excellence ödülü aldı. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.

KILL ANYTHING THAT MOVES


Eser, Amerika’da Metropolitan Books tarafından Ocak 2013’de yayınlanacak.
Bizlere hep My Lai katliamı gibi olayların ", bir kaç çürük elma" tarafından işlenmiş  "münferit olaylar" olduğu anlatıldı ve bu olayları işleyen haydut askerlerin, emirler doğrultusunda hareket etmedikleri söylendi. Ancak, ödüllü bir gazeteci ve tarihçi Nick Turse çığır açan bu incelemesinde, aslında Vietnam’da  sivillere karşı uygulanan vahşetin istisnai olmadığını, "hareket  eden her canlıyı öldür” emirlerinin, öngörülebilir bir sonucu olduğunu gösteriyor.
Pentagon'un gizli dosyaları, Amerikan Vietnam gazileri ve mağdurları ile kapsamlı görüşmeler sonucunda  edindiği bilgilere dayanarak, ilk kez Turse iki milyon ölü ve beş milyon yaralıyla sonuçlanan bu savaşın politikaları ve eylemleri ortaya koymaktadır. Şok edici ayrıntılarıyla hemen her Amerikan biriminde suç işlenen,  askeri bir mekanizmanın işleyişini ortaya koyuyor.

Turse bu kitabın temelini oluşturan çoktan unutulmuş dosya keşfettikten sonra belgelerin fotokopilerinin saklandığı Arşive koştu. Onun dikkatini çeken bu hassas malzemelerin her an ortadan kalkabileceğini bilerek, o gece doğruca Arşivlerin saklandığı yere gitti ve Arşivlerin saklandığı yerin otoparkında uyudu. Dosyalar dolaşımdan çekilmeden önce,  bu dosyaların tam bir kopyasını alması mümkün oldu. Vietnam'da Amerikan eylemlerini  anlatan Turse,  araştırmacı gazeteciliğiyle Ridenhour ödülü aldı ve Noam Chomsky, Andrew Bacevich, My Lai katliamını dünyaya duyuran Seymour Hers ve  herkes tarafından takdir edildi.

15 Temmuz 2012 Pazar

Macmillan Çocuk Kitapları Yayinları bülten


Degerli Yayincilarimiz, Macmillan Çocuk Kitaplarının 15 günde bir Cumaları hazırlanan bültenini okumaya hoşgeldiniz!!!!..<blockquote></blockquote>

Sailor Twain Publishers Weekly'de  En İyi On Grafik Roman arasına girdi, ayrıca   Phil ve Erin Stead’in BEAR HAS A STORY TO TELL!  adlı eseri ilk yıldızlı değerlendirmesini aldı.<blockquote></blockquote>

FIRST SECOND'dan Haberler:<blockquote></blockquote>


    ÖDÜLLER:<blockquote></blockquote>
                                aşağıda belirtilen First Second eserleri bu hafta Comic Con'da açıklanacak EISNER AWARD ödüllerine aday gösterildi.<blockquote></blockquote>
                                         

Erken Okuyan Çocuklar İçin En İyi Yayın (7 Yaşa Kadar)-Nursery Rhyme Comics, edited by Chris Duffy<blockquote></blockquote>
Çocuklar İçin En İyi Yayın (8-12 Yaş Arası): Zita the Space Girl, by Ben Hatke<blockquote></blockquote>
Genç Yetişkinler İçin En İyi Yayın (12-17 Yaş Arası) : Anya’s Ghost, by Vera Brosgol<blockquote></blockquote>
GençYetişkinler İçin En İyi Yayın (12-17 Yaş Arası): Level Up, by Gene Yang and Thien Pham Level Up’ın yayın hakları<blockquote></blockquote>
En İyi Antoloji: Nursery Rhyme Comics, edited by Chris Duffy<blockquote></blockquote>
En İyi Grafik Albüm— Yeniden Basım: Zahra’s Paradise, by Amir and Khalil<blockquote></blockquote>


    SATIŞLAR<blockquote></blockquote>
·         ADVENTURES IN CARTOONING by James Sturm, Andrew Arnold, and Alexis Frederick-Frost – Italyanca yayın hakları  Edizioni ProGlo'ye lisanslandı<blockquote></blockquote>

