7 Aralık 2011 Çarşamba

Lucy Burdette: Key West polisiyeleriLucy Burdette, Key West polisiye-gizem serisinin yazarıdır. Klinik psikolog Roberta Isleib adıyla Golf Lover ve Advice Column polisiye-gizem dizisi dahil olmak üzere bu tarzda toplam sekiz kitabı yayınlandı. Romanları ve öyküleri Agatha, Anthony ve Macavity ödüllerine aday gösterildi. Mystery Writers of America, Romance Writers of America ve Sisters in Crime üyesi ve ayrıca Sisters in Crime’ın eski başkanı. 

Yazarın web sitesi www.lucyburdette.com.

NAL / Obsidian, Ocak 2012’de çıkacak. Dünya İngilizce. Kitap Galey halinde mevcut.
 

Sevgilisi Chad’in peşinden Key West’e giden Haley Snow,aralarındaki romantizmin bir süre sonra bitmesiyle, bu cennet adadan ayrılmamaya orada kendine yeni bir hayat kurmaya karar verir. Haley her zaman iyi bir gurme olduğu için, Key West’te yeni açılan Key Zest adlı bir dergide gurme olarak işe baş vurduğunda, bu işin onun istediği gibi bir iş olduğunu düşünür. Ama yeni patronunun Kristen Faulkned olduğunu çok geçmeden öğrenir- Kristen, Haley’in eski erkek arkadaşıyla kaldıkları evde, kendi yataklarında yakaladığı kadındır. Onun yüzünden eski erkek arkadaşı Chad, Haley’in eşyalarını toplayıp, onu kapı dışarı etmiştir. Tıpkı Haley’in babasının annesine yaptığı gibi…

Haley, sevdiği erkek olmadan, işsiz ve bir arkadaşının teknesinde yaşarken bundan daha beterinin olamayacağını sanır. Ancak beterin beteri vardır. Ne yazık ki Kristen bir süre sonra bir cinayete kurban gider. Polis Haley’i birinci derece şüpheli olarak göz altına alır ve soruşturma bitene kadar adadan ayrılmamak koşulu ile onu serbest bırakır. Haley, bu cinayetle bir ilgisinin olmadığını kanıtlamak için gerçek katili bulmak zorundadır. Yoksa hayatının geri kalan kısmında göreceği tek restoran cezaevinin yemekhanesi olacaktır.
Bookscan ve Barnes & Noble bestseller listelerine girdi!