11 Haziran 2012 Pazartesi

Macmillan Çocuk kİtapları Yayinları

Macmillan Çocuk Kitaplarının 15 günde bir Cumaları hazırlanan bültenini paylaşmaktan memnunum!!!!.. Bu bültenimiz Phillip Hoose tarafından yazılan MOONBIRD ‘a yapılan büyük tanıtım ve ve A HOME FOR BIRD ‘e gelen üçüncü yıldızlı inceleme dahil olmak üzere, heyecan verici bir haberle doludur!
ROARING BROOK PRESS ‘den Haberler;
SATIŞLAR:
• NO HAIRCUT TODAY! By Elivia Savadier—Korece yenileme hakları Windchild’a lisanslı
ÖDÜLLER:
AND THEN IT’S SPRING by Julie Fogliano, illustrated by Erin Stead is a 2012 Boston Globe-Horn Book ONUR ÖDÜLLÜ! Ödül BEA Fuarının ilk günü öğleden sonra duyuruldu. Boston'da Simmons College'de düzenlenecek, Boston Globe-Horn Book Ödülleri Töreni, Horn Kitap’ın bir parçası Simmons Atölyesinde (28 Eylül ve 29, 2012) de verilecektir. Diğer ödül kazananları görmek için aşağıdaki linke tıklayınız;
http://www.hbook.com/2012/06/news/boston-globe-horn-book-awards/2012-boston-globe-horn-book-awards-for-excellence-in-childrens-literature/
İNCELEMELER:
A HOME FOR BIRD by Philip C. Stead
Publishers Weekly 23 Nisan, 2012 sayısından: ÜÇÜNCÜ YILDIZLI İNCELEME
Hikayenin kahramanları Skunk ve Porcupine'nin özenle seçilmiş konuşmaları kadar çizim çalışmaları da küçük hazlarla ve güzel dizelerle doludur- Kurbağa Vernon’un, Mavi Kuş'a yuva bulmak için yardım çalışmalarına, Mavi Kuş sessiz kalır. Ancak hikayeyi kalıcı yapan asıl şey ise Vernon'un, Mavi Kuş'daki gördüğü bu tekrar sessiz tepkilerdir.
http://us.macmillan.com/ahomeforbird/PhilipStead
MOUSTERPIECE by Jane Breskin Zalben
Kirkus, Temmuz 1 sayısından:YILDIZLI İNCELEME
Janson farenin, kanvas dokulu boyalı çizimleri, onun minik sevimli halini onurlandıyor. Görüntü ve metinlerle yansıtılan mutluluk muhteşem. "
ISLAND by Jason Chin
Kirkus, 1 Temmuz 2012:YILDIZLI İNCELEME
"Chin tarafından bilimsel literatüre bir başka üstün katkı. "
LUCY CAN'T SLEEP by Amy Schwartz
1 Temmuz 2012: Yıldızlı İNCELEME
"Neden Yatmalıyız konusunda tatlı anarşik mesajı ile yatmadan önce okunması gereken bir kitap ,İçindeki satırlar ve çizimler, çocuğunuzu rahatlatarak, uyku verici etkisi ile yatıştırır."
http://us.macmillan.com/lucycantsleep/AmySchwartz
AURACLE by Gina Rosati
"Aşk romanlarındaki paranormal çizgiden daha fazlasından zevk alan okuyucular bu kitapta hayal kırıklığına uğramayacaktır.
http://us.macmillan.com/auracle/GinaRosati
MY SNAKE BLAKE by Randy Siegel, illustrated by Serge Bloch
BookList, 1 Haziran sayısında
"Evcil bir yılan! Tamam! Bloch(çizer) büyüleyici, bir şekilde büyüterek uzattığı karakalem eskizlerine, yeşil ve pembe tonları püskürterek kitabın 11 x 6'lık en sıradışı yatay döşenmiş çizimlerini yaparken, Siegel(yazar) bu hoş yanıltmacayla, kurnaz bir şekilde el yazısını yeni okumaya başlayan çocuklara faydalı bir desteğe döndürüyor. " http://us.macmillan.com/mysnakeblake/RandySiegel HENRY HOLT BYR 'dan Haberler(Genç Yetişkin):
İNCELEMELER:
MACHINES GO TO WORK IN THE CITY by William Low
BookList, 1 Temmuz 2012: İKİNCİ Yıldızlı İNCELEME!