   DEĞERLENDİRMELER:<blockquote></blockquote>
SAILOR TWAIN by Mark Siegel<blockquote></blockquote>
Sonbahar için PW'nun Top Ten Grafik Romanı<blockquote></blockquote>
"Hikayenin gizemlerini Hudson'daki sisler kadar lirik ."
Sonbahar için BEA Sıcak Çizgi Roman<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>

Sonbahar için BEA Sıcak Çizgi Roman
SLJ Yayın Öncesi İncelemesi, 7/1<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>
"[A] Karakalem çizimli bir webcomic ... Tanrı'ya şükür [Siegel] bu gibi projelerden elini çekmiyor."<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>
http://us.macmillan.com/sailortwain/MarkSiegel<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>


ZITA THE SPACE GIRL by Ben Hatke
Boing Boing, 25 Haziran 2012
"Yaratıcı Ben Hatke'nin hikayesi bütün silindirleri ateşliyor- Zita'nın maceralari, komik heyecanlı, iyi, tempolu ve gergin. Çizimler muhteşem, etkileyici ve yaratıcı ve keyifli karakterleri var. "
http://us.macmillan.com/zitathespacegirl/BenHatke<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>


VICTORY by Carla Jablonski and Leland Purvis<blockquote></blockquote>
Voya, 1 Ağustos 2012<blockquote></blockquote>
"Hikayesi savaş yaşamış olan halkın yıpranmış sinirleri tamamlayan, tempolu ve gergin. Purvis'in illüstrasyonları,Roy Lichtenstein çalışmalarının aksine, bir pop-art çekiciliğinde. "<blockquote></blockquote>

Ayrıca kontrol ediniz:<blockquote></blockquote>
Comics Reporter 'in röportajı-MASTERING COMICS Jessica Abel ve Matt Madden ile!<blockquote></blockquote>
Amerikan Kütüphaneler 'inin  Faith Erin Hicks ile yeni grafik romanı FRIENDS WITH BOYS! hakkındaki söyleşisi.<blockquote></blockquote>

Roaring BROOK Press'den HAberler:

SATIŞLAR:<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>
·                   IT’S A BOOK by Lane Smith - Slovence hakları Zalozba Eno'ya lisanslı<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>
Slovenya ile birlikte IT IS A BOOK tam  22. yabancı satışını gerçekleştirmiş oldu!<blockquote></blockquote>
·          Tommy Greenwald tarafından CHARLIE JOE JACKSON'S GUIDE TO EXTRA CREDIT - İspanyolca yayın hakları yine Ediciones B'ye lisanslı<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>


                     
BEAR HAS A STORY TO TELL by Phillip C. Stead, illustrated by Erin E. Stead<blockquote></blockquote>
Büyük, tüylü ayılarla ilgili bol miktarda  çocuk kitabı olmasına rağmen, ama Erin Stead'in eseri özellikle daha duygulu. Ayının endişelendiğinde kaşlarını çatması , ya da arkadaşlarının ne söylediğini duymak için öne doğru eğilmeye çalışması gibi. [...] Burada okuyuculara verilen sessiz öneri ise hiç kimsenin tüm soruların cevaplarını bilememesini  sadece Steads'in  okuyucularına verdiği birçok zevklerinden biridir. "
http://us.macmillan.com/bearhasastorytotell/ErinStead<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>


Kitap fragmanını izleyin!<blockquote></blockquote>
Randy Siegel, MY SNAKE BLAKE. Serge Bloch<blockquote></blockquote>
New York Times, 15 Temmuz sorunu<blockquote></blockquote>
"Adının aksine, 'My Snake Blake hiç de ürkütücü değil. Yılan Blake,doğum günü hediyesi olarak kutudan çıktığı andan itibaren küçük  çocuğun mükemmel arkadaşı oluveriyor .... illustrator, Serge Bloch, Randy Siegel'in zarif, ince metninini, 1960'lardan çıkma düz bir tabak gibi sunuyor. O günlerde kullanılan kalın, bambu kalemle çizimleri yapıyor. Saul Steinberg, Robert C. Osborn ve Jules Feiffer gibi çizerler gibi , mizahı resme çok rahat bir şekilde döküyor. Yılan, kitaptaki küçük oğlan kadar, sevimli. "
http://us.macmillan.com/mysnakeblake/RandySiege</strike>l
 </b>

