18 Temmuz 2012 Çarşamba

David BArsamian: POWER SYSTEMS

David Barsamian'ın , dünyanın önde gelen düşünürlerinden biri olan Noam Chomsky ile değişen ve çalkantılı çağımız üzerine yapılan bir dizi yeni röportajdan oluşan kitaptan (eski adı DEMAND THE IMPOSSIBLE) söz etmek isterim. Kitap, Metropolitan Books tarafından Ocak 2013’de yayınlayacak.
Yazarın Chomsky ile yaptığı bir onceki soylesilerden olusan WHAT WE SAY GOES’un yayın hakları aşağıdaki ülkelere satıldı Arapça / Dar Al Kitab, Avustralya / Yeni Zelanda / Allen & Unwin, İngiliz / Penguin Birleşik Krallık, Bulgarca / Bard, Çince (Kompleksi) / İyilik Yayınevi, Çince (Basitleştirilmiş) / CITIC, Fince / FinnishBarış Komitesi, Fransızca / Editions Fayard, Yunan / Patakis, İtalyanca / RCS Libri, / Japon NTT Yayıncılık A.Ş., Korece / Times Publishing Company Pencere, Romence / Editura bombardımanı, Slovakça / VSSS , İspanyolca / Grup Editorial 62 Herhangi bir sorunuz varsa bana bildirin
Chomsky ile 2010 2012 yıllarında yapılan söyleşileri kapsayan eser, düşünürün en acil ve öncelik verilmesi gereken konulardaki endişeleri üzerine yazılmış; Arap dünyasındaki demokrasinin geleceği, Fukushima nükleer felaketinin etkileri, Avrupa’daki finansal kriz, Amerikan ana akım politik kurumlarında bozulmala ve İşgal hareketinin yükselişi. Her zaman olduğu gibi, Chomsky ödünsüz ilke ve açıklık anlayışı ile, canlı ve kolay anlaşılabilir şekilde fikirlerini sunuyor.
Bu Amerika içinde ve dünya genelindeki pek çok kriz üzerine yapılan bu mülakatlar bir çok yeni nesil okuyucunun yanında Chomsky hayranlarına ilham kaynağı olacak. Chomsky, bu mülakatların günümüz dünyasını anlamak isteyen herkes için eşsiz bir kaynak olduğunu onaylıyor.
Noam Chomsky'nin Hegemonya veya Hayatta Kalma ve Başarısız Devletler de dahil olmak üzere çok sayıda siyasi çok satan eserlerin yazarıdır. MIT'de dilbilim ve felsefe profesörü, o geniş, modern dilbilim devrim olan ile yatırılmaktadır. O, Boston, Massachusetts dışında yaşıyorlar.
David Barsamian, ödüllü ve yaygın sendikasyon Alternatif Radyo müdürü, Lannan Vakfı 2006'da Kültürel Özgürlük Kardeşlik ve bağımsız gazetecilik için ACLU'nun Upton Sinclair'in Ödülü kazandı. Barsamian Boulder, Colorado yaşıyor.
"Chomsky, küresel bir olgudur ... gezegende dış politikası üzerinde belki de en çok okunan ses. " -Samantha Power, The New York Times Book Review
"Oturmak ve güncel olaylar ve Noam Chomsky hakkında konuşmak belki de en aydınlatıcı deneyimlerden biri olmalıdır. Ama her zaman en iyi soruyu düşünemezseniz ne olur? Endişe etmeyin: Chomsky ile David Barsamian görüşmeleri sürekli delici ve kışkırtıcı sorular soruyor. Eğer Chomsky'e aşina iseniz, yine de sizi şaşırtmayacaktır. " -Political Affairs-