19 Aralık 2011 Pazartesi

CANCER, MÊME PAS PEUR (MY FIGHT AGAINST CANCER) by Martine CarretMartine Carret kalıtsal meme kanseri hastalığına yakalandığını öğrendiğinde 44 yaşındaydı. bu kitap yazarın hastalığa karşı mücadelesini anlatıyor. 288 sayfa

VOTRE FUMÉE MONTERA VERS LE CIEL by Joseph BialotJoseph Bialot, Tutuklandı ve 1944 yılının Temmuz ayında Auschwitz toplama kampına atıldı. u kamptan Sovyetler tarafından kurtuluş yaşadı. Ama serbest bırakılması, acaba gerçek anlamda özgür olması anlamına mı geliyordu? anlatı. 272 sayfa

LES TROIS PRINCESSES DE MONACO (THREE PRINCESSES OF MONACO) by Pierre Lunel


Charlene Wittstock is become Princess of Monaco since her weeding with Prince Albert II the 2nd July. The occasion for Pierre Lunel to recount the destiny of Caroline, Stephanie and Charlene, three women with very strong character.
Essay. 240 pages

LA LISEUSE D’ICÔNES (THE ICONS PAINTER) by Nicole CalfanTheodora, a young Greek who has grown up in Athens in a rich family, lives now in Paris where she paints icons. Paulette is become a nurse after having tossed pancake in La Rochelle with her mother during her childhood. These women meet when Theodora decides to hire a housekeeper to stave off loneliness.
Novel. 208 pages

Bhutan (Le Bhoutan) by Jerome Monod
Çin ve Hindistan’ın arasında, Nepal’in doğusunda yer alan Bhutan Tübet’in kuzeyindeki yoğun karlı dağların arasında gizlenmiş, herkesin bilmediği bir ülkedir. Bu bağımsız krallık yavaş yavaş kendi demokratik ilke ve felsefesini oluşturmaya başlar: "gayri safi milli mutluluk! " Bu ilkesiyle Bhutan dünyanın ilgi odağı haline geldi  ... ve herkesin merak ettiklerini öğrenmek için yazar Jérôme Monod bu ülkeye gezmeye gitti ve oradan edindiği izlenimlerin notlarını tuttu.
Yaptığı yolculuk sayesinde, yazar ülke hakkında edindiği izlenimlerden   bazı ilginç sorularla karşımıza çıkıyor: Bu ​​küçük krallık, üstelikte,  düşmanca bir coğrafi ortamda yer alan bu küçük krallık acaba bunca yıl varlığını nasıl sürdürebilmiştir? Savaşçı komşularından kendini korumayı nasıl başarmıştır?  "Gayri safi milli mutluluk" kavramını nasıl ortaya çıkarttılar? Bu acaba geriye dönük mü yoksa da yenilikçi bir kavram mıdır?

Gezi Kitabı. 144 sayfa

How to develop your intuition (Développez votre 6e sens) by Maud KristenYi King, (I Ching) yöntemini kullanarak herkes kendi sezgilerini uyandıracı yollar bulabilir.Fal sanatı sayesinde, ünlü Fransız medyum bizlere  zihinsel kapasitemizi kullanarak onu günlük hayatımıza dönüştürmeyi gösteriyor…..
 Spirituality. 384 sayfa

I treat my type 2 diabetes (Je soigne mon diabète de type 2) by Gerard PacaudDiabetes mellitus yani 2. tip diyabet artık bir salgın hastalık olarak karakterize edilmektedir. Gezegendeki her  ülke giderek artan kronik metabolik bozukluğun ağır masraflarını karşılamaktadır.
Bu kitap,2.  tip diyabet hastalığının tedavisinde  gerekli ilaçların yanında hastaların diyet ve egzersiz ile hastalığın ilerlemesi ve iyileşmesine yardımcı olacak önerilerde bulunuyor. .
2. Tip diyabet  kesin tedavisi olmayan kronik bir hastalık olarak bilinirken, yazarın  bu hastalıktan iyileşmek için uyguladığı yöntemler, diyeti eksersiz ile hastalığın artık kesin tedavi edilebileceğine dair ümitler giderek artıyor.
sağlık 216 sayfa

Transform your life thanks to meditation (Transformer sa vie par la meditation) by Nathalie Ferron


 Bireyci toplumlarda,  yani yalnız insanların olduğu toplumlarda, meditasyon kendini tanıma aracı olarak ortaya çıkıp, hayatlarımızın üzerinde tam bir etki sahibi oluyor. Acaba meditasyon tam olarak nedir? Böyle bir uygulamadan tam olarak ne beklenmelidir? Yoksa meditasyon üstü kapalı bir tuzak mıdır?  Bize uyabilecek metodu nasıl bulacak ve günlük uygulamalarını yapmayı nasıl başaracağız? Ve her şeyden önce, meditasyon somut olarak bizim, profesyonel ve kişisel hayatlarımızın zorluklarıyla mücadele edebilmemiz için bize nasıl yardımcı olabilir? Bu kitapta tüm bu soruların ve daha pek çok sorunun cevabını bulacak ve çok sayıda öneriyle yaşam ile ilişkimizi daha derinleştirip, yıkıcı duygulardan kendimizi arındırıcak tavsiyeleri okudukça hayata daha güzel, sempatik gözlerle bakacağız ......
Kişisel Yardım. 240 sayfa

(Je bosse enfin à la télé) by Charlotte Blum-Marion’un hayallerinin gerçekleşmesine artık çok az kaldı! O,  artık bir televizyon kanalında çalışacak! Sadece bu kadar da değil; O populer bir  gençlik televizyon kanalında, hem de en sevdiği kanalda işe başlayacak. Ünlülerin, şöhretlerin ve lüksün kanalında: İşe başlamadan önce TV kariyerinin bu kadarla kalmayacağından, kariyerinde sürekli yükseleceğinden emindir!  Ancak bu işin umduğu gibi olmadığını anlayınca Marion’un tüm hayalleri hızla kabusa döner.
Marion zor durumların altından nasıl kalkacaktır? Acaba görevi gereğince yaptığı işlerin zararlı etkilerinden sıyrılıp, işe ilk başladığı haliyle kalmayı başarabilecek midir? Acaba Bay Doğru ile karşılaştığında onun gerçekten Bay Doğru olduğunu ayırt edebilecek midir?
Kurgu (Chick lit). 288 sayfa

THE TATTOED SOUL (L’ÂME TATOUÉE) by Raluca Nathan:
Raluca, annesinin, yıllar önce verdiği günlüğü bulur. O, annesinin günlüğünü okurken,okuyucular onun kendi ana vatanı
Romanya'dan başlayan hikayesini okuyarak, onun gerçek hayat hikayesini öğrenecek: Onun, Marksizm ve komünizm arasında geçen çocukluğuyla başlayan eser, ergenlik dönemini, aldığı tiyatro derslerini, hastalık ve işkence ile geçen bazı karanlık yıllarını, …ve  sonunda, Fransaya gelmesiyle hayatında yeni yeni filizlenen mutluluk tomurcuklarını okuyacaksınız.
Gerçek hikaye. 288 sayfa
Hakları, Romanya'da sattı (Humanitas

Pascal Neveu’nın WHY EVER CHANGE? (CHANGER ? MOI, JAMAIS !)

Pascal Neveu’nın yazdığı  WHY EVER CHANGE? (CHANGER ? MOI, JAMAIS !) ‘in yayın hakları İtalya’ya satıldı.