28 Ekim 2011 Cuma

Folio Literary Management

 Folio Literary Management’in Ocak-Ağustos-dönemindeki kitaplarının uluslarası satış listesi;

Listemizin vurgulanan başlıklar şunlardır:

· Michael Scott ve Colette Freedman Thirteen Hallows. (Eser geçen yıl ülkemizde Epsilon yayınevine satıldı.)New York Times ve uluslararası çok satan genç erişkin kitaplar  ve  fantezi serisi yazarlarından, İngiltere'nin  2.000 yıllık ikonik efsanesi 13 Yadigarı yeniden canlandırılıp,  21. Yüzyılda hayata geçiyor. Film hakları Mark Ordetzky (Yüzüklerin Efendisinin yapımcısına)  opsiyonlu.

·         Mark Meckler and Jenny Beth Martin’s Tea Party Patriots: The Second American Revolution.  Çay Partisi Yurtseverleri, yardımcı kurucuları ve Ulusal Koordinatörleri, milyonlarca bireyin desteklediği Tea Party hareketine katılan tek ulusal kuruluş. Dünyayı saran Çay Partisi fırtınasının tarihi, felsefesi  ve siyasi hareketin gelecek planları anlatılmakta  .Eser Amerika’da Henry Holt yayınevine  açık arttırma ile altı haneli büyük bir rakama satıldı.         Neil Abramson’s Unsaid. Hachette yayınevine,  altı haneli bir anlaşma ile açık artırmada satılan bu eser aynı zamanda yayınevinin öncü başlığı oldu. Ticari tarzda yazılmış upmarkete yönelik bu eser, vefat etmiş ve geride bıraktıklarını sık sık ziyaret eden bir hayvansever hakkında bir kurgu. Film hakları Nick Wechsler’e  (The Road ve The Time Traveler’s Wife’ın yapımcısı ) opsiyonlu.

 ·         Chris Moriarty’s The Inquisitor’s Apprentice. Philip K. Dick Ödüllü yazarın orta yaş gruplarına hitap eden  ilk kitabının kahramanları, büyülü çeteler ve Ev büyücüleri. Eser, Manhatta’da alternatif bir çağın dönüşümünde kurgulanıyor. Genç bir çocuk büyülü suç dairesi başkanının çırağı olunca ilk görevi elindeki büyülü bir cadı dedektörü ile  Thomas Edison’u, öldürmek isteyenleri o ölmeden yakalamak.Eser, Publisher’s Weekly’nin BEA 2011 ve Kirkus’un  En İyi Kitap seçimi oldu; Eseri açık arttırma yolu ile alan Amerikalı yayıncısı, üç kitaplık bir  anlaşma yaptı.·         Joan Frances Turner’s Frail. Dust’ın devamı olmasına rağmen tek kitap olarak satılabileceği için, altı haneli bir anlaşma ile Ace yayınevinden Michelle Vega’ya satıldı.Konusu ise   küçük bir kasabada  "veba" dan kurtulan tek insanın, harap olmuş topraklarda zombilere benzeyen tehlikeli insanlara karşı gösterdiği yaşam mücadelesi.  ·         Woody Woodward’s Your Emotional Fingerprint.U luslararası davranış uzmanı Woody Woodward, okuyuculara daha mutlu ve daha tatminkar bir yaşam için kendi ve başkalarının duygusal parmak izlerini okuyarak, nasıl bir yol belirleyeceklerini gösteriyor.Eserin yayın hakları tam  altı ülkeye satıldı. ·         RoseMarie Terenzio’s Fairytale Interrupted. John F. Kennedy Jr. 'un eski asistanı olan RozeMarie Terenzio yaşarken hakkında çıkan sansasyon ve spekülasyonlarla sık sık dünyanın ilgi odağı olan John F. Kennedy Jr’un  hayata bakış açısı ve yaptıkları ile benzersiz bir kitap. Altı haneli bir anlaşma ile Gallery yayınevine satıldı.