«" Bu kitabı güçlü tasarımı, dinamik çizimleri ve sağlam bilgileri, üstün kılmasının yanında, kitabın sonundaki anahtar resimlerle her makine hakkında daha fazla bilgi öğreneceksiniz. "
http://us.macmillan.com/machinesgotoworkinthecity/WilliamLow
FOR WHAT IT’S WORTH by Janet Tashjian
Publishers Weekly, Mayıs 28, 2012
“Readers unfamiliar with the music and events of the ’70s Mayıs take a while to get into the rhythm of Quinn’s story, but Tashjian (The Gospel According to Larry) informs them in fun ways, including themed playlists, Quinn’s interspersed school newspaper columns about music, and a Ouija board that Quinn believes connects him to the spirits of Jimi Hendrix, Jim Morrison, and Janis Joplin. Even those who do not share Quinn’s musical passion will be inspired by his growing understanding of the complex adult world and the sacrifice he makes.”
http://us.macmillan.com/forwhatitsworth/JanetTashjian
THE MONSTER WHO LOST HIS MEAN by Tiffany Strelitz Haber, illustrated by Kirstie Edmunds
28 Mayıs 2012 Publishers Weekly sayısından aber şiirleri "Yazar Haber'in bu ilk eserindeki güzel tekerlemeleri, akran baskısı ve güzel çocuklar önce bitirir gibi evde verilen yanlış nasihatları yenilgiye uğruyor. Mesajdaki açıklık, Edmunds'un(çizerin) (So You Want To be s Rock Star)dijital çizimleriyle hafifletiliyor. Bir büyük boy, tombul yastıktan Onster'i, şiddet kaybı ile gerçekten kurtarılmış görünüyor. Söylenmesine gerek yok, "O, her şekilde mutlu !"-Onun aptal sırıtışı ve istekli gözleri her şeyi anlatıyor. " http://us.macmillan.com/themonsterwholosthismean/TiffanyStrelitzHaber
FIRST SECOND'dan Haberler:
SATIŞLAR:
· ZAHRA’S PARADISE by Amir and Khalil—Italyanca yayın hakları Corriere della Sera'ya lisanslı
· LAIKA by Nick Abadzis—Rusça ikinci tefrika hakları The Prime Russian Magazine'e lisanslı
İNCELEMELER:
VICTORY by Carla Jablonski and Leland Purvis
Booklist 15 Haziran incelemesi
"Jablonski’s Resistance üçlemesi(Jablonski'nin direniş Üçlemesi) Pariste'ki Nazi kontrolünün bocalamaya başlaşmasıyla son bulur ve Paul'ün ayaktakımı casus grubu hala onları çevreleyen karanlık ve tünelin sonunda hala onları çevreleyen aydınlık arasında sıkışmış durumdadır. Daha önce olduğu gibi, Jablonski, Paul ailesinin çalkantılı duygusal yaşamı arasında ve Fransadaki genel siyasi akımlar arasında bir denge kuruyor. Hikaye konuşkanlığa sıcak bakıyor ve Paul’ün hoş sohbeti ve serinkanlılığı zor zamanlarda kolayca başa çıkabilmesini sağlıyor, tutku, entrika ve tarihsel detaylarla, ustaca uyandırılan tarihi ve duygusal sanatlarla süslenmiş eserler, ğçlemeyi sağlam bir sonuca getiriyor. "
http://us.macmillan.com/victory-1/CarlaJablonski Aşağıda yayınevinin Güz 2012 elektronik katalogu için bağlantıları veriyorum:
· http://us.macmillan.com/Catalog.aspx
· http://edelweiss.abovethetreeline.com/CatalogOverview.aspx?catalogID=33660
İlgilendiğiniz eserleri bana bildirmenizi rica ederim. SAygılarımla,