8 Kasım 2012 Perşembe

Dr. Alexander Unzicker ve Sheilla Jones: Bankruting Physcis

Degerli Yayincilarimiz; Sizlerle Dr. Alexander Unzicker'in, Sheilla Jones ile birlikte kaleme aldığı Bankrupting Physics adlı eserin malzemelerini paylaşmaktan çok mutluyum. Eser, Amerika'da önümüzdeki yıl Haziran ayında Palgrave Macmillan yayınevi tarafından yayınlanacak.
Bankrupting Physics aslında adından da anlaşılacağı gibi bilinmsel bir polemik. Kuramsal fiziğin sınırlarının çok zorladığını, günümüzdeki en saygın bilim adamlarının bilimsel güvernirliliği nasıl zedelediklerini anlatıyor. Ve kuramsal fiziğin faraziyeler yerine kanıta dayalı araştırmalara dönmesi gerektiğini savunuyor. Eser populer bilim dalında, kolay anlaşılabilir bir dille yazılmış. Dr Unzicker günümüzün popüler teorilerini eleştirel bir yaklaşımla inceliyor, " Tanrı Parçacığı" araştırmalarını değerlendiriyor, ve gözlemlenebilir evrenin büyük sırların daha hala gözlemlenemezken, bilimsel kaynakların çoğunlukla kanıtlanması ya da çürütülmesi mümkün olmayan kuramlara dayanmasına karşı çıkıyor.
Dr Unzicker benzer konuyla ilgili Almanca dilinde iki eseri yayımlanmış bir yazar. Onun Vom Urknall zum Durchknall adlı eseri Bild der Wissenschaft 2010 Yılı Science Book prestijli ödülünü aldı ve onun takip kitabı Auf dem Holzweg durchs Universum Alman yayıncı Hanser tarafından 2012 sonbaharında piyasaya sürülecek. Kitabın ortak yazarı Sheilla Jones ileri teorik fizikçi derecesine sahip, ödüllü bir Kanadalı gazeteci ve Quantum Ten: A Story of Passion, Tragedy, Ambition and Science (Thomas Allen Publishers, Toronto 2008) adlı eserin yazarı.
Bankrupting Physics, 2013 Haziranında Palgrave Macmillan yayınevi tarafındanr ABD'de piyasaya sürülecek.Eserle ilgilenen yayıncılarımıza duyurulur.Saygılarımla,