29 Eylül 2012 Cumartesi

Henry Hpolt Frankfurt 2012

Holt Yayinevinin Frankfurt için hazırladığı haklar rehberini sunmaktan memnunum. Londra Kitap fuarında olduğu gibi, yayıncı sadece başlık gruplarına odaklı bir "kısa liste", hazırlamasının yanında Frankfurt Kitap fuarında hazır olmayan kitapların, gelecekte çıkacak kitapların ve yayın tarihlerinin yer aldığı geleneksel bir uzun liste hazırlamış. İkisini de sizlerin beğenisine sunuyorum. Listemizdeki kitaplara gelince, yayınevinden çıkacak yılın en önemli öncü başlıklarından biri olan Bill O'Reilly'nin KILLING KENNEDY adlı eseri Amerikada 2 Ekimde yayınlanacak. Yayıncı halen kitabı okumak isteyen yayıncılardan imzalı bir belge istiyor. Şimdiye dek eserin yayın hakları İngiltere, Almanya, Hollanda ve Brezilya'ya satıldı. Bir hatırlatma olarak, ilk baskısının 1,1 milyon kopya olduğunu söylememe sanırım lüzüm yok. Yayınevinden çıkacak diğer bir onemli başlığımız ise WHY MEN FAKE IT: The Truth About Men and Sex by Abraham Morgentaler. Zaten sabah tanıtımını yapıp, eserin ms'sini sizlere gondermiştim. Bu gerçekten çok ilgi goren bir başlık ve güzel bir kapağı olacak.
Henry Holt Romanlarda, karşılıksız bir sevginin anlatıldığı muhteşem bir roman olan REDEMPTION MOUNTAIN by Gerry Fitzgerald . Yayınevi bu esere çok onem veriyor. Hatta Fuardaki standlarında bu kitabın posterlerini asacaklarını soylediler. Ayrıca muhteşem bir thriller ve Ted Kosmatska'nın ilk yazarlık deneyimin meyvesi THE PROPHET OF BONES var. Ama bunun yayın hakları satıldı.
Yayınevinin alt kuruluşu Metropolitan yayınevinden çıkacak, Eve Ensler'in yeni eseri IN THE BODY OF THE WORLD'un ms'si sanırım bir kaç hafta içinde elimize ulaşacak. Bu yazara da yayıncısı çok önem veriyor. Ayrıca büyük bir tanıtım yapılacak. Yazarın bu eseri ve EMOTIONAL CREATURES için devasa posterler hazırlanacak.
Size zatan KILL ANYTHING THAT MOVES tanıtımlarını daha önce yapmıştım. Bu da çok önemli bir projemiz. bu kitabın bir dönüm noktası olacağına inanıyorum.
Greg Grandin'in yakında yayınevinden kitapları çıkacak. Şimdiden FORDLANDIA'nın film haklarının satıldığını sizlere soyleyebilirim. Yayınevi yazarın eski eserlerini yeniden basacak. ve yeni eserlerini yayınlayacak.
Times Books'dan THE SECOND NUCLEAR AGE by Paul Bracken ve Chen Guangchen 'in anıları çıkacak. Chen Guangchen 'ın anıları daha şimdiden pek çok ülkeye satıldı. Üstelik kör satış yapıldı. Yani anılarını alan yayıncılar kitapla ilgili malzemeleri görmeden aldılar. Hala malzemeler hazır değil. ancak ekim sonu gibi bir kaç bölüm elimize geçebilecek.