Gina Rosati tarafından AURACLE<blockquote></blockquote>
Publishers Weekly, Temmuz 25 sayısında çıkacak<blockquote></blockquote>
"Rosati inandırıcı, genç ama pragmatik bir anlatıcılıkla, garantili bir çıkış yaptı. Anna'nın kararı hala devam eden bir çalışma, ancak ilerlemesi belirgin ve derinden çekici. " http://us.macmillan.com/auracle/GinaRosati<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>


HENRY HOLT BYR'den Haberler:<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>

SATIŞLAR:<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>
·          Eugene Yelchin BREAKING STALIN'S NOSE - Korece hakları Prunsoop Publishing Co lisanslı
·          Eugene Yelchin BREAKING STALIN'S NOSE - Japon hakları Iwanami Shoten'in lisanslı <blockquote></blockquote>
DEĞERLENDİRMELER:<blockquote></blockquote>
Sean Kenney: AMAZING ABC
Publishers Weekly, 25 Haziran 2012
"Alfabe, Kenney'nin markası legolarla tamamen göz alıcı bir şekilde gösterilmiştir  ... Bu bir bitirdikten sonra Lego bidonlarını dışarı çekmek için hazırlanın. "<blockquote></blockquote>

http://us.macmillan.com/amazingabc/SeanKenney<blockquote><blockquote></blockquote></blockquote>

TAKE WHAT YOU CAN CARRY by Kevin C. Pyle<blockquote></blockquote>
Voya, Ağustos 2012 sayısında<blockquote></blockquote>
"Pyle'nin görüntüleri detaylarla dolu ve başlangıçta atlanan küçük ayrıntılar  çoklu okumalarda  detaylarla ödüllendirilir. Bu insanların yaş ve ırk farklılıklara rağmen  sadece hareketli bir hikaye değil, aynı zamanda belki de gençlerin bilmediği  Amerikan tarihinin utanç verici bir dönemini açıklar. "<blockquote></blockquote>
http://us.macmillan.com/takewhatyoucancarry/KevinPyle<blockquote></blockquote>

FOR WHAT IT’S WORTH by Janet Tashjian<blockquote></blockquote>
VOYA, August 2012 issue<blockquote></blockquote>
 “Tashjian presents Quinn’s voice in an engaging, honest first-person narration, and paints a vivid scene of early ‘70s California lifestyles… Music fans, in particular, should appreciate Quinn’s obsession with rock, both as an album connoisseur and a budding guitarist. Be sure to turn your stereo up as you read this one.”
http://us.macmillan.com/forwhatitsworth/JanetTashjian<blockquote></blockquote>


PHAUNTED HISTORIES: CREEPY CASTLES, DARK DUNGEONS, AND POWERFUL PALACES<blockquote></blockquote>
School Library Journal, Temmuz 2012 sayısında<blockquote></blockquote>

"Virgil Dante, kendisi bir Ghostarian yani (ürpertici yerlerde hayaletler bulup, onlara hikayelerini anlatmalarını sağlayan bir tarihçi),
Dünyanın en hayaletli ve ürkütücü mekanlarına lanetli cep saati, ve  sadık kuzgunuyla seyahat eder  ... isteksiz okuyucular cezbetmek için muhteşem"
http://us.macmillan.com/hauntedhistories/JHEverett

Bruce Goldstone'un AWESOME FALL
Publishers Weekly, 9 Temmuz 2012 sayısında
"... aktif olarak tüm duyularıyla çocukların mevsimleri kucaklaması."<blockquote></blockquote>
http://us.macmillan.com/awesomeautumn/BruceGoldstone<blockquote></blockquote>

TIMELESS THOMAS'ın yazarı Gene Barretta'yı 23 Temmuz 2012'de he 10! Show Philadelphia!'da izlemeyi unutmayın!<blockquote></blockquote>
Aşağıda Güz 2012 elektronik katalog için bağlantıları veriyorum:<blockquote></blockquote>
·      
  http://us.macmillan.com/Catalog.aspx<blockquote></blockquote>

·          http://edelweiss.abovethetreeline.com/CatalogOverview.aspx?catalogID=33660<blockquote></blockquote>