7 Haziran 2013 Cuma

Yangsze Choo:Ghost BrideYangsze Choo’s THE GHOST BRIDE is a Fall ’13Discover Great New Writersselection and an Indie Nextpick for August!
 ( THE GHOST BRIDE -2013 Güz-  Yeni Büyük Yazarları Keşfedin Seçimi ve Indie'nin Ağustos seçimi)


Yangsze Choo’nun THE GHOST BRIDE  
Barnes and Noble'ın  Güz 2013'
Yeni Büyük Yazarları Keşfedin Seçimi  ( Fall 2013 Discover Great New Writers selection!)
The Ghost Bride
Edebi bir hayalet hikayesi. Eserin, Amerika'da William Morrow, İspanya'da Editorial Hidra ve İngiltere'de Bonnier yayınevinin alt kuruluşu Hot Key Books tarafından yayınlanacağını memnuniyetle duyururum.Eser Amerika'da Ağustos 2013'de çıkıyor.
Li Lan, 1890'larda sömürge Malaya yarımadasında yaşayan genç bir Çinli kadın. Tatminkar bir evlilik yapacağını sanır. Ancak varlıklı Lim ailesinden ona ölmüş oğullarıyla evlenmesi teklif edilir. Maktül damat kısa süre sonra Li'nin tüm hayallerine gölge düşürmeye başlayar....Li, Madam Lim'in himayesinde zengin Lim konağını ziyarete gittiği gün, umutsuzca bu evlilik teklifini kabul eder. Bununla birlikte geceleri Limler'in diğer konağının devasa  boş salonlarını ziyaret eder, cenazede yakılan kağıtlardan oluşan bir hayalet yansımasıyla, kısaca ölü bir adamın kurlarına katlanmak zorundadır!!

Ancak bu saçma sapan döngüden kurtulmaya çalıştığında, o da Malacca sokaklarında dolaşan bir hayalete dönüşecektir.Bu durumdan kurtulması için Li Lan'ın ona talip olan ölü eşinin sırlarını ortaya dökmesi gerekir. Çin'in ölümden sonra yaşamla ilgili inanışı ve buna paralel olarak  hayalet şehirler, ailelerin ölülerine hizmet için gömdüğü kağıt uşaklar, ve Li 'nin ruhunun kalıcı vücudundan tamamen ayrılmadan önce, son çırpınışlarında bile karşılaştığı o korkunç gelenekler konu ediliyor.

 Hayalet hikayesini sevenlere....