14 Mart 2012 Çarşamba

Folio 2012 Bologna çocuk ve genç yetişkin kitaplar listesi

Listeyi gormek için aşağıdaki adrese

tıklayın:

https://docs.google.com/file/d/1nWxw-n_oipzu0tgl2PObfB5EgkOj5pHp-Rjkzlhtdw6XMSmkU-zFNHJWhFF8/edit


·          Jacqueline Kelly, yazarın 2010 Newbery Onur ödülü kazanan ve New York Times bestselleri olan, EVOLUTION OF CALPURNIA TATE’in devamı olan THE EDUCATION OF CALPURNIA TATE’in çıkacağı duyurusu yapıldı. Eser dilimizde Pegasus Yayinlarindan çıkıyor.  Ayrıca Jaqueline Kelly’nin RETURN TO WILLOWS,  çocuk klasiği THE WIND IN THE WILLOWS’un resimli bir devamıdır. (Henry Holt Genç Okurlar İçin Kitaplar, Bahar 2013, ve Henry Holt Genç Okurlar Kitaplar, Eylül 2012)
·          New York Times'ın çok satan yazarı Jenny Han ve Siobhan Vivian’ın BURN FOR BURN çağdaş genç yetişkin  üçlemesinin ilk kitabı, büyük kızlar ağlamaz... ama onlar bile ağlar. 200.000 kopyalık  ilk baskısı ile ve 18 Eylül 2012’de  çıkacak (Simon & Schuster Yayınları Genç Okuyucular için) Jenny Han’ın eserleri ülkemizde Artemis yayınları ve Shiobhan Vivian’ın eserleri Yakamoz yayınları tarafından yayınlanmakta.
·          Siobhan Vivian THE LIST, okullarında kendi adlarını en güzel ve en çirkin kız listesinde bulan sekiz kız hakkında  yürek burkan , çağdaş bir genç yetişkin romanı . Publishers Weekly ve Kirkus’dan iki yıldızlı değelendirmesiyle. (Scholastic / PUSH, Nisan 2012)- Yakamoz yayınlarına opsiyonlu.
·          Lana Krumwiede en FREAKLING, Orta yaş grubu için yazılan bir serinin ilk kitabı, psi olarak bilinen bir çeşit telekinetic yeteneğe sahip insanların yaşadığı-ve farklı olmanın tehlikeli olduğu etrafı surlarla çevrili bir kent olan Deliverence’da geçiyor. (Candlewick, Ekim 2012)
Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sormaya çekinmeyin. Biz başarılı bir fuar için sabırsızlanıyoruz!