3 Mayıs 2012 Perşembe

Fast Times in Palestine by Pamela J. Olson

Fast Times in Palestine [Paperback] Pamela J. Olson
Pamela Olson, tek isteği Stanford Üniversitesi'nden fizik lisansı yapmak olan Doğu Oklahoma'nın küçük bir kasabasından bir kız. Ancak, bu isteğinin yerine gelmesinden çok kendini şaşkınlık ve dehşet içinde tükenmiş hissetmeye başladı.Bu karşı konulmaz anı kitabı, Pamela Olson'un eski bir amaçsız barmenlikten, Filistindeki Ramallah merkezli gazeteci ve yabancı basın koordinatörlüğüne yolculuğunu anlatıyor.
Baş döndürücü bir hız ile kendisini Yaser Arafat'ın cenaze törenine katılırken, bir intihar bombacısının ailesi ile birlikte bir tatil yemeğini paylaşırken, Batı Şeria çevresinde İsrailli arkadaşlarına tur-rehberliği yaparken, muhafazakar bir Müslüman köyünden bir Filistinliyle flört ederken, silah zoruyla esir alınırken , bir el bombasından yaralanırken, ve Gazze Şeridi'nin içinden 2005'teki Çekilme'ye tanık olarken bulur.
Sürükleyici anlatımıyla bu anı kitabında yalnızca şiddet, terör, toplumsal ve siyasal çalkantılar anlatılmakla kalmıyor, aynı zamanda ev partileri, konserler, barbeküler, düğün, şakalar, hasatlar, ve tüm bunların arasında gerçekleşen romantik dram konu ediliyor.
Komik, güzel, şok edici ve canlandırıcı konusuyla Fast Times in Palestine bizlere Ortadoğu hakkındaki bilgilerimize meydan okumakla kalmıyor insan doğası ve dünyadaki yerimiz ilgili insanca noktalara da değiniyor...