7 Nisan 2012 Cumartesi

Laura Vaccaro Seeger: GREEN

izlerle MacmillanÇocuk Grubu yayinlarindan gelen önemli bir haberi paylaşmak istiyorum.
Laura Vaccaro Seeger ‘in GREEN adlı eserine tam beşinci yıldızlı değerlendirmesi yapıldı. Yıldızlı değerlendirmenin ne olduğunu hiç merak etmediniz mi? Ben sizler için araştırdım.
Publishers weekly ondan " bir yıldızlı değerlendirmenin olağan üstü kaliteli kitaplara verildiğini" söylüyor. Yahoo da ise bir "incelemenin yıldızlarla değerlendirilmesi diyor. Yani bir çeşit puanlama sistemi. Bir ile beş yıldız arasında yapılıyor bu degerlendirmeler. En iyi kitaba 5 yıldızlı değerlendirme yapılıyor. "
Bunu da ben okuduğum yazılardan çıkardığım sonuçtan söylüyorum. Çünkü bu araştırmalarımda hep bu değerlendirmeleri okuyucuların yaptığı soyleniyor. Ben ise "Elbette bu değerlendirmeleri bu konuda eleştiri yapabilecek onemli dergilerin editorleri yapıyorlar, " diyorum.
Şimdi bu beşinci yıldızlı değerlendirmeye gelinceye kadar bu kitaba dört yıldıza kadar olan değerlendirmeleri hatırlayalım. Kitap hakkında kim ne demiş. Bunları daha once de yazmıştım. AMa son kez hatırlatalım. ve en son kırmızı yıldızlı olan değerlendirme ise tam BEŞİNCİ değerlendirme.
Laura Vaccaro Seeger tarafından GREEN
Roaring Brook Yayınları, Yayın tarihi: Mart 2012
« "Tüm olarak, güzel, yaratıcı, sürükleyici ve interaktif. "- Kirkus
« " Bir dizinin birinci kitabı mıdır? Biz sadece öyle olmasını umut ediyoruz. "- Horn Book
« " Mükemmel tempolu ve görsel olarak heyecan verici, bu eser, mizah ve küçük çocuklara bakma sevinci gibi kavramları sunar; Elinden gelenin en iyisini gösteren resimli kitabı temsil eder. "- School Library Journal
« " “Seeger'in sonraki renkli kitapları içinde yeşil ışık alacağını umuyoruz.”. "- Publishers Weekly
« " Bu kitap- sayfaları çevirdikçe, bir şeylerin işaretleneceği, gözterileceği ve hakkında konuşulacağı bir kitap! "-BookList New York Times ve Wall Street Journal tarafından DAHA ÖVGÜ:
“…subtle cutouts on each richly painted page of Laura Vaccaro Seeger's "Green" create an almost mystical sense of continuity; the images constantly refer both backward and forward.”
— Wall Street Journal, March 30, 2012
àClick here for the full review!
“…the reader who settles down and slowly pages through its gorgeous acrylic paintings or, better yet, reads it aloud to a young child, will find rich rewards. Each spread describes a particular shade of green — forest green, sea green, lime green, pea green, jungle green — and the list actually does go on and on.”— New York Times review, March 28, 2012 àClick here to read the full review!
Kitap fragmanını izleyin -http://www.youtube.com/watch?v=lVQeY8bodYs&feature=youtu.be
!**
Kitapla ilgili tüm değerlendirmeler ekli dosyada.
İlgilenen yayıncılarımıza duyurulur!