7 Nisan 2012 Cumartesi

Laura Vaccaro Seeger: GREEN

izlerle MacmillanÇocuk Grubu yayinlarindan gelen önemli bir haberi paylaşmak istiyorum.
Laura Vaccaro Seeger ‘in GREEN adlı eserine tam beşinci yıldızlı değerlendirmesi yapıldı. Yıldızlı değerlendirmenin ne olduğunu hiç merak etmediniz mi? Ben sizler için araştırdım.
Publishers weekly ondan " bir yıldızlı değerlendirmenin olağan üstü kaliteli kitaplara verildiğini" söylüyor. Yahoo da ise bir "incelemenin yıldızlarla değerlendirilmesi diyor. Yani bir çeşit puanlama sistemi. Bir ile beş yıldız arasında yapılıyor bu degerlendirmeler. En iyi kitaba 5 yıldızlı değerlendirme yapılıyor. "
Bunu da ben okuduğum yazılardan çıkardığım sonuçtan söylüyorum. Çünkü bu araştırmalarımda hep bu değerlendirmeleri okuyucuların yaptığı soyleniyor. Ben ise "Elbette bu değerlendirmeleri bu konuda eleştiri yapabilecek onemli dergilerin editorleri yapıyorlar, " diyorum.
Şimdi bu beşinci yıldızlı değerlendirmeye gelinceye kadar bu kitaba dört yıldıza kadar olan değerlendirmeleri hatırlayalım. Kitap hakkında kim ne demiş. Bunları daha once de yazmıştım. AMa son kez hatırlatalım. ve en son kırmızı yıldızlı olan değerlendirme ise tam BEŞİNCİ değerlendirme.
Laura Vaccaro Seeger tarafından GREEN
Roaring Brook Yayınları, Yayın tarihi: Mart 2012
« "Tüm olarak, güzel, yaratıcı, sürükleyici ve interaktif. "- Kirkus
« " Bir dizinin birinci kitabı mıdır? Biz sadece öyle olmasını umut ediyoruz. "- Horn Book
« " Mükemmel tempolu ve görsel olarak heyecan verici, bu eser, mizah ve küçük çocuklara bakma sevinci gibi kavramları sunar; Elinden gelenin en iyisini gösteren resimli kitabı temsil eder. "- School Library Journal
« " “Seeger'in sonraki renkli kitapları içinde yeşil ışık alacağını umuyoruz.”. "- Publishers Weekly
« " Bu kitap- sayfaları çevirdikçe, bir şeylerin işaretleneceği, gözterileceği ve hakkında konuşulacağı bir kitap! "-BookList New York Times ve Wall Street Journal tarafından DAHA ÖVGÜ:
“…subtle cutouts on each richly painted page of Laura Vaccaro Seeger's "Green" create an almost mystical sense of continuity; the images constantly refer both backward and forward.”
— Wall Street Journal, March 30, 2012
àClick here for the full review!
“…the reader who settles down and slowly pages through its gorgeous acrylic paintings or, better yet, reads it aloud to a young child, will find rich rewards. Each spread describes a particular shade of green — forest green, sea green, lime green, pea green, jungle green — and the list actually does go on and on.”— New York Times review, March 28, 2012 àClick here to read the full review!
Kitap fragmanını izleyin -http://www.youtube.com/watch?v=lVQeY8bodYs&feature=youtu.be
!**
Kitapla ilgili tüm değerlendirmeler ekli dosyada.
İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur!

Yıldızlı değerlendirme nedir «

«
Publishers weekly ondan " bir yıldızlı değerlendirmenin olağan üstü kaliteli kitaplara verildiğini" söylüyor. Yahoo da ise bir "incelemenin yıldızlarla değerlendirilmesi diyor. Yani bir çeşit puanlama sistemi. Bir ile beş yıldız arasında yapılıyor bu degerlendirmeler. En iyi kitaba 5 yıldızlı değerlendirme yapılıyor. " Bunu da ben okuduğum yazılardan çıkardığım sonuçtan söylüyorum. Çünkü bu araştırmalarımda hep bu değerlendirmeleri okuyucuların yaptığı soyleniyor. Ben ise "Elbette bu değerlendirmeleri bu konuda eleştiri yapabilecek onemli dergilerin editorleri yapıyorlar, " diyorum.

First second Press'te Eisner ödüllerine Aday olan eserle

Temsilcisi bulunduğum Macmillan Çocuk Kitaplarına bağlı First Second Press'ten(bu yayınevinde sadece grafik eserler çıkıyor) gelen müjdeli haberleri sizlerle paylaşmaktan mutluyum. Yayınevinin bir kaç kitabı Eisner ödülüne aday gosterildi. Sizler için Eisner odulunu araştırdım.
Yaygın olarak kısaltılmış adı olan Eisner Ödülleri olarak bilinen, hatta bazen Grafik Roman Dünyasının Oscar Ödülleri olarak da adlandırılan The Will Eisner Comic Industry Awards, Amerikan grafik romanları dünyasındaki yaratıcı başarıyı ödüllendirmek için verilmektedir.
Eisner Ödülleri ilk kez 1987 sonrasında Kirby Ödüllerinin kesilmesine tepki olarak oluşturuldu ve ilk kez 1988 yılında takdim edildi. Bu ödüller, 2005 yılında aramızdan ayrılıncaya kadar grafik roman dünyasının babası sayılan ve ona pek çok katkıda bulunan ünlü yazar ve sanatçı(çizer) Will Eisner onuruna adlandırılan ödüllerdir. Eisner Ödülleri Grafik Roman Dünyasının Onur Ödülleridir.
Her kategoriden adaylar, beş üyeli bir kurul tarafından seçilir, sonra çizgi roman uzmanları tarafından yapılan bir oylamayla eserleri değerlendirilir. Oylama belirlenen isimler, her yıl genellikle Temmuz ya da Ağustos ayında San Diego, Kaliforniya'da, düzenlenen, yıllık Comic-Con Uluslararası kongresine sunulur. Jackie Estrada 1990 yılından bu yana ödül yöneticisi olmuştur.
Şimdi bu kısa açıklamamızdan sonra sizlere bu ödüle aday gösterilen First Second Yayınevinin kitaplarımızın sunayım;
Erken Okuyan Çocuklar İçin En İyi Yayın (7 Yaşa Kadar)-
Nursery Rhyme Comics, edited by Chris Duffy
En İyi Antoloji: Nursery Rhyme Comics, edited by Chris Duffy
Nursery Rhyme Comics’in yayın hakları;
Italyan/BAO Publishing'a satıldı
Çocuklar İçin En İyi Yayın (8-12 Yaş Arası): Zita the Space Girl, by Ben Hatke
Zita the Space Girl’in yayın hakları:
Israil/Keter Publishers Endonezya/Mizan Publishing Italya/BAO Publishing'a satıldı
Genç Yetişkinler İçin En İyi Yayın (12-17 Yaş Arası) : Anya’s Ghost, by Vera Brosgol
Anya’s Ghost’un yayın hakları:
Portekiz(Brazilya)/Editora Pensamento Cultrix
Çek Cumhuriyeti/Argo
Fransa(Yalnızca Fransızca yayın hakları)/Alter Comics
Fransa (Kuzey Amerika)/Les Editions de la Courte Echelle
İbranice/Armchair Publishing
Endonezya/Mizan Publishing
Italya/Bao Publishing
Kore/Jakkajungsin
Norveçce tefrika hakları/Egmont Serieforlaget
İspanyolca/Norma Editorial
GençYetişkinler İçin En İyi Yayın (12-17 Yaş Arası): Level Up, by Gene Yang and Thien Pham Level Up’ın yayın hakları:
Italyanca/Netaddiction SRL
En İyi Grafik Albüm— Yeniden Basım: Zahra’s Paradise, by Amir and Khalil
Zahra’s Paradise’ın yayın hakları:
Daçca/Casterman Belgium
Finlandiya/Like
Fransa/Editions Casterman
Almanya/Knesebeck Verlag
İbranice/Saga Press
Italya/Rizzoli Lizard
Kore/Darun Publisher
Polonya/Wydawnictwo Post
Portekiz (Brazilya)/Grupo Leya
İspanya/Norma Editorial
İsveç/Epix Bokforlag
Turkiye/Pegasus Yayincilik
İlgilendiğiniz eserleri benden istemenizi rica ederim.

ASLI KARASUIL TELIF HAKLARI AJANSI: Eisner ödülleri nedir

ASLI KARASUIL TELIF HAKLARI AJANSI: Eisner ödülleri nedir: Yaygın olarak kısaltılmış adı olan Eisner Ödülleri olarak bilinen, hatta bazen Grafik Roman Dünyasının Oscar Ödülleri olarak da adlandırılan...

Eisner ödülleri nedir

Yaygın olarak kısaltılmış adı Eisner Ödülleriyle bilinen, hatta bazen Grafik Roman Dünyasının Oscar Ödülleri olarak da adlandırılan The Will Eisner Comic Industry Awards, Amerikan grafik romanları dünyasındaki yaratıcı başarıyı ödüllendirmek için verilmektedir. Eisner Ödülleri ilk kez 1987 sonrasında Kirby Ödüllerinin kesilmesine tepki olarak oluşturuldu ve ilk kez 1988 yılında takdim edildi. Bu ödüller, 2005 yılında aramızdan ayrılıncaya kadar grafik roman dünyasının babası sayılan ve ona pek çok katkıda bulunan ünlü yazar ve sanatçı(çizer) Will Eisner onuruna adlandırılan ödüllerdir. Eisner Ödülleri Grafik Roman Dünyasının Onur Ödülleridir. Her kategoriden adaylar, beş üyeli bir kurul tarafından seçilir, sonra çizgi roman uzmanları tarafından yapılan bir oylamayla eserleri değerlendirilir. Oylama belirlenen isimler, her yıl genellikle Temmuz ya da Ağustos ayında San Diego, Kaliforniya'da, düzenlenen, yıllık Comic-Con Uluslararası kongresine sunulur. Jackie Estrada 1990 yılından bu yana ödül yöneticisi olmuştur.

5 Nisan 2012 Perşembe

Gerald Jay: Paris Directive

www.gerald-jay.blogspot.com

Kuhn Projects

Kuhn Projects 2012 Kış kataloğu için
https://docs.google.com/file/d/1lnw7Bam8H9wLGyb0DTOhEUodu5Nm1rplf_GOoJWDAorwCGoqi9uwf1Om8nHJ/edit
linkine tıklayınız

Frank Dormer: THE OBSTINATE PEN

Frank Dormer ‘in resimli kitabı THE OBSTINATE PEN için yayıncısının aldığı bazı övgü ve eleştiri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. 8 Nisan'da New York Times Book review’da bu değerlendirme çıkacak Ayrıca esere Horn Book’dan yıldızlı değerlendirmede bulundu. Kitabın PDF’si ekte. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.
The OBSTINATE PEN için Övgü
"Bu kitapta, hızlı gelişen gençlik ve yetişkin sofistikeliği arasındaki uçuruma köprü olan ve kitap boyunca sanatsal ilham hakkında çok iyi bir noktaya değinen Dormer, her işe burnunu sokan akıllı bir kalemin öyküsünü muhteşem bir dille anlatıyor." - New York Times "-The New York Times Book Review
"Çocuklar bu kitapta sıcak mizahtan ve saçma-ama-akıllı yazma keyfine varacaksınız ..."-School Library Journal
"Kolay okunduğu kadar çok eğlenceli bir kitap."-Kirkus Yorumlar
"... içten dille yazılmış bu kitapta [inatçı kalem] yaşamda gerçek amacını bulur."-Horn Book, yıldızlı incelemesi
MacKids Web sitesi: http://us.macmillan.com/theobstinatepen/FrankDormer

The Friedrich Agency

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=1367f8043d23892e&mt=application/msword&url=https://mail.google.com/mail/u/0/?ui%3D2%26ik%3Ddd34b21173%26view%3Datt%26th%3D1367f8043d23892e%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26zw&sig=AHIEtbTnwl7ltWoTbwq74WvxjyM1KaJBcg
adresine tıklayınız. ilgilendiğiniz eserleri benden istemenizi rica ederim

4 Nisan 2012 Çarşamba

The Frances Goldin Agency

The Frances Goldin Agency'nin online kataloğuna
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=1367dd340c3f73a6&mt=application/msword&url=https://mail.google.com/mail/u/0/?ui%3D2%26ik%3Ddd34b21173%26view%3Datt%26th%3D1367dd340c3f73a6%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26zw&sig=AHIEtbSLf14GwDJGmLUbyveiU_TeXeh6JA&pli=1
adresini kopyalayıp, yapıştırarak ulaşabilirsiniz.İlgilendiğiniz eserleri bana bildirmenizi rica ederim.

The Bent Agency

The Bent Agency'nin 2012 Londra Kitap Fuarı başlıklarını görmek için aşağıdaki linke tıklayınız;
https://docs.google.com/file/d/1srfs9B_JRzOy70Xj1TsL9dos9JtNos6ZumbzgmZqTriLpez2yUqojYeb3FxX/edit
İlgilendiğiniz eserleri benden isteyiniz.