25 Mayıs 2012 Cuma

Andrew McCarthy: THE LONGEST JOURNEY HOME:

Andrew McCarthy: THE LONGEST JOURNEY HOME
Amerikalı aktör ve yazar Andrew McCarthy'nin THE LONGEST JOURNEY HOME adlı eserini sizlere takdim etmek isterim.Kitabın alt başlığı One Man's Quest for the Courage to Settle Down olacak. Kitap bu sonbaharda 18 Eylülde Free Press/Simon & Schuster'ın kurgusal olmayan eserler dalında öncü başlıklarından biri olarak yayınlanacak. Andrew daha kitap çıkmadan önce Amerika'da "The Today Show", The View" ve "The Tavis Smiley Show" programlara konuk olup, kitabın tanıtımını yapacak. Simon & Schuster kitap için büyük bir lansman yapmaya hazırlanıyor.
Sizler Andrew McCarthy'yi, yönetmen ve ("Gossip Girl") de dahil olmak üzere oynadığı pek çok oyundan, "Pretty in Pink," "St. Elmo's Fire," "Mannequin," and "Less Than Zero," gibi pek çok ikonik filmlerinden olasılıkla tanıyorsunuz. Daha yakın zamanlarda ise Andrew, Wall Street Journal, National Geographic Traveler ve Travel+ Leisure da çıkan eserleriyle ödüllü bir seyahat yazarı olarak kendisi için bir isim yaptı. İki kez Amerikalı seyahat yazarlarına verilen the" Society of American Travel Writers Lowell Thomas Award" ödülünü aldı. Dört kez North American Travel Journalist Awards ödülü ve "Grand Prize," gibi ödülleri aldı. Bunun yanında 2011 yılında Folio Ödülünü aldı.THE LONGEST JOURNEY HOME,Andrew seyahat tutkusunu ve bu tutkusunun bir yerlere yerleşip, evlenmesine nasıl engel olduğunu anlatıyor. Dünya çapında dolambaçlı bir yol kat ettikten sonra, en sonunda hayalinin kadınıyla tanışır ve geçen yıl evlenir.
Bazı yeni lensler kullanarak, önemli ülkeler arası ve yurt içi gezilerinde- Amazon'dan Kilimanjaro'ya, Patagonya'dan Viyanaya, ve Dublin'den Baltimore'ye --ayrıca onu bir aktör ve insan olarak şekillendiren geçmiş gezileri de dahil olmak üzere,Andrew mizahi ve dokunaklı bir anlatım tarzıyla seyahat saplantısını ve bir yerlere, birilerine bağlanma fobisini ve en sonunda Dublin'de görkemli bir düğünle nasıl evlendiğini anlatıyor.Kitap bir bölüm seyahatname, kısmen kişisel bir yolculuk, ve bir parça aşk hikayesinden oluşuyor.
Bu bir adamın yaşam yolculuğunun çok yönlü sorgulanması tarzında yazılmış olan bu eser, hem gezmeyi sevenlere hem de evden dışarı çıkmayanların dikkatini çekecek ve bir solukta okunacak bir eser. İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur.