24 Kasım 2011 Perşembe

Louis Begley:SCHMIDT STEPS BACKABOUT SCHMIDT ve SCHMIDT DELIVERED’ın huysuz ve yaşlı başlı kahramanı bu romanda karşımıza aşkta yakaladığı son fırsatı kaybetmemek için elinden gelen her şeyi yapan biri olarak çıkıyor.


Avukat Albert Schmidt  (tüm yakınları ve sevgilileri ona "Schmidtie" der) son macerasında, kendinden kırk yaş küçük İspanyol sevgilisi Carrie’nin sonunda onun evlilik teklifini kabul etmeyip,  bu ilişkiden olan tek çocuğu Charlotte’yi da yanına alarak,  Schmidt’in firmasında çalışan, şu genç züppe, espri anlayışından uzak Yahudi ile evlenerek hayal kırıklığı ve büyük bir sarsıntı yaşamıştı.

Bu romanda ise Hem Carrie hem de Charlotte hamiledir. Schmidt ise kendine hemen yeni bir hayat arkadaşı bulmalıdır yoksa hayatını tek başına bir dede olarak sürdürecektir.  Artık yalnız hayatına bir son vermek için sadece tek umudu kalmıştır- eski bir ortağın dul Fransız eşi.Bu kadın güzel olduğu kadar zor biridir.

Schmidt’in cazibesi  acaba bu kadını Paristen Hampton’a kadar getirmeye yeterli olacak mıdır ?bilinmez ama Schmidt şansını deneyecektir.
Yazar Louis Begley BOUT SCHMIDT, AS MAX SAW IT, THE
 MAN WHO WAS LATE, MATTERS OF HONOR, MISTLER’S EXIT, SCHMIDT DELIVERED,
 SHIPWRECK, ve WARTIME LIES adlı romanların yazarı, ve PEN Faulkner ödüllü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlgilendiğiniz takdirde bana yazınız.
aslikarasuil@gmail